WEIL WEIL komentáře u knih

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Jde zjevně o snahu, aby se tato divadelní hra hlavně líbila královně Alžbětě, není náročná, samé převleky, tendence dělat z žen chytřejší než jsou a z mužů takové blbečky, přívěsky těch "chytrých" žen.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamlet nestráne, a zajímavé je, že na něho chodí i lidi, co mu nerozumí, a dříve se jim říkalo snobové, dneska nevím.

Prakticky každá postava v tomhle divadelním kuse je šílená, ale copak tomu není tak i v dnešním životě? Jediný rozdíl je ten, že postavy v Hamletovi jsou aktivní, v životě většina lidí pasivních.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Boj jedince o život, o jeho prodloužení, ostatně hlavním pudem člověka je pud sebezáchovy, takže dokud to jde, tak každý chce žít.

29.08.2011 4 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Příběh je to vyhrocený, sám autor posunul svého hrdinu až do takových extrémů, které sám možná zvládl a ustál, jeho hrdina ne.

29.08.2011 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jako dítě jsem se na to nejdříve díval v televizi, pak si to i četl, ale to mě zajímalo méně.

29.08.2011 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Jako dítěti se mi to líbilo, pak už ten zájem upadal.

29.08.2011

Marné ctižádosti Marné ctižádosti Alberto Moravia (p)

Nebylo to pro mě tak čtivé, snad proto, že jsem se tam neměl s čím ztotožnit, ačkoli je to určitě dobře napsaná kniha.

V nejvyšších sférách V nejvyšších sférách Arthur Hailey

No tak jsou určitě i lepší knížky na tahle témata.

Kola Kola Arthur Hailey

Tak už to bude dvacet let, cojsem to četl, ale něco ve mě z toho zůstalo, tedy jen pocit, že už to znovu číst netřeba.

28.08.2011 2 z 5

Hříšníci Hříšníci Jackie Collins

Co na to říct. Co zabíralo za západě, hlavně v USA, to pak rychle po změně režimu zaplavilo i náš trh a chytlo se i tady.

28.08.2011 1 z 5

Hříšníci Hříšníci Jackie Collins

Ve své době jsem neodolal a knihu koupil a pročetl.

No...

Hollywoodské manželky Hollywoodské manželky Jackie Collins

Inu ženy jsou všelijaké a taky všelijak popisované.

Hollywoodské rozvody Hollywoodské rozvody Jackie Collins

Kdo si myslí, že se tady dozví konkrétně o nejslavnějších rozvodech v Hollywoodu, tak bude zklamán. Kdo si to nemyslí, tenzklamán nemůže být.

Hollywoodské děti Hollywoodské děti Jackie Collins

Hollywood ala Collins.
Tak tomu se dá věřit.
Ale proč by nezpeněžila něco, co umí?

Naivní mrcha Naivní mrcha Jackie Collins

JAké to je, když je děvče dcerou slavného hereckého páru? Cítí se hrozně. Už od dětství, takže není divu, že výbuch jejího já musí jednou přijít.

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

No je to rp mě jako s každou knihou od Collins. Dá se to jen na chvilku. Pak vidím, že vše se stále opakuje, že je to i podobně celé plytké, takže to vydrží baštit jen nenároční čtenáři.

Pomsta Lucky Pomsta Lucky Jackie Collins

Lucka se mstít umí? Má proč.

Lady Boss Lady Boss Jackie Collins

Dobrá šéfka, dobrý prahy, dobrá práce, tak co víc chtít?

Nebezpečná žena Nebezpečná žena Jackie Collins

U každé ženy se muž necítí bezpečně. A obráceně to platí podobně, jak jinak.

Rocková hvězda Rocková hvězda Jackie Collins

Inu není snadné se zamilovat do rockerky či do rockera, neb když jsou úspěšní, tak jsou nesnesitelní a dyž jsou neúspěšní, tak je to totéž. A mezi tím jste s nimi, a musí vám to stačit.