zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Velmi moderní detektivka, autorka popsala moderní způsob vyšetřování, včetně sociálních médií. Zajímavé čtení, žádná postava mi nebyla sympatická, mnoho emocí jsem nepocítila, pouze hodně zvědavosti co se stalo s Daisy. Závěrečný epilog byl nesmírně překvapivý, to jsem tedy vůbec nečekala. Trošku netypická a zvláštní detektivka, ale četla se dobře.

07.03.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opět u Amišů ! Další skvělý díl této povedené série, který se mi hodně líbil. Tento příběh má nejen vynikající zápletku, ale je i hodně nabitý emocemi. To napětí, ten smutek a zklamání, ten boj o život, který musela Kate vyhrát, to vše jsem prožívala doslova na vlastní kůži. Až tak mě tento díl pohltil.
Je to velmi čtivé, ale přesto docela jednoduché a v jednoduchosti je krása !

06.03.2019 5 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Perfektní thriller ! Opravdu moc se mi to líbilo. Již od prvních stránek mě příběh chytil a nepustil až do samotného finále. A to tedy byl konec ! Ještě pořád mám ten závěr příběhu ve své mysli a přemýšlím o něm. Dostala to, co si zasloužila ! Příběh měl jiskru, spád a napětí. Vřele doporučuji !!

03.03.2019 5 z 5

Jak voní láska Jak voní láska Julie Cohen

Jak voní láska je jemný společenský román, určený především ženám. Je to román o lásce, o hledání sebe sama, o vnitřním tápání a pochybnostech, také o vůni, která evokuje vzpomínku na předešlou lásku... Kniha se četla dobře, bylo to takové jemné, nenáročné vyprávění, které mi přineslo chvíle pohody a odpočinku od thrillerů a detektivek.

02.03.2019 4 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Skvělá italská detektivka ! Vynikající čtenářský zážitek. Dante Torre a policistka Colomba, hlavní hrdinové knihy, jsou správný pár, při čtení se mi občas na tváři objevil úsměv, chvílemi jsem se zase zcela ponořila do vyšetřování a do napínavé atmosféry. Kniha je pěkná tlustice, ale nebojte se toho, příběh vás chytne hned od prvních stránek a bude se vám líbit. Doporučuji!

27.02.2019 5 z 5

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Válka královen je nenáročný historický román, určený k chvílím odpočinku a pobavení. Příběh se četl velmi lehce, vystupuje v něm zejména Eliška Přemyslovna a její rytíř Matouš Rozoumek, jehož osud a lásku čtenář také sleduje. O rivalce Elišky Přemyslovny, Elišce Rejčce jsem se moc nedověděla. Příjemné, oddechové čtení.

25.02.2019 4 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Noční směna je kvalitní detektivka, první díl z nové série s policistkou René Ballardovou. Byla to moje první kniha od Michaela Connellyho. Na začátku knihy mi asi sto stran trvalo než jsem se rozečetla a dostala do děje, ale pak to bylo bezvadné čtení. Při čtení jsem měla pocit, že čtu detektivku pro náročnějšího čtenáře. Určitě ale sáhnu i po druhém dílu z tého série. René je svérázná žena a její pejsek Lola moc poslušný a milý !

23.02.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečtu spoustu knih a Hana mě nějak míjela. Napravila jsem svůj čtenářský rest a mám Hanu přečtenou. Krásný a silný zážitek, dojemná a nezapomenutelná kniha !!
Četla jsem Hanu opravdu jedním dechem a s velkým očekáváním. Nejsem zklamaná, ale nadšená !! Ještě dlouho na Hanu nezapomenu, na příběh Rosy a Hany, dvou sester, které měly ten nejtěžší osud. Budou ještě dlouho v mých vzpomínkách !!

21.02.2019 5 z 5

Okno do dvora Okno do dvora Pauliina Susi

Také já jsem měla při čtení tohoto krimithilleru roku pocit, že jsem si vybrala špatně a sáhla hodně vedle. Po začtení jsem trochu chytla dech, občas jsem prožívala i napínavé chvíle, ale bohužel tato kniha mě oslovila jen a jen málo.

18.02.2019 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Znovu u Amišů a vůbec to nebyl ztracený čas ! Tentokrát to byly ztracené amišské děti, další případ sympatické náčelnice Kate. Přiběh mě jako vždy bavil a nejvíce adrenalinu jsem zažila ke konci knihy. To jsem přestávala vnímat okolí a četla a četla. Tyto amišské thrillery se mi moc líbí, nemůžu se dočkat až budu číst další díl !! Lindu Castillo zařazuji mezi oblíbené autorky !!

