xxtom xxtom komentáře u knih

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Milý inteligentní humor.

13.06.2017 5 z 5

Třetí knížka v pořadí se mi asi líbila nejvíc ze všech. Chvílemi jsem se musel smát i nahlas. Dvojí pohled na stejné události mě moc bavil.

10.04.2017 5 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Legrační věda :). Více či méně realistické fyzikální scénáře jsou popisovány humornou formou a komixovými obrázky.

17.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Parádní kniha. Vypráví o životě dvou sourozenců a čtenář si může vybrat, čí příběh si přečte jako první. Určitě doporučuju, kniha mě moc bavila.

01.02.2017 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Vtipné povídky o Krausovic rodině. Klaciký Ivan Kraus.

09.08.2016 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Některé kapitoly jsou nezajímavé a pro děj nepodstatné. Kniha by podle mě mohla být i poloviční.

12.03.2016 2 z 5

Muž na vlastní křižovatce Muž na vlastní křižovatce Ivan Kraus

Ivan Kraus je můj oblíbený autor. V této knížce opět pokračuje ve svém stylu, který mám rád. I tak se mi "Muž na vlastní křižovatce" líbí o trošku méně než jeho ostatní knihy.

04.11.2015 3 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Soubor už vydných knih a opět úžasný Ivan Kraus. Jeho knihy mám moc rád a touto se mi opět trefil do noty.

14.07.2015 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Fyzika psaná srozumitelnější formou. Pořád bych jí ale nezonačil jako knihu pro úplně laiky.

29.03.2015 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Pěkně sepsané dění o rotě E za druhé světové války. Škoda že v knize není více dobových fotek nebo třeba map.

26.11.2014 4 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

První část knihy (100 stran) je hodně zdlouhavá a nudná a skoro bych řekl, že nesouvisí s dějem zbytku knihy. Ten už je pak zajímavější.

22.08.2014 3 z 5

Stephen Hawking: Jeho život a dílo Stephen Hawking: Jeho život a dílo Kitty Ferguson

Kniha popisuje jak Hawkingův život, tak některé jeho teorie. Líbilo se mi, jakou formou ji autorka píše a jak je vyprávění ze života prokládáno fyzikou.

09.07.2014 4 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Po pár stránkách mě opravdu chytl nápad knihy a čekal jsem kam se celkové rozuzelní. To bylo bohužel slabší.

03.06.2014 3 z 5

Mikuláš a jeho přátelé Mikuláš a jeho přátelé René Goscinny

Krátké příběhy, úžasné ilustrace. Mikuláše mám rád.

19.02.2024 3 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Krásné ilustrace.

21.11.2023 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Moc zajímavé. Dozvěděl jsem se, co všechno dělám před a při spaní špatně a jaké to může mít následky.

05.09.2023 4 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Hezký příběh prvorepublikového hostince.

23.04.2023 3 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Na mě tato kniha trošku méně veselá a více smutná.

13.11.2022 3 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Krásný humor pana Horníčka.

07.10.2022 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Místy trošku moc zdlouhavé a zamotané.

28.09.2022 3 z 5