WEIL WEIL komentáře u knih

Hlava XXII (limitovaná edice) Hlava XXII (limitovaná edice) Joseph Heller

film mě dost nudil, a kniha asi podobně, protože tyhle příběhy z druhé světové války mi přijdou až moc vykonstruované.

05.09.2011

Krakonošova zahrada / Zářivé hlubiny / Juvenilie Krakonošova zahrada / Zářivé hlubiny / Juvenilie Karel Čapek

První texty, u nichž mi zatím není známo co kdo z Bratrů K. napsal. I když to napsali společně, tak je zjevné, dle pozdějších prací, že zde převládá styl psaní K. Čapka, než J. Čapka, který méně filozoval, více byl spjatý z přírodou v člověku, viz jeho "V stínu kapradiny"...

05.09.2011 3 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

Bohatství má svou příjemnou stránnk i svou nepříjmnou. Ta druhá je zde více zdůrazněná.

04.09.2011

Smrtící svůdnost Smrtící svůdnost J. D. Robb (p)

Nekonečná série? Ne. Jen dlouhé, pořádně dlouhé čtení pro toho, kdo chce pročíst celou sérii.

Advokátka a láska Advokátka a láska Nora Roberts

Potřebuje láska advokátku a advokátka lásku? Asi ano.

Přijď a už zůstaň Přijď a už zůstaň Nora Roberts

Romantiky je tu na pět knížek.

Vražedná nevinnost Vražedná nevinnost Nora Roberts

Vraždící nevinnost je ta nejhorší kombinace pro rozpoznání.

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Znovu je zde, jak je u této autrky časté, tak přítomna hrůza minulosti nesená do budoucnosti a touha se jí zbavit.

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Tíživá minulost týraného chlapce jde do popředí a je třeba, aby se s ní starostlivý Ethan dobře vyrovnal, jinak neuspokojí svou ženu.

04.09.2011

To byl můj život?? - (Druhý díl) 1979-1992 To byl můj život?? - (Druhý díl) 1979-1992 Pavel Kohout

Druhý díl bilancování P. Kohouta v románové či spíše úvahové formě.

04.09.2011

To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 Pavel Kohout

Je to jakési bilancování autora o tom co prožil,.

Cizinec a krásná paní Cizinec a krásná paní Pavel Kohout

Kniha vycházela na pokračování v MFDnes, a to už se dálo nestalo, aby v novinách vycházel román na pokračování. dříve, tedy v osmdesátých letch to bylo běžné. A ještě i na začátku 90. let minulého století.

04.09.2011 2 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Současně se seriálem pro CT vyšla i tato kniha o lidech, kteří opouštěli socialismus a šli do nového svobodného světa.

Kde je zakopán pes - memoáromán Kde je zakopán pes - memoáromán Pavel Kohout

Autobiograická kniha, kde jsou změněny jen skutečná jména.

Bílá kniha o kauze Adam Juráček Bílá kniha o kauze Adam Juráček Pavel Kohout

Trochu mi to připomíná televizní seriál "Létající Čestmír".

04.09.2011

Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Jaroslav Hašek

Těch povídek, které Jaroslav Hašek napsal před I světovou válkou je hodně. Ostatně živil se tím, takže jakoukoli zpeněžil, tak ji zpeněžil ihned, a dostal třikrát méně, než kdyby ji napsal o něco dříve, ale tak si na to navykl, jako když někdo prodává dneska v nouzi staré železo.

Haškovi šlo o jediné, aby vyšla.
A proto je i ta úroveň těch povídek kolísavá, protože i když napsal dobrou či špatnou, tak cíl mě jasný. Získat nějaký peníz na jídlo a stravu a pivo a na bydlení.

Povídky II Povídky II Vítězslav Hálek

Druhá kniha povídek známého a populárního českého spisovatele dál ukazuje po několika desítkách let jeho dílo mladším generacím z pohledu jeho doby.

Povídky I Povídky I Vítězslav Hálek

Tyhle povídky se dají číst i dnes.

03.09.2011 3 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Jde jen o stručný zápis slavných bájí a nápadů Bohů.

Za tajemstvím říše Chetitů Za tajemstvím říše Chetitů Vojtech Zamarovský

Chetitové po sobě nechali hodně tajemství, jako jiné starší civilizace. A kdo to má pořádně vyluštit? Asi budoucnost, ale ne dnešní věda, která si neporadí ani s ekonomikou, natož s historií, která se nemá jak bránit, obhajovat....