wiix wiix komentáře u knih

Veľká šťastná huspeninka Veľká šťastná huspeninka Sarah Andersen

Prvotina od Sarah bola o dosť lepšia, tam mi 5 hviezdičiek ani nestačilo, toto bolo zábavné a trefné, no niektoré témy (ohľadom tejto doby) boli pre mňa viac podpichujúce a ironické ako vtipné. Každopádne, oddychovk, zábavka.

22.01.2018 4 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Milé, kruté, ironické kreby, nič literárne, čisto na pobavenie.

20.01.2018 4 z 5

Kto nám z neba sype sneh? Kto nám z neba sype sneh? Taras Prochasko

Nebolo to vôbec zlé. Menším deťom sa to páčilo, avšak mňa tie mená v zdrobneninkách rozčuľovali, otázka v názve knihy vzbudzovala napätie, ktoré však jednoduchá odpoveď na ňu rozptýlila a ďalej sa nič zaujímavé nedialo, škoda.

15.01.2018 3 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Rozumiem, že téma druhej svetovej vojny a koncentračných táborov je náročná na spracovanie a dojemná, no tento príbeh sa mi nepáčil v takej miere, ako by sa očakávalo. Vetná skladba ma rozčuľovala a celkom som nechápala to naťahované mystérium medzi sestrami. Každopádne sa to čítať dalo a kniha mala aj svetlé stránky.

02.01.2018 3 z 5

Nezvěstný (Amerika) Nezvěstný (Amerika) Franz Kafka

Asi sme si s Kafkom nesadli.

13.12.2017 2 z 5

Šťastná sedmička Šťastná sedmička Holly Goldberg Sloan

Milá kniha, nápaditý príbeh, možno jeden z mnohých o autistoch/aspergeroch či výnimočných deťoch, no i tento si niesol niečo vlastné, niečo čo vám vyčarí úsmev na tvári a pri čom si oddýchnete.

08.12.2017 4 z 5

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše Muži sú z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Tak toto nie. Tieto pseudopsychologické, motivačné či svojpomocné knihy o rozdieloch medzi pohlaviami a typológiou ľudí by mali zakázať. Je to v podstate beletria, ale tak nezaujímavá a zbytočná, že si neviem predstaviť, komu toto príde oddychové či zaujímavé.

02.12.2017 1 z 5

Som Paula Som Paula Ondrej Štefánik

Veľmi som sa na knihu tešila, mám rada nové slovenské veci a začiatok si ma podmanil. Kvalita, napätie i literárne prevedenie myšlienky dosť klesali na kvalite a ten koniec to úplne zničil, ten ma vyslovene nebavil. Každopádne v úvode som sa s niektorými výrokmi tak stotožnila, možno ako celá táto generácia ľudí zakladajúcich rodiny a upadajúcich v nádeji.

27.11.2017 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Neviem sa ani len k tomu vyjadriť, nedokázala som sa na tie vety sústrediť či dočítať to do konca. Nebol to môj typ.

27.11.2017 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Príbeh mal na mňa príliš dlhý rozbeh a zápletka bola vcelku plytká, inými knihami si King nasadil latku vysoko, toto na ňu ani zďaleka nesiahalo.

21.11.2017 3 z 5

Rozdajme si to na pracovnom stole Rozdajme si to na pracovnom stole Phillipa Marco

Veľmi biedne či už literárne alebo romantické prevedenie, bez pointy či zauzlenia.

21.11.2017 1 z 5

Najmocnejšie kúzlo Najmocnejšie kúzlo Zuzana Csontosová

Mám pocit, že pre deti je príliš rozvláčná, nezaujímavá a miestami až náročná na mená a zvraty deja, čo je najhoršie - nebavilo ma im ju čítať.

15.11.2017 2 z 5

Ryby nemajú nohy Ryby nemajú nohy Jón Kalman Stefánsson

Stefánsson zase raz ukázal, že vie napísať skoro 300 strán s dejom a zároveň bez deja, keď na prvej strane nie je postava o nič staršia ako na poslednej a zároveň vie upútať jemným dejom, ktorý badať len ako tieň všetkých viet, kryštalizáciou postáv a ich životov, na pozadí ktorých zápasí s charakterom krajiny, Keflavíku, ktorý je najčernejších miestom na svete a nie je ani Island, vlastne vôbec neexistuje, a so samotným Islandom a jeho obmedzeniami a možnosťami.
Autor plynule preskakuje z minulosti do prítomnosti v rôznych oblastiach a preto je možno náročnejšie udržať si prehľad. Mená, mestá a názvy sú náročné na vyslovenie, nieto ešte na zapamätanie. No bude jednoduchšie si pamätať len Keflavík, Reykjavík a Áriho s jeho rodinou. Jeho starí rodičia a ich náročný život a ľúbostný príbeh, rybári a námorníci v jeho rodine a tiež jeho manželka, ktorú opustí a vydá sa do Dánska - to je gro tohto románu. Niekto by možno nesúhlasil a tvrdil by, že ideou románu je rozprava, premýšľanie nad pojmami samota, vôľa či nádej na život a smrť ako niečo, čo kazí naše plány a podvedome nás straší, aby sme neboli takí rozšafní a odvážni. Ktohovie.

04.11.2017 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Aj keby ten príbeh nebol napínavý či zaujímavý, jeho odlišnosť a hodnotu dotváral rozprávačov štýl, v podaní malého autistického chlapca sa to čítalo možno náročnejšie, avšak o to bol príbeh iný. Rovnako iný ako Christopher.

27.10.2017 4 z 5

Mám síce pre Bridget slabosť a prvú knihu aj film môžem stále dokola čítať/pozerať, ale toto malo dlhý rozbeh a miesta, ktoré boli aj nudné aj príliš pritiahnuté za vlasy.

27.10.2017 3 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Milé, príjemné, rozumné a na pobavenie detí i dospelých.

24.10.2017 5 z 5

Zrazu klope ktosi na dvere Zrazu klope ktosi na dvere Etgar Keret

Mám rada poviedky. Dajú sa zhltnúť na posedenie keď vás bavia a preskočiť pár strán, keď nie. Zároveň ich aj obdivujem. Napchať niekedy tak náročný príbeh či motív do pár strán - wau! A tieto surreálne príbehy vás nenechajú len tak znudene sedieť a čítať, dajú vám do hlavy napätie a túžbu dozvedieť sa čo bude ďalej, tiež nevšedné rozdumovačky či vtip.

21.10.2017 4 z 5

Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť Doris Lessing

Keď mi predavač v kníhkupectve povedal, že sú to eseje na pochmúrne jesenné večere, očakávala som hrejivé poviedky o láske, za ktoré dostala spisovateľka Nobelovku. Ale nie. Sociologička či iná ička mi pokazila toľko chvíľ kritizovaním a vyťahovaním na povrch známe pravdy, s ktorými nikto nič nerobí - čo je inak smutné, ale môj život to neobohatilo a nespríjemnilo.

17.10.2017 3 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Ani som to nechcela dočítať! Tak šialené, vtipné, satyrické a zamotané príbehy v jednej knihe môže stvoriť jedine Adams. Aj keď uznávam, že prvé knihy a prvé strety s Fordom a Dentom boli strhujúcejšie, zakončenie bolo hodné sláve tejto päťdielnej trilógie.

11.10.2017 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Najlepšia na dánovkách je tá uveriteľnosť. Úplne si viete predstaviť ako sa príbeh deje v skutočnosti, repliky postáv sú akoby som ich počula vonku, zápletka a spád má grády a navyše vás to aj baví.

11.10.2017 5 z 5