WEIL WEIL komentáře u knih

Záblesk Záblesk Catherine Coulter

Zase bohatí a úspěšní a zase ne moc spokojení. Strašné.

Bludiště Bludiště Catherine Coulter

Kdo se dostane do bludiště, ten nesmí propadat panice. pokud už paniku má, tak ji musí rozdýchat a pokusit se najít z bludiště cestu. A to je mu podaří jen tehdy, když má nějaký strategický plán. někdy ale stačí, když jde stále a za všech okolností doleva (nebo doprava, tím vyzraje nad bludištěm.

Bláznivý Jack Bláznivý Jack Catherine Coulter

Jack si dělá dobrý den z hodně lidí, takže je po zásluze potrestán.

Krásná podvodnice Krásná podvodnice Catherine Coulter

Krásné podvodnice bývají ty nejhorší, neb muž je jen tak neprohlédne.

Tvrdohlavá nevěsta Tvrdohlavá nevěsta Catherine Coulter

Jak si nevěsta postaví hlavu, tak nemusí být tak moc tvrdohlavá, jak se o ní povídá.

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Catherine Coulter

Bohatých nevěst je víc než chytrých nevěst. Na to jsou statistiky.

Tajemná Tajemná Catherine Coulter

Dobré tajemství přitahuje. Špatné odpuzuje. V knize je napětí, které jen tak obyčejnými prostředky běžný čtenář nerozkrájí.

Ohnivá píseň Ohnivá píseň Catherine Coulter

Skvělý válečník je rasoň k pohledání. A přece se ukáže,že pod drsnou slupkou je i jemná a křehká mužská duše.

Svůdnice Svůdnice Catherine Coulter

Rydera už od narození přitahují záhady a tak jede do míst, kde je jich jako máku. Od jejich řešení ho ale odvádí mladá a mazaná holčina. Dokáže ji Ryder přimět k pořádnějšímu životu, než dosud vedla?

V sedmém nebi V sedmém nebi Catherine Coulter

Jak se dostat do sedmého nebe? Jaké to tam je? A jak dlouho je možné tam pobývat? To vše v této knize která nešetří záhadami, láskou, romantismem a skrytou filozofií, ale dobře utajenou.

Nabídka Nabídka Catherine Coulter

zažil krutý zážitek a přece našel nevěstu, díky níž se mu žije snadněji. Jen víc takových žen v reálném životě!

Urozená dáma Urozená dáma Catherine Coulter

Historická skutečnost je jen kulisou, takže pro milovníky dějepisu tahle kniha rozhodně bude zklamáním.

Händel Händel Romain Rolland

Patří mezi trio Vídeňských klasiků - Mozart, Beethoven, Händel. Ze všech tří žil nejdéle, byl nejméně živelný, konfliktní.

Život Beethovenův Život Beethovenův Romain Rolland

Z Beethovena chtěl mít jeho otec Mozarta. Jenomže Beethoven jako dítě nebyl tak znamenitý virtuos a přece měl hudbu velice rád, ale možná jeho otec nebyl tak dobrý učitel jako otec Mozarta Leopold. Beethoven se s Mozartem ve Vídni setkal, chtěl se u něho učit, ale Mozart na něho už v té době neměl čas, takže mu řekl, že je nadaný, takových poznal ale hodně a záleží jen na něm, jak se bude dál rozvíjet, ale na žáky už nemá čas.

25.09.2011

Život Beethovenův / Život Michelangelův / Život Tolstého Život Beethovenův / Život Michelangelův / Život Tolstého Romain Rolland

O třech velikánech kultury.

25.09.2011

Goethe a Beethoven / Beethoven a ženy Goethe a Beethoven / Beethoven a ženy Romain Rolland

Velké osobnosti přitahovali pozornost obzvláště lidí, kterým předali přes své dílo hodně prožitků. Jejich životy byly často tak dramatické, že by s nimi asi málokdo měnil. To ale neznamená, že není mezi námi v každé době dost lidí, co se nevěnuje umění a má dramatické životy, pochopitelně.

Okouzlená duše I Okouzlená duše I Romain Rolland

Autor se čte dobře, a já se jím nechávám vést, nenapadá mě vrtat co je a není pravděpodobné.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Láska kvete v každé životní situaci, i za II. světové války.

25.09.2011 3 z 5

Ingrid Ingrid Charlotte Chandler

Jako dítě, kdy jsem si osahával svět filmu, tak se mi líbila, později už moc ne.
Na čas byla manželkou I. Bergmanna, který ji obsadil do několika svých filmů.

Já, Fellini Já, Fellini Charlotte Chandler

Pro dřívější generace filmařů, i některých kritiků je to legenda, ale pro mě ne. Zkoušel jsem to mockrát, ale pozoruhodnost Felliniho filmů mi uniká.