Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

vera5841
13.06.2020 4 z 5

Příběh Václava a lidí v jeho blízkém okolí. Paní Mornštajnová nám opět ukazuje, jak i drobná rozhodnutí muhou ovlivnit nejen náš život, ale i životy ostatních. Přestože se příběh čte lehce a příjemně, mám pocit, že je těch příběhů docela dost a ne každý osud bych musela znát k pochopení příběhu

Christo
09.06.2020 5 z 5

Knihy Aleny Mornšteinové mi hodně stylem připomínají Johna Irvinga...zajimavé a často švihlé postavy, tragické a provázené osudy často způsobené banálními nehodami...vše okořeněné českými reáliemi a historií...a tím se paní spisovatelka stává českým a zářivým literárním klenotem

irrrenka
05.06.2020 4 z 5

Krásná kniha. Přečetla jsem od autorky všechny její knihy, ale tato je moje nejoblíbenější. Všechny postavy mají své hezké i méně hezké vlastnosti, nikdo není úplně kladný hrdina a to se mi líbí. Prostě život takový jaký je ve skutečnosti.

leanyka
05.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Paní Mornštajnová opět nezklamala. Tato jediná kniha mi od ní chyběla přečíst, tak jsem rada, že mám konečně komplet. Styl psaní je bravurní, kniha má spád a vůbec to není tak, že by kniha byla jen o Václavu, ale detailněji se pouští i do ostatních postav. Zjistíme i jejich názory a pohledy na situaci.
Děda Leopold s babičkou Majkou vychovali dceru Marii a syna Václava, kterému chtěli předat hotel. Ten však zahynul a tak se těší až vedení hotelu předají vnukovi Václavu. Jeho maminka Štěpánka také nemá jednoduchý život, dlouhé manželství ji čeká až se třetím mužem Bedřichem, který má již dcery a syna Oldřicha. Oldřich s Václavem byli nejlepší kamarádi, ale osud vše změnil, každý uznává v životě jiné hodnoty..
Václav má ve svém životě taky více žen - Renatu, kterou opustil těsně před svatbou kvuli Lucii - s ní má 2 chlapce. Marcelka, se kterou má nemanzelske dítě a nakonec nevlastní sestra Jindra, která na něj celý život čekala a porodila mu dceru Zdenu.

No postav a nečekaných zvratů je v knize opravdu hodně. Ale čte se nádherně. Ke konci už jsem četla pomalu, šetřila jsem si ji, protože jsem věděla, že končí a bylo mi líto že nebude příběh pokračovat :)

IvetB
30.05.2020 5 z 5

Mornštajnová je skvělá vypravěčka. V knize je popsán osud jedné rodiny na pozadí historických událostí a to, že je v ní neskutečné množství postav rozhodně není na škodu. Všechno do sebe zapadá a vše má svůj smysl. Výborná knížka.

Olivie11
25.05.2020 4 z 5

Spisovatelka opět nezklamala i,když se našla místa,která mě moc nebavila.Najednou jsem knihu hltala a četla každou volnou chvilku.

Acquenta
24.05.2020 3 z 5

Mě se knížka moc líbila. Spisovatelka prostě umí psát tak, aby zaujala čtenáře.

EvieS
24.05.2020 5 z 5

Opět krásná knížka. AM zatím nikdy nezklamala. Doufám, že se v dohledné době můžeme těšit na další

allfonsa
19.05.2020 5 z 5

Opět dobrá a velmi čtivá kniha od této autorky.Libi se mi jak se věnuje každé postavě, takže čtenář zná postavu i jeho život dokonale, bez ohledu na to jestli je to postava hlavní nebo vedlejší...

Mabie
17.05.2020 4 z 5

Lepší než Tiché roky, ale horší než Hana. Příběh jsem si užila, některé postavy jsem sice nesnášela, ale celek byl čtivý a knihu doporučuji.

nikola3345
16.05.2020 4 z 5

Krásná oddechovka. Já A. M. zbožňuji. Bylo to takové milé odlehčené čtení na nedělní odpoledne. Kniha přečtena zase jedním dechem. Autorka píše bravurně. Každopádně není to to nejlepší co je na trhu.

stejsdan
16.05.2020 5 z 5

Hotýlek mě pohltil ještě víc než Slepá mapa, nadchla mě i ta detektivní zápletka. Autorka prostě umí, oceňuji, že se osudy postav odehrávají na pozadí našich dějin a jak do sebe nakonec všechno zapadne jako puzzle. Krásné počteníčko:)

kilometr
13.05.2020 3 z 5

Má první kniha od této autorky.A i když nejde o kdovíjak originální příběh(podobné jsem četl už vícekrát a mnohdy lépe napsané),tak příběh odsýpal a knihu jsem si užil.Nejzajímavější postavy byly Oldřich a Jindra.65%.

jolii
13.05.2020 4 z 5

Osudy postav a celý příběh opět vykreslen s velkou lehkostí autorce vždy vlastní. Postav hodně, občas jsem se ztrácela, ale vždy se zase našla. Čtení na jeden dech (den a noc).

wildprincess
10.05.2020 4 z 5

příjemné pohodové čtení, krásně popsané všechny postavy.

AlbinaBina
09.05.2020 2 z 5

(SPOILER) Tolik úmrtí v jedné knize...za mě nejméně povedená kniha od Mornšajnové.

sima.mis
08.05.2020 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Kniha vypráví o životě rodiny od poválečné doby téměř do současnosti. Každá postava má svůj příběh. Smrt postav (a že jich tam bylo) je pokaždé vylíčena lehce a nenásilně. Akorát ten otevřený konec knihy.. zajímala by mě reakce Jindry a potomků Václava. Za mě palec nahoru ????. Knihu jsem zhltla za 3 dny. Teď mě čekají Tiché roky, tak jsem zvědavá..

kopretina21
07.05.2020 4 z 5

Prima čtení. Román je zabydlený mnoha postavami a sleduje jejich životní příběhy po desítky let. Na rozdíl od románu Tiché roky se mi tohle dílo líbilo. K další knize autorky si ale musím dat odstup, obavam se, ze se jedná o stále podobný styl psaní.

PéEm
05.05.2020 4 z 5

Líbila se mi nejvíc ze všech knih od autorky. Opravdu čtivé, poutavé vyprávění, skvěle vykreslené postavy.

anezur33
04.05.2020 5 z 5