WEIL WEIL komentáře u knih

Ontogeneze lidské psychiky II. Ontogeneze lidské psychiky II. Václav Příhoda

Některé výkony, jak ukazují příklady v této knize, tak je možno dosahovat jen v určitém věku.

Ontogeneze lidské psychiky IV. Ontogeneze lidské psychiky IV. Václav Příhoda

Ve vyšším věku se lidská činnost, jak ukazují příklady v této knize uvedené značně liší. Někdy je vyžvýkaný, jiný naopak stále konstruktivně činný.

Ontogeneze lidské psychiky III. Ontogeneze lidské psychiky III. Václav Příhoda

Nejvíce se mi v této knize líbí konkrétní příklady.

Dějiny španělské literatury Dějiny španělské literatury Oldřich Bělič

Čtě se z této učebnice dobře. Španělská literatura je bohatá, je v ní řada zajímavých jmen a osudů.

30.06.2011 3 z 5

Ontogenetická psychologie Ontogenetická psychologie Jozef Kuric

Tři hvězdičky dávám u učebnic často proto, že jeden autor opisuje většinou od jiného.

Asi to jinak ani nejde, protože po světě jsou tuny knih a učebnic, ale u nás řada lidí z toho či kterého oboru přece nebude objevovat objevené.
Navíc student začíná, odborník by měl být dál.

Student potřebuje odrazovavý můstek a ten mu poskytuje právě učebnice, kde se musí jít od začátku.

A pak je zde ještě jedna důležitost - praktický význam! A to je bohužel často jako v seriálu Simpsonových.

30.06.2011 3 z 5

Psychiatrie Psychiatrie Eugen Vencovský

Historie duševních chorob, co je a co není duševní nemoc, nakolik se dá léčit?
Těžké otázky, ale odpovědi v této knize jsou nejasné.

Lékař mže jen člověku od nemoci, jakékoli pomoci, zlepšit jeho stav, nic víc se od něho nemůže očekávat.

29.06.2011 3 z 5

Nové základy experimentální psychologie Nové základy experimentální psychologie Břetislav Kafka

Prvně jsem to četl asi ve 14. letech svého života.

Dost mě vyděsila představa, že takových jako Břetislav Kafka by mohlo být víc.

Těžko říct, zda on nebo i farář Farda, a tahle generace měla tyhle schopnosti, které dnešní psychotronici nemají.

Život se dá prodloužit, ale to je tak vše. Každý je dříve či později smrtelný.
Tím narážím na schopnost B.Kafky se vyléčit z tolika nemocí, ale stejně mu taky svíčka dohořela.

29.06.2011 3 z 5

Metodologické a teoretické problémy psychologie Metodologické a teoretické problémy psychologie Miloslav Kodým

Každý rub má svůj líc, a ne jinak je to i v psychologii.

O umění O umění Denis Diderot

Diderot píše dramatické hry - vyjadřuje se k všem možným uměleckým profesím - rozhazuje úvahy třeba o malířství, sochařství, architekturu či básnictví.

Klinická hypnóza Klinická hypnóza Stanislav Kratochvíl

Jak zhypnotizovat souseda či člověka, který Vám leze na nervy?
V této knize je návod.

Duševní hygiena Duševní hygiena Libor Míček

Není těžké tuhle knihu přečíst. Ale je těžké dodržovat dobře míněné rady, které v ní jsou.

29.06.2011 4 z 5

Sociologie pro střední školy sociálně právní Sociologie pro střední školy sociálně právní František Zich

Přehledná učebnice o základech sociologie.
Nikomu neuškodí si ji do své paměti zafixovat.

Svět barev Svět barev Petra Pleskotová

Poučné, dovědět se o světu barev, který každý den vnímáme, ale často ani nevíme jak se barvy tvoří.

Základy obecné psychologie Základy obecné psychologie Oldřich Mikšík

Rozšířené vydání už notoricky známých učebnic.

Dokonalý člověk Dokonalý člověk Vlado Burian

Knihu ocení každý člověk, který se chce neustále zlepšovat ve všech základních a přízemních směrech.

Génius průměrnosti Génius průměrnosti Dušan Hamšík

Základní informace o životě a době Adolfa Hitlera.

Exil a království Exil a království Albert Camus

Do té doby, než jsem narazil na tuhle knihu A. Camuse, tak jsem byl jeho dílem uchvácený.
Tato kniha má však tak špatný překlad, tak neadekvátní, že se čte velmi nelibě.

29.06.2011

Miluj Boha, a dělej si, co chceš Miluj Boha, a dělej si, co chceš Morris Venden

Takových knih vycházelo, a bude vycházet stále spousta.

Jak se k nim stavět?
Jak kdo uzná za vhodné.

Já si je někdy pročtu se zájmem, někdy bez zájmu. Tuhle jsem četl s průměrným zaujetím.

29.06.2011 2 z 5

Piková dáma a jiné povídky Piková dáma a jiné povídky Alexandr Sergejevič Puškin

Četl jsem tyhle povídky jako školák ZŠ a uvědomoval si jeden paradox. Povídky jsou to čtivé, ale co z nich jsou schopné udělat špatné učitelky?
Vydávaly nám je za něco velkého, za něco, co přesahuje možnosti našeho chápání, a že si musíme vyslechnout jejich výklad, jen ten je správný...

Rudin Rudin Ivan Sergejevič Turgeněv

Novelu jsem přečetl jako dospívající ve vlaku.
Obdivoval jsem postavu "Rudina", ale jeho konec byl bohužel typický. Nelíbila se mi postava pasivního Ležkova, který Rudina odsuzuje, sám se staví do role nepromarněného života, ale ve skutečnosti sedí jen za pecí a děj doby jde mimo něho.