16.02.2019 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Právě jsem dočetla Srdcovou královnu. Zatím má nízké hodnocení, moc se čtenářům nelíbí, ale mně se docela líbila. Příběh z lékařského prostředí, příběh dvou lékařek, kamarádek, z nichž jedna má tajemství z minulosti... Místy kniha upoutala více mou pozornost, místy je kapku vleklá. Těším se na příznivější hodnocení !

14.02.2019 4 z 5

Ticho nemá ozvěnu Ticho nemá ozvěnu Zdeněk Hanka

Útlá knížka, vynikající příběh, přečteno za jeden večer. No, nemohla jsem knihu odložit, velmi napínavé a zajímavé téma. Celý příběh je taková jednohubka, ale velmi poučná, zejména pro mladou generaci. Jak snadné je podlehnout a dát se nachytat. Konec si mi moc nelíbil, za ten strhávám jednu hvězdičku. Jinak super.

13.02.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá. Náš manžel - velmi atraktivní název. A tři ženy k tomu. Téma knihy je také velmi aktuální, zajímavé. Je pravdou, že kniha se dobře čte, nic složitého, děj krásně odsýpá směrem k pohřbu manžela. Místy docela zábavné čtení. Kniha mě ale vůbec nenadchla, něco podstatného mi tam chybělo... Jinak dobré čtení !!

12.02.2019 4 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Lvice z Maroka je moc povedený historicko-dobrodružný román. Příběh anglické dívky Sibylly, která s manželem žije v Maroku se mi líbil. Krásně se četl a já s obdivem sledovala osud Sibylly, jejího manžela, dvou synů i dcery a také francouzského důstojníka, který se do Sibylly zamiluje. Příběh je plný exotické kultury, vůně šafránu a jemné romantiky.

11.02.2019 5 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Příliš tenkej led jsem četla již v novém kabátku - v novém 2. vydání s moc pěknou barevnou obálkou. Je to vydařená česká detektivka, dobře se četla a já si zas po delší době vychutnala v příběhu české reálie a postavy. Bylo to tak osvěživé !! Detektivka byla napínavá, vraha jsem vůbec neodhalila a čtení mě bavilo !!

08.02.2019 4 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Kniha s krásnou obálkou, kterou jsem dlouho vyhlížela. Nebylo to vůbec špatné čtení, zajímavá doba, příběh napínavý, místy strašidelný. Našla jsem zde i prvky hororu, nejsem jeho příznivcem, proto mi to stačilo. Příjemné, dobrodružné čtení, konec velmi napínavý a děsivý. Jsem spojená, co jsem čekala, to jsem dostala :-)

06.02.2019 4 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Najdi ji je moje první kniha od této autorky. Je to výborný, fascinující thriller o únosu dívek, o boji o přežití, o touze po svobodě, ale i o pomstě, vůli a odvaze. Autorka detailně zpracovala všechny ty strašné emoce, pocity, bolesti, které uvězněná dívka prožívala. Pasáže, kdy Flora popisuje svůj únos jsou mrazivé a děsivé. Najdi ji je krásně čtivé a dokonale napínavé !!

04.02.2019 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Strach je dobrý psychothriller. Lou se nedokáže vyrovnat se svou minulostí, kdy se stala obětí pedofila a nepřipustí, aby se to znovu opakovalo ! Čtení mě bavilo, knihu jsem si užila. Těším se na další thrillery C. L. Taylor !

02.02.2019 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Ochutnávačka je jedna z těch knih, které u mě doma vyvolaly diskuzi. Musela jsem o ní mluvit, podělit se s mnoha střípkami příběhu, zajímavostmi, o kterým jsem neměla tušení. Příběh Magdy, která se stane ochutnávačkou samotného Hitlera je velmi atraktivní téma. Autor výborně zpracoval pohled na válku z druhé strany, očima Němců a já jsem jen stěží čtení odkládala. Tato skvělá kniha není jen zajímavým příběhem, ale nutí čtenáře k zamyšlení a přináší mnohá poučení... Doporučuji !!

01.02.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Moje oblíbená Joy Fielding napsala opět skvělý thriller ! Jejích 11 knih zdobí moji knihovnu a tato nejnovější je sice z veřejné knihovny, ale jsem po dočtení nadšená !!
Od první stránky mě příběh zaujal, chytil a nepustil do samotného konce, do kterého jsem vůbec netušila viníka. Konec byl překvapením, ten rozdýchávám ještě dlouho po přečtení. Až teď po dočtení jsem pochopila název Špatná dcera. Přečtěte si, Joy Fielding má letos 74 let, a její tvorba je výborná, zraje jako víno !!

30.01.2019 5 z 5