Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

Heyhey
13.04.2021 3 z 5

Čtivé, ale takové normální.

vekkr
13.04.2021 2 z 5

Audiokniha, dobře načtená a kdybych to neposlouchala,tak to možná ani nedočtu.Bylo mi dost lhostejné jak to dopadne.Postavy takové nijaké a obyčejné.

_Michelle_
10.04.2021 4 z 5

Smutná historie jedné rodiny. Dobře vystavěný a velice čtivý příběh, na jehož rozuzlení jsem byla moc zvědavá. Knihu mohu doporučit.

krejcovka76
10.04.2021 3 z 5

Po Haně a Slepé mapě za mě nejslabší knížka. Neměla jsem problém se od knihy odtrhnout a vrátit se k ní za pár dní. Bylo mi svým způsobem jedno, jak dopadne Václav. Pro mě byl jednotvárný, nudný, šel s proudem a jen tak si ten svůj život odžil. Bohužel za cenu toho, že ubližoval dalším lidem okolo sebe.

LeSk
05.04.2021 5 z 5

Děj měl odpych, nenudila jsem se ani na jediný moment. Byla jsem se trochu té historie, ale naprosto mě to pohltilo, konec byl top. Všem moc doporučuji, úžasné čtení na dva večer lry, nedalo se přestat číst.

WaN635
03.04.2021 4 z 5

Příběh jedné rodiny, jednoho hotýlku a několik zvratů dějin.
Knížka se četla dobře, dej přirozeně plynul. Vyprávění bylo atraktivní, Václava jsem svým způsobem chápala, životem se snažil proplouvat a dařilo se mu to. Děda Leopold byla postava ze staré školy a líbila se mi,Jindru jsem litovala a soucítila s ní, Štěpánku jsem nakonec velmi obdivovala.
Těším se na další knihu spisovatelky.

Crimble
31.03.2021 4 z 5

Při čtení se člověk občas pozastaví nad tím, jestli je vůbec možné to všechno, co tahle rozvětvená rodina stihla zažít... Někdy je to vše tak nějak moc chtěné, aby to pak do sebe mohlo hezky zapadnout. Nicméně velmi čtivé a atraktivní. Na rozdíl od jiných chválím ztvárnění hlavní(?) postavy, Václava, který tak nějak zosobňuje průměrnost, odevzdanost a ochotu socialistického člověka nechat sebou smýkat podle toho, jaká je zrovna nálada u soudruhů. Skvěle vystiženo.

Jonna
28.03.2021 4 z 5

Kniha je jako obvykle dobrá, ale tahle, i když se krásně četla, klouzala tak nějak po povrchu, chybělo mi tam "to něco" kdy se začtu tak, že se úplně ztratím. Stále je to ale kniha, kterou bych doporučila přečíst.

Allla9
27.03.2021 5 z 5

Opět krásné a milé setkaní s paní spisovatelkou Mornštajnovou.

cukrovka
25.03.2021 5 z 5

Musím obdivovat autorku za její velmi čtivý styl psaní kterým dokáže čtenáře ke knížce zcela připoutat. Na pozadí naší nedávné historie se nám odkrývá příběh jedné rodiny s jejich radostmi a strastmi.

yellowbanna
24.03.2021 5 z 5

Život. Tak, jak plyne. Člověk míní, pánbůh mění. O tom ta kniha je asi nejvíc.

Svatka63
20.03.2021 4 z 5

Opět sázka na jistotu, přečetla jsem jedním dechem, přestože v knize bylo spoustu příběhů a postav, neztrácela jsem se v ní. Pí Mornštajnová má dar s nebes :-)

lisell
18.03.2021 3 z 5

Za mě je Hotýlek "nejslabším" kouskem, který jsem od paní Mornštajnové četla. Příběh zajímavý, styl psaní opět perfektní. Jako vždy se četlo samo, ale jak jsem řekla ve srovnání s ostatními, téhle něco chybělo k pomyslné pěti-hvězdičkové dokonalosti. I tak se ale těším na letošní novinku, která má vyjít, protože paní Mornštajnová je vždycky sázka na jistotu.

Briv
18.03.2021 4 z 5

Knihy od Aleny Mornštajnové mi doporučila sousedka a ta mi je také půjčovala. K Hotýlku jsem se nakonec dostala naposledy, protože si jej přede mnou půjčila její snacha :). Ale nijak mi to nevadilo. Kupodivu se mi ze všech líbil nejméně, ale to jsou vlastně silná slova, protože v porovnání se spoustou jiných knih byl skvělý.
Obdivuji, jak spisovatelka dokáže s lehkostí sobě vlastní psát o velmi silných prožitcích, emocích a činech a to tak, že to člověka úplně zasáhne. Už se těším na další knihu.

Miminka12
17.03.2021 4 z 5

Kniha sa dobre číta, autorka píše naozaj zaujímavo. Podľa mňa aj primeraný počet postáv..

zimolka
16.03.2021 5 z 5

Pro mě je to druhá přečtená kniha od autorky.Líbí se mě styl psaní,je to opravdu zajímavý příběh.Ráda si přečtu další knihy.

Hanka343
13.03.2021 1 z 5

Kniha ohromně populární , bohužel mě moc nezaujala. Autorka děj doslova hrne tak vyčerpávajícím způsobem, doslova chrlí a kumuluje informace ,které děj neskutečně rozdrobí.

Knihontýnka
08.03.2021 4 z 5

Hlavní “hrdina” Václav není velkým hybatelem dění, spíše takový slaboch a srab, který nechává věci plynout. Všichni ostatní mi byli bližší a jejich peripetie (a že jich v té útlé knížce není málo) zajímavější. Alena Mornštajnová má neskutečný dar, vypráví lehkým perem i ty nejtěžší příběhy.

Kortez
08.03.2021 4 z 5

Audiokniha. Jako jiné knihy od paní Mornštajnové i tato plula napříč československými dějinami a v popředí se odehrávají osudy obyčejných smrtelníků. Rozhodně zajímavá kniha, Tiché roky a Hana byli o level zajímavější. Už se těším na Listopád.

Parwana
07.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Milá a čtivá kniha, nicméně Hana byla několikanásobně lepší. Čekala jsem mnohem víc děje o samotném hotýlku; takto se příběh točil z větší části kolem slabošského protagonisty a jeho rodinných příslušníů, včetně dalších x postav, v kterých byl místy problém se zorientovat.