WEIL WEIL komentáře u knih

Psychologie a pedagogika Psychologie a pedagogika Marie Vágnerová

Učebnice je to rozsáhlá, je určená jak pro budoucí pedagogy, tak i pro zdravotní sestry.

01.07.2011

Vývojové zákonitosti v umění Vývojové zákonitosti v umění Vojtěch Birnbaum

Zajímavá publikace nás provede architekturou, výtvarným uměním a sochařstvím od doby Románské až po moderní architekturu, přes výtvarná a sochařská díla.

Umenie byť iným Umenie byť iným Vladimír Lvovič Levi

Umění být jiným, být lepším?
Anebo umění přijmout se nejdříve jaký jsem a potom se zlepšovat?
A zlepšovat se k čemu?
Na to už si musí odpovědět a motivaci najít každý sám.

01.07.2011 3 z 5

Pedagogika pro střední pedagogické školy Pedagogika pro střední pedagogické školy Blahoslav Kraus

Jako vždy v dějinách, tak i zde se ukázalo, že člověk je těžko vychovatelný, takže když dojde k změně režimu, tak na školní vědomosti zapomíná a vidí pše pragmaticky.

Pěkná vzpomínka na dobu ideálů, které už dnešní společnost před sebou nevidí.

Jak se máme chovati? Jak se máme chovati? Jan Pauly

Kéž by se kněží chovali tak, jak je v knize popsáno. Hned by stoupl počet věřících.

01.07.2011 2 z 5

Očima sexuologa Očima sexuologa Jan Raboch

Vzpomínám si, jak mě u této knihy vadilo, že uvedené případy lidí na mě působily otřesně, prázdně, neb žít tak, jak ty osoby jsou popsány, tak to by byl věru chudý, málo naplněný život.

Bohatší život Bohatší život Friedrich Heer

Nějaké poučení, které se hodí i ke mě v knize je.

01.07.2011 2 z 5

Karla / Divá Bára / Chudí lidé / Dobrý člověk / Pan učitel Karla / Divá Bára / Chudí lidé / Dobrý člověk / Pan učitel Božena Němcová

Čte se to dobře. Mě určitě.

30.06.2011 4 z 5

Buržoazní filozofie 20. století Buržoazní filozofie 20. století Teodor Iljič Ojzerman

Století ještě neskončilo, ale už čtvrt století před ním dělali někteří uzávěrku v buržoazní filozofii.

Tajemství Rosomák Tajemství Rosomák Vladimír Družinin

Ta knížečka mě kdysi zaujala.
Než jsem ji otevřel, tak jsem si říkal - tak tenká kniha a co asi v sobě skrývá za zajímavosti?
Jak je napsána?
Odpudí mě hned, anebo postupně?
Nebo zaujme mě a čím?

Tak to jsou mé první vzpomínky na "Rosomáka"

Cesta spasení Cesta spasení Frank Mangs

Autor mluví o tom, že každý člověk je hříšný, což asi každý ví, že má nedostatky, ale nelíbí se mi, že autor mluví za Boha, což patří bohužel k nešvarům církevních farářů či pastorů.

30.06.2011 2 z 5

108 receptů od Góvindy 108 receptů od Góvindy Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Některá jídla jsou nenáročná na přípravu a přece je možno si na nich pochutnat.

30.06.2011 3 z 5

Nauka o seberealizaci Nauka o seberealizaci Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Zatím mě nic nepřesvědčilo, že to funguje. To pochopitelně neznamená, že to nefunguje.

Nektar pokynů Nektar pokynů Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Pokud to někomu prospívá a druhým neškodí, tak asi i takové náboženství mají pro někoho smysl.

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Stručný a výstižný přehled panovníků v Českých zemích, od Sáma až po Václava Havla.

Rozum do hrsti Rozum do hrsti Jan Bařinka

Pro děti i dospělé.

30.06.2011 2 z 5

Dalí Dalí Salvador Dalí

Vývoj a hlavní díla S. Dalího.

30.06.2011 5 z 5

Zločin a trest, III. svazek Zločin a trest, III. svazek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Vše končí spíše jako pohádka, jako přání, než jak to často u lidí bývá, tedy konce nejsou tak jednoznačné.

30.06.2011 4 z 5

Zločin a trest, II. svazek Zločin a trest, II. svazek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tyhle dvě část románu jsou spíše oddalováním závěru, čekáním na rozuzlení, vlečou se, vybočují ze základní osy vyprávění.

30.06.2011

Zločin a trest, I. svazek Zločin a trest, I. svazek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem četl v době, kdy se zrovna hodila do mého životního rozpoložení.

30.06.2011