WEIL WEIL komentáře u knih

Rok třetí Rok třetí Václav Klaus

Třetí rok prezidentem ČR, třetí kniha. A bez 400 stránek se ten zápis autora neobešel.

Rok druhý Rok druhý Václav Klaus

Co rok prezidentování, to jedna kniha o něm. Tohle je po druhém roce tohoto pěkného úřadu.

31.08.2011

Evropa pohledem politika, pohledem ekonoma Evropa pohledem politika, pohledem ekonoma Václav Klaus

V. Klaus jde s touhle knihou do Evropy.

31.08.2011

Demontáž socialismu: Cesta k tržní ekonomice II Demontáž socialismu: Cesta k tržní ekonomice II Václav Klaus

Demontáž je dosti strojírenský výraz, a když se to přehlédne, tak montáž kapitalismu už zde chybí...

Cesta k tržní ekonomice Cesta k tržní ekonomice Václav Klaus

Přečíst si jak se v ČR dělala tržní ekonomie, to je zvláštní čtení, ale bohužel už je to dneska jen historie.

Česká cesta Česká cesta Václav Klaus

Česká cesta v před rokem 1994 byla jiná než cesty jiných států po rozpadu RVHP a pádu Varšavské smlouvy? Jak čas ukázal, tak ani ne.

Obhajoba zapomenutých myšlenek Obhajoba zapomenutých myšlenek Václav Klaus

Obhájit staré a zapomenuté myšlenky někdy není potřeba. Kdy někdy? Když jde republika nahoru, což ale zde neplatí. Nemáme ani ropu, ani zlaté doly, takže co vlastně máme? Možná zbytečně moc rozumu.

Rok první Rok první Václav Klaus

Jak viděl život kolem sebe prezident ČR po roce svého působení?
Co vše za ten rok napsal? To by mělo být v téhle knize.

Modrá planeta v ohrožení Modrá planeta v ohrožení Václav Klaus

Kdo ohrožuje modrou planetu? Proč si to lidstvo nechá líbit?
Václav Klaus jde do boje za lepší modrou planetu.

31.08.2011

Makroekonomická fakta české transformace Makroekonomická fakta české transformace Václav Klaus

Jak čas ukázal, tak V. Klaus měl pravdu v tom, že neviditelná ruka trhu vše vytvaruje tak, jak je lidu nejbližší...

31.08.2011

Registrace partnerství: pokrok, nebo nezodpovědné riziko? Registrace partnerství: pokrok, nebo nezodpovědné riziko? Václav Klaus

Není snad téma, kterému by se prezident V. Klaus vyhýbal.
Napíše klidně něco stejně erudovaně něco k porodnosti ale i něco k ekologii či náboženství.

Zápisky z cest Zápisky z cest Václav Klaus

Prezident cestuje. Hodně. Rád. To se ví. Takže co dělat ve chvilkách kdy se nudí? Zapsat co zažil. A je to tady. Kniha jeho cest je zde.

Kde začíná zítřek Kde začíná zítřek Václav Klaus

Řada úvah, moc slov, ale k čemu to je?

31.08.2011

Domácí vína, piva, likéry a medoviny Domácí vína, piva, likéry a medoviny Jiří Cibulka

Kdo je kutil a labužník, tak je to pro něho kniha, bez níž se neobejde a může si zkusit nové receptury.

31.08.2011 2 z 5

Plavby a návraty Plavby a návraty Jan Kozmík

Kniha o českých lodích, v níž jsou i fotky lodí - Třinec, Kladno, Praha, Košice, Republika atd., které se plavili po moři a dopravovaly náklady do ČSSR.

31.08.2011 3 z 5

Pohádka o bledé Princezně a jiné prózy Pohádka o bledé Princezně a jiné prózy Jiří Wolker

Pohádky J. Wolkera jsou jiné, než se psaly do té doby.

Možná, i někdo jiný psal podobné, ale Wiolker patří k těm známějším, co je prostě ozvláštňovali jiným úhlem pohledu na hlavní hrdiny.

Srdce štít Srdce štít Jiří Wolker

Přestože Wolker zemřel mlád, tak toho stihl napsat víc, než řada jiných literátů s delším životem.

A mládeží je stále přijímán, hodně generací se s ním aspoň na čas ztotožnilo, texty J. Wolkera kdekoho přiměly k zamyšlení, a to není málo.

Pro spravedlnost světa Pro spravedlnost světa Jiří Wolker

Touha po změně společnosti k lepšímu je jedna věc, a druhá, co je možné změnit a co se změní, tak jak se ujme.

My už jsme ale lid poučenější, zatímco dříve, kdybychom žili v této době, tak bychom byli taky jiní, jinak uvažovali.

Pole orná a válečná Pole orná a válečná Vladislav Vančura

Pokud čte člověk "vančurovštinu" jako hodně mladý, tak nechápe, proč ho někdo obdivoval za jeho jazyk, který třeba mě tehdy připadal jako by záměřně psal tak, abych já jako čtenář luštil vedle příběhu i jazyk.

To mě odpuzovalo.Až časem, až jsem měl větší slovní zásobu, tak jsem tomu přišel na chuť.

31.08.2011

Cantervillské strašidlo a jiné prózy Cantervillské strašidlo a jiné prózy Oscar Wilde

V podstatě je v tomhle vydání vše z toho nejpodstatnějšího co charakterizuje celou tvorbu Oscara Wilde.

Canterwillské strašidlo bylo i zfilmováno pro CT.

31.08.2011 3 z 5