WEIL WEIL komentáře u knih

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Legenda o Gilmanéšovi a jeho zákony, to asi první zákoník, kterým se společnost řídila a bylo to někde zapsáno.

Objevení Tróje Objevení Tróje Vojtech Zamarovský

Hledat místa a legendy podle vznešených pověstí je dost problematické. A i když se prokáže, že ta místa existují, tak z toho pro nás jako odkaz nikdy moc nevyplývalo..

Sinuhet Sinuhet Vojtech Zamarovský

Egypťan Sinuhet je oblíbené téma historiků a beletristů. I V. Zamarovského zaujal a přispěl svou troškou do mlýnice názorů.

Vzkříšení Olympie Vzkříšení Olympie Vojtech Zamarovský

Nebyl to špatný nápad, bavit se hrami, neb hra má pro lidstvo velký význam, tedy ne pro každého člověka, ale pro řadu z nich.

A je fuk, zda člověk hraje kuličky nebo háže diskem. No, fuk to taky úplně není, neb někoho baví ten disk a jiného ty kuličky. Horší je, když nikoho nebaví nic...To je pak otravný pro druhého, pro okolí a vůbec, má hodně mínus.

Dějiny psané Římem Dějiny psané Římem Vojtech Zamarovský

Kniha podá čtenáři vstupní informace o Římu a jeho impériu. Pozornost si určitě toto císařství zaslouží, vždyť určovalo světu společenská pravidla po řadu století. Dodnes je zde římsko-katolická církev, založená 395 našeho letopočtu.

Ráno na pobřeží Ráno na pobřeží William Styron

W. Styron napsal vlastně jen několik knih, ale zato výrazných. Povídek moc nenapsal.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod William Styron

Nevím proč právě tuhle formu povídky autor zvolil, nebylo to tak zajímavé čtení jako Sophiina volba. .

Doznání Nata Turnera Doznání Nata Turnera William Styron

Tahle kniha mě moc nechytla, nedokázal jsem jí projít.

Jižní Morava Jižní Morava František Přeučil

Kde je to na Jižní Moravě nejzajímavější? V Lednicích či v Mikulově? Nebo jinde.

Brno a okolí Brno a okolí František Přeučil

Brožura o Brnu nejen pro návštěvníky Brna, ale i pro jejich kamarády.

02.09.2011

Kopyto a Mňouk a zaživa pohřbený fakír Kopyto a Mňouk a zaživa pohřbený fakír Miloslav Švandrlík

Hranice mezi rošťáctvím a darebáctvím je velice tenká, a fakír měl co dělat, aby přežil...

Kopyto, Mňouk a náměsíčníci Kopyto, Mňouk a náměsíčníci Miloslav Švandrlík

Sice se o náměsíčnictví už moc nemluví, ale to neznamená, že už úplně vymizelo.

02.09.2011

Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Miloslav Švandrlík

Někteří učitelé to mají těžké, jak ukazují tyhle dost reálné příhody.

02.09.2011

Kopyto, Mňouk a ohnivý myslivec Kopyto, Mňouk a ohnivý myslivec Miloslav Švandrlík

Boj proti hracím a výherním automatům, to si dali za cíl dva roztomilý rošťáci.

Kopyto, Mňouk a konec světa Kopyto, Mňouk a konec světa Miloslav Švandrlík

Těžko říct, jak je pro lidstvo důležité vědět, kdy bude konec světa. Kopyto a Mňouk tohle téma vyřeší zase po svém.

Kopyto, Mňouk a černá magie Kopyto, Mňouk a černá magie Miloslav Švandrlík

Rošťáci jsou na svůj věk neobyčejně hloubavý. Nezaleknou se ani setkání s černou magií, s níž si poradí.

Kopyto, Mňouk a Indiáni Kopyto, Mňouk a Indiáni Miloslav Švandrlík

Indiáni setak jmenují o Indech, které si myslel, že Kolumbus objevil. Málokdo z Indiánů, půvoních obyvatel na území dnešních USA mohl očekávat, že se stanou hitem pro zdejší kulturu.

Kopyto, Mňouk a lesní netvor Kopyto, Mňouk a lesní netvor Miloslav Švandrlík

Kopyto a Mňouk jdou po pytláctví ve dvou knihách, tohle je třetí.

Kopyto, Mňouk a hromada zlata Kopyto, Mňouk a hromada zlata Miloslav Švandrlík

Jak se dostat k hromadě zlata a jak s ní naložit? V knize je návod.

02.09.2011

Kopyto, Mňouk a keltští duchové Kopyto, Mňouk a keltští duchové Miloslav Švandrlík

Keltové byly vyspělejší civilizace než Slované, a přece na území, kde se nacházíme, tak nezůstali, ale jejich duchové podle Kopyta a Mňouka ano, tak je chtěli poznat, aby o nich něco věděli a podělili se o své poznatky i se čtenáři.