Zemlja Zemlja komentáře u knih

Solaris Solaris Stanisław Lem

Kdysi dávno jsem četla. Zaujatě. Dobré nápady. Bylo to smutné. Oba filmy docela povedené.

03.09.2023 4 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Kdysi mě to bavilo. Další náhled do historie díky ženské postavě, pro zábavu, nenáročné.

03.09.2023 3 z 5

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Drsný příběh, pro mě nepochopitelné zacházení s lidmi. Nevím, jestli ta brutalita byla osobní záležitost, nebo to tak v armádě či cizinecké legii, už nevím, bylo nastaveno. Hezký film.

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Četla jsem i víckrát, hezký výběr hororových povídek.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Četla jsem před mnoha lety. Autorku mám moc ráda. Její příběhy jsou napínavé, obstojí i dnes.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Tuhle knížku četly snad všechny ženy v mojí rodině a doporučovaly mi ji. Je vtipná. Taková opravdu ženská, asi. Úplně můj hrníček to není.

Čmelák Aninka Čmelák Aninka Ondřej Sekora

Krásné ilustrace, informace o životě čmeláků, bylo mi jich líto. Ondřej Sekora je nenahraditelný.

03.09.2023 4 z 5

Laskavé, vtipné příběhy, čtivé. Ideální k odpočinku a nasycení duše dobrem.

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Tohle snad dodnes umějí zpaměti všichni z mojí generace. Pasáže často matky recitovaly dětem při nějakém zranění. To bych jako autor považovala za úspěch.

03.09.2023 5 z 5

Bílí koně starokladrubští Bílí koně starokladrubští Norbert Záliš

Hlavně krásné fotky. Učila jsem se podle nich kreslit. Ušlechtilost koní. Taková krása, že až vhání slzy do očí.

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Vážný pomalý příběh o umírání. Můžete si vybrat, jestli tam ten anděl doopravdy je.

30.08.2023 3 z 5

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Koupila jsem za pár korun ošuntělý exemplář na bazárku v Babiččině údolí. Dobře jsem udělala. Hezký, citlivý příběh o outsiderovi, kterému nemůžete nefandit.

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Tahle smršť se snad ani nedá nijak krátce popsat. Obdivuhodná mozaika postav, charakterů, motivací. Úžasná kniha.

30.08.2023 4 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Už docela dávno napsaná taková kniha o lesbě. Překvapení. I když byla dobře situovaná, neměla moc šancí na spokojený život. Těžké. Povinnost vůči todině, předstírání.

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Prostřednictvím osudu jedné dívky máte možnost být skoro u všech důležitých událostí napoleonské doby. Čtivé.

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Četla jsem ji nadšeně. Život tak talentovaněho člověka mě zajímal. Krásná kniha.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Není to snadné čtení. Ale stojí za to. Knížka mi pomohla vytvořit si představu o životě v pravěku. Ilustace také pomohly.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Neopakovatelný jazyk a humor.

30.08.2023 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Četla jsem ty krásné pohádky mnohokrát. A ty obrázky! Visící Kostěj, letící Baba Jaga, krásní koně.

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Krásný, někdy trochu smutný příběh o třech kamarádech, jejich radostech, ale i jejich starostech. Ještě že existují babičky a dědečkové.