Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

Monya.grch
30.12.2020 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná, moje druhá kniha od této autorky (první jsem četla Hanu). Autorka mě opět nezklamala, kniha je velmi čtivá, úžasně napsaná, přečteno jedním dechem.

Mayaotzin
28.12.2020 4 z 5

Moje první A. Mornštajnová. No asi jsem měla přehnané očekávání. Neurazí, nenadchne. Brzo na Hotýlek asi zapomenu :)

pakoshka
28.12.2020 5 z 5

Knihu jsem četla loni, zanechala ve mně velkou nesmazatelnou stopu, z knih od Aleny Mornštajnové mě asi oslovila nejvíc, dokonce jsem ji i dvakrát darovala. Dnes ji beru do ruky na druhé čtení.

Wasylka79
27.12.2020 4 z 5

Pohodová kniha o jednom netradičním hotýlku,která neurazí žádného čtenáře.

KatyM.
26.12.2020 4 z 5

Kniha se četla svižně, ale Hana i Tiché roky se mi líbily více.

Janča1532
26.12.2020 5 z 5

Kniha,do které sem se začetla od první stránky.Velmi poutavé čtení rodinného klanu.

_Lucie_12
22.12.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla za tři večery. Stejně rychle jako před pár lety Hanu - také od Aleny Mornštajnové. Hotýlek snad jako jediný z hrdinů vlastně zažívá šťastný konec. Jinak ve mě příběh zanechal smutný pocit, jak málo stačí, aby si člověk zkazil život, nebo neudělal vše co chce.

eva5397
22.12.2020 5 z 5

Od první stránky velmi čtivé. Opravdu moc krásná historie jedné rodiny.
Škoda že dočteno. Moc se mi to líbilo.
Prostě takový je život.

Zelený.úval
18.12.2020 5 z 5

Za mě opravdu povedená kniha. Je poutavě napsaná a moc hezky se četla jako i další knihy od autorky. Bavilo mě propletení osudů jednotlivých postav mezi sebou, které byly mnohdy nelehké a o to víc bylo čtení zajímavější. Trochu mi příběh připomínal, asi i kvůli pozadí doby, seriál Vyprávěj a ten mám taky moc ráda. Určitě doporučuji. :-)

kanitsuj
14.12.2020 5 z 5

Touto knížkou jsem završila přečtení všech knížek od paní Mornštajnové a těším se, až vyjde nová. Příběh se mi po Haně líbil asi nejvíce, i když také v této knížce bylo velké množství postav a chvílemi bylo obtížné určit, kdo je kdo. Také jsem si čas od času musela připomenout úvodní kapitolu, která naznačovala pointu, ale zase ne do takové míry, aby ji čtenář předčasně odhalil. Opět šlo o osudy lidí na pozadí dějin a velmi mne potěšilo překvapení v závěru ve formě detektivní zápletky. Psala jsem to už minule, ale jsem přesvědčená o tom, že autorce by velmi slušel i žánr detektivky nebo thrilleru, protože cit, jaký má pro budování atmosféry je výjimečný.

laskaknih
11.12.2020 2 z 5

Asi nejslabší autorčina kniha, ale stále skvěle napsaný příběh.

HDosoudilová
10.12.2020 3 z 5

Poslední kniha, která mi od této skvělé autorky zbývala přečíst a na kterou jsem se moc těšila. Pocity jsou však stále celkem rozpačité...
Kniha vypráví příběh jednoho (spíše hodinového) hotelu, jenž byl založen v období první republiky. Sama bych však spíš řekla, že je to příběh plný drbů, přílišné množství postav a sem tam nějaké dějiny...
Což o to, styl psaní je skvělý, kniha je velmi čtivá ale co se týče děje, už nejsem tak nadšená jako z ostatních autorčinych knih. Možná je to tím, že jsem ji četla až jako poslední. Nicméně postav zde bylo podle mě až zbytečně moc, některé události v samotném hotýlku mi přišly až zbytečné... Co se týče popisu historických událostí, byl to takový zvláštní doplněk děje. Nerada srovnávám, ale hodně mi Hotýlek připomněl knihu Mlýn od českého autora Michala Vaněčka a ta byla tedy rozhodně lepší.
Zkrátka, mě tato autorčina kniha bavila ze všech nejméně. Obávám se, že za pár měsíců nebudu vědět, o čem to je. O to víc se ale těším až vyjde nová kniha

Marcik7
10.12.2020 5 z 5

Paní Mornštajnová prostě umí! Další mozaika příběhů a propletených životních osudů příslušníků jednoho roku a lidí v jejich blízkosti v průběhu jednoho století, skvěle rozpracovaná, nepostrádající humor ani napětí. Umím si představit skvělou detektivku od této autorky.

Annannas
08.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, velmi mě oslovila.

triatlet
05.12.2020 4 z 5

Ve své druhé knize se Hana Mornštajnová na rozdíl od ostatních příběhů věnuje trojici mužských postav, ale jejich osudy stejně utvářejí ženské hrdinky. Z překvapivého prolínání životních osudů jednotlivých aktérů může být občas zmatený i čtenář. Jaká tajemství skrývají zdi Hotýlku?

čef
30.11.2020 5 z 5

Příběhy životů dnešních dědů a babiček je vyprávěn lehce, s vtipem a bez zbytečného sentimentu a přehánění. Mockrát jsem se při čtení zasmál, život v dobách spíše dávných byl popsán opravdu barevně a s nadhledem znalce podivného života, který jsme povětšinou vedli. Příběh však vůbec není banální, zaujmou především nezvyklé rodinné vztahy, ale třeba i na vraždy a psychická zhroucení také dojde. To ale není na této knize to nejdůležitější - neumím však bohužel moc dobře popsat, čím se mne ta kniha tak dotkla, ale zasáhla mne proklatě hluboko.

konicekbily
27.11.2020 4 z 5

Autorka má skvělý styl psaní, píše poutavě a kniha se čte sama. Tentokrát si zvolila téma "Ságu rodu dědy Leopolda ve stoletím dvacátém" a o každé důležité postavě doplnila podrobné speciální vyprávění, což činí příběh rozkouskovaným a místy nepřehledným. Ale pěkné odpočinkové čtení to určitě je!

Arsi007
25.11.2020 3 z 5

Samotný příběh plyne vcelku svižně, v mnohých událostech někteří z nás mohou zahlédnout záblesky své vlastní minulosti nebo minulosti našich předků. Bohužel mi chyběl v celém vyprávění nějaký wow efekt, zlom nebo zajímavý a překvapivý závěr jako v autorčině Haně. Proto řadím knihu jen k lepšímu průměru.

IG: @hanybooks

lernami
24.11.2020 4 z 5

Hotýlek mě zaujal néjmeně z knih Aleny Mornštajnové. Ale i přes to se mi kniha velmi líbila!:)

JanaProchazka
23.11.2020 5 z 5

Dalsi z rads knih A. M., ktera nezklame, cte se rychle, je skvele napsana.