witko witko komentáře u knih

Invaze Invaze Jan Kotouč

Po dlouhé době se v sérii taky objevily i jiné postavy než jen JFK. Za mě dobré čtivo.

05.01.2020 4 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Nebylo to tak struhjící čtení, na jaké jsem od tohoto autora zvyklý. Nějak jde kvalita dolů.

25.12.2019 3 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Moc jsem se těšil na finále této série, teď převládá smutek, že to velké dobrodtužství už je minulostí. Celá série se mi četla moc dobře a jsem rád, že jsem ji objevil. Tak někdy u jiné LitRPG.

26.08.2019 5 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Opět chytlavé čtení a přečteno téměř na jeden zátah. Moc se mi líbilo prostřídávání reality a hry. Taky mi trochu skřípe ten motiv pomsty těch ostatních hráčů. Jsem zvědavej na poslední díl.

28.07.2019 4 z 5

Kamenní strážci Kamenní strážci Alec Palmer (p)

Čtivé jako ostatní dobrodružné knihy. Hrdinové příběhu jako vždy, vyklouznou na poslední chvilku s nějaké ošemetné situace, ale to k tomuto žánru patří.

02.07.2019 4 z 5

Srdce Sahary Srdce Sahary Alec Palmer (p)

Další čtivý dobrodružný román. Začínám mít dalšího oblíbeného autora.

28.06.2019 4 z 5

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Převažuje mírné zklamání. Pro mne to až takový thriller nebyl. O hlavní postavu jsem se ani chvilku nestrachoval, žádný překvapivý zvrat se nekonal a i ten konec byl takový do ztracena. Sice se dobře četlo, popis města dobrý, ale to je prostě málo.

05.06.2019 3 z 5

Despota Despota František Kalenda

Nebylo to zlé, ani nijak převratné čtení. Zahraniční kulisi mne u českého autora překvapily. čekal jsem děj, který se bude odehrávat v našich městech. Nu, nevadí.

28.04.2019 3 z 5

Bitva o Sinaj Bitva o Sinaj Jan Kotouč

Líbí se mi, že vyprávění má dost linek a na každou z nich jsem zvědavý jak posune děj. Když jsem si vzpomněl, že dlouho nebyla zmínka o jiném místě, tak v další kapitole zrovna byla, takže za mne spokojenost.

09.04.2019 4 z 5

Na prahu očistce Na prahu očistce Jan Kotouč

O proti Weberovi Kotouč využívá i mimozemské civilizace. Čekal jsem až je taky trochu využije, dočkal jsem se, zatím mi to přijde málo, než by byl jejich potenciál. Nicméně čte se to čím dál tím lépe.

07.04.2019 4 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Jan Kotouč

Dlouho očekáváná válka je tu. Táhlejší pasáže střídali ty čtivější. Více se mi líbí boj ve vesmírném prostředí než intriky na planetě. Těším se na další pokračování konfliktu.

03.04.2019 4 z 5

Pokračování diplomacie Pokračování diplomacie Jan Kotouč

Je vidět inspirace již vícekrát zmiňovaného Webera. Proč ne, tento žánr mne baví a rád si přečtu něco i z pera našeho autora.

09.03.2019 3 z 5

Naboso - 50 důvodů, proč zout boty Naboso - 50 důvodů, proč zout boty Daniel Howell

Knihu by si měl přečíst každý odpůrce bosého chození. Sám rád chodím bos, i moji dceru v tom podporuji, ale manželka je jiného mínění.

08.03.2019 5 z 5

Pelyněk. Díl 3 Pelyněk. Díl 3 Daniel Tučka

Na finále celého příběhu jsem čekal epičtější bitvu. Jinak příběh celkem ubíhal, místy mi přišel děj ale takový loudavý.

12.02.2019 3 z 5

Pelyněk. Díl 2 Pelyněk. Díl 2 Daniel Tučka

Druhý díl se četl o hodně lépe. Není to špatně vymyšlený svět a Scott mi už taky nelezl tolik na nervy jako v prvním díle, kdy hned nad vším bádal a měl spoustu nápadů jak to vše použít a vylepšit.

09.02.2019 4 z 5

Počkej si na loňský rok Počkej si na loňský rok Philip K. Dick

Tenhle příběh mne moc nenadchnul. Nějak špatně jsem se v tom orientoval. Nějak mi to přišlo takové nedotažené.

01.02.2019 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Nějak mi moc nesedl pomalý a rozvláčný děj. Pochopil bych motiv, ale nějak se nedokáži vnitřně smířit s tím, kdo je pachatel.

23.10.2018 3 z 5

Léto bubnů Léto bubnů Theodore Victor Olsen

Jako malý jsem tyhle příběhy hltal a chtěl je taky prožít.

13.10.2018 4 z 5

Svatba Svatba Karel Václav Rais

Mám rád vyprávění toho autora jenž popisuje příběhy obyčejných lidí. Ne vždy s dobrým koncem. Opravdu jak z reality, kde taky vše nekončí šťastně.
Toto je kniha obsahující šest povídek, někdy jen spíše lehkých náčrtů s vesnického života.

11.10.2018 4 z 5

Smrt přijde s úsvitem Smrt přijde s úsvitem Louis L'Amour

Vždy se těším, až vyjde další kniha tohoto autora. Čekání je tak dlouhé a čtení naopak rychlé. Už aby byl další příběh přeložen a vydán.

30.09.2018 5 z 5