WEIL WEIL komentáře u knih

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Šmírák šmíruje až se ušmíruje. Neplatí jen pro muže, ale možná ještě více o ženách. Pokud je to ale za peníze, tak je to práce, pokud to není za peníze, tak je to životní styl. V dobách totálních se tato práce více požaduje.

08.09.2011

Basket Flora I. - Šéf přichází Basket Flora I. - Šéf přichází Jan Pelc

Komiks má stále svéčtenáře, tak potom i své pisatele a výtvarníky.

08.09.2011

Zpívám o sobě Zpívám o sobě Walt Whitman

Nezpívá ve svých básních jen o sobě, ale o celé jedné generaci podobně cítících.

Spojím vás láskou milenců Spojím vás láskou milenců Walt Whitman

Vzpomínka na velkého lyrického básníka.

Stébla trávy Stébla trávy Walt Whitman

Velice plodný básník a literát, silně levicově orientovaný, ale to v době, kdy to mělo jiný zvuk než v dnešních časech.

Typické americké dievča Typické americké dievča Meg Cabot

Konečně kniha, po jejímž přečtení se člověk dozví, jak dneska vypadá typické americké děvče.

05.09.2011

Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Patricia Cabot (p)

Kolik jen autorů podává důkaz o tom, že i ve Skotsku vznikají pěkné příběhy o lásce.

Profesionální válečník Profesionální válečník Richard Marcinko

Díky pobytu ve vězení se R. Marcinko naučil psát příběhy ze života,.

Dvě růže 2.díl Dvě růže 2.díl Vlasta Javořická

Zdenka je vystavená šikanování a neustálým výtkám, a Zorka je na oplátku zase plytký sobec. Tak nyní nevíc co je lepší.

Míjející se hvězdy 1. díl Míjející se hvězdy 1. díl Vlasta Javořická

Rozdílné náboženství není nejhorší, neb horší je rozdílné náboženství a značně rozdílné chápání jednotlivých náboženství

Domeček pod lipami Domeček pod lipami Vlasta Javořická

Sirotek, vychovávaný cizími lidmi to někdy lepší, než vlastními rodiči.

Granáty Granáty Vlasta Javořická

Mít dobrého vychovatele, to je pro život základní předpoklad. Kdo není moudrý vychovatel, ten by neměl mít děti.

Prstýnek Prstýnek Vlasta Javořická

Prstýnek je symbolem lásky, i když jsou ti dva dáleko od sebe.

Cilka Cilka Vlasta Javořická

Cilka neměla snadný život. Po smrti otce místo na studia tak do služby. A přece chce poznat i víc, než jen uklízet, vařit a poklízet.

Povídky pod polštář Povídky pod polštář Vlasta Javořická

Jasně směrované povídky. Před spaním, aby se člověk začetl do lehkých příběhů a pak spokojeně usnul.

Můj život 1. a 2. díl Můj život 1. a 2. díl Vlasta Javořická

Jedna z nejoblíbenějších literátek své i po ní přišlé generace.

Velká kočičí loupež Velká kočičí loupež Adolf Born

Je dobře, že A. Born občas i nějakou pohádku napsal. A když už napsal, tak kdo jiný by to ilustroval?

Mým národům Mým národům Adolf Born

První kniha vzpomínek Adolfa Borna.

05.09.2011

Eldorádo kreslených příběhů (2001) Eldorádo kreslených příběhů (2001) Vojtěch Steklač

Zajímavé komiksové příběhy.

Adolf Born - autobornografie Adolf Born - autobornografie Adolf Born

Určitě je dobře, že je možno si o životě známého ilustrátora a malíře, pokračovatele třeba Josefa Lady, tak si přečíst i knihu.

05.09.2011 4 z 5