Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

janadibelkova
12.02.2021 5 z 5

Neuvěřitelná vypravěčka, cokoli od této Paní spisovatelky vezmete do ruky, nezklame. I Hotýlek opět skvěle napsaný a neubráníte se popřemýšlení o osudu každého z nás, o našich rodinách a chybách, kterých se v životě dopouštíme. Rozhodně doporučuji všem.

Gaboskaaa
11.02.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla všechny knihy a tato byla příběhem nejslabší. Přesto se četla velmi příjemně.

Janiip
10.02.2021 2 z 5

Za mě nejslabší kniha autorky. Jiné mě bavily velmi, tady jsem měla i tendenci přeskakovat.

SilviiM
09.02.2021 3 z 5

Za mě asi nejslabší kniha od této autorky, avšak stále velmi hezky a zajímavě napsaná.

Gural
08.02.2021 3 z 5

Za mě nejslabší kniha autorky, nějak moc mě nechytla, ale stále se jedná určitě o lepší průměr toho, co jsem četl.

jprst
08.02.2021 3 z 5

Po dvou přečtených knihách této autorky jsem ani od této neměl žádné přehnané očekávání a tak jsem nebyl zklamán ani překvapen. Prostě taková pohodová četba, která mě sice zaujala a pobavila, ale ne natolik, abych se k ní někdy vracel.

Pafča88
07.02.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale podle názvu jsem očekávala od ní něco jiného. Čekala jsem víc akce a vzrušení. Spíše jsem si z příběhu odnesla to, že rodina hlavního hrdiny Václava je prokletá.

Pajulinka69
06.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

LenkaKa
05.02.2021 5 z 5

Alena Mornštajnová je jedna z nejlepších autorek, které znám. Už jsem přečetla všechny její knihy a brzy se těším na novou. Dokáže skvěle vyprávět, baví mě osudy všech postav v dlouhém časovém horizontu.

Hana62
04.02.2021 5 z 5

Vyhovuje mi styl vyprávění. Nutí přemýšlet, vracet se, hodnotit, přehodnotit. A to mám ráda. Tiché roky se mi ale líbily víc.

Knihomolka134
01.02.2021 5 z 5

Nadherna kniha. Naprosto originalni poeticky obsah a povedene pojeti retrospektivy, zacatku a konce dne a celeho hrdinova zivota. Tragicke osudy clenu jeho rodiny a pribuzenstva mi nejednou lamaly srdce. Ctive s typickym "mornstajnovskym" stylem psani. Moc jsem si to cteni uzila!

Olava
30.01.2021 4 z 5

Mám knihy paní Mornštajnové moc ráda, ale tahle mě nechytla tolik, jako ostatní. Pěkně popsaná rodinná sága, ale něco mi tam scházelo. Co musím ale pochválit, je styl psaní. Knihy se čtou skoro samy :-)

IVANA0123
29.01.2021 4 z 5

Krásná knížka už podle obálky. Moc jsem se na ni těšila a četla se mi pěkně. Jediné, co mi u této "kroniky rodiny Mánesů" trošku vadilo, že jsem si i přes velké množství postav nenašla nějakou svoji oblíbenou. Hlavní hrdina Václav byl spíše unášen událostmi, než že by se nějak na svém životě aktivněji podílel, a tak se pro mě nakonec nejvýraznější osobou stal trochu svérazný, ale vždy cílevědomý děda Leopold. Na knížce se mi líbilo hodně, jak na pozadí rodinných událostí dokázala autorka nenápadně včlenit sled událostí historických, které - přestože byly zmiňované jakoby bokem - celý příběh vlastně řídily a ovlivňovaly. Knihu jsem si užila. 4,5*
(1/21)

DuSiČíst
29.01.2021 5 z 5

V jednu dobu člověk najednou všude viděl knihy nějaké paní Mornštajnové. Až jsem si poslechl ukázku z Hotýlku, pochopil jsem v čem je její síla.

Hotýlek je rodinná sága jako lusk. Záběrem mi připomínal seriál Vyprávěj, autenticitou charakterů a jejich osudů zase nejlepší díla Jaroslava Dietla.

Velmi příjemná audiokniha v podání Jaromíra Dulavy!

Mirkatka
27.01.2021 5 z 5

Další báječné dílo noblesní autorky

Sarkasokol
25.01.2021 5 z 5

Má první přečtená kniha od této autorky a ihned jsem věděla, že nebude poslední. Kniha je moc poutavě napsána a moc se mi líbila. Za přečtení stojí všechny autorčiny knihy, ani jednou jsem nebyla zklamána.

lucie8854
24.01.2021 3 z 5

Za mě asi nejslabší knížka od autorky. Hotýlek mě moc nechytl.

JanaF.223
24.01.2021

V mnohých komentářích se objevuje názor, že kniha nemá pořádný závěr, katarzi, poselství... mám jiný názor: nenápadná větička zmíněná na samém konci přináší podle mě velké téma k zamyšlení nad lidským životem, za to tleskám!

uminaa
23.01.2021 4 z 5

Zaujímavý príbeh života jedného človeka a jeho blízkych odohrávajúci sa na pozadí dejín prerozprávaný "len tak mimochodom".

Eliškam
22.01.2021 3 z 5

Po Slepé mapě a Haně o dost slabší. I tak velmi čtivé.