Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

emilieselden
04.05.2020 4 z 5

Skvělá kniha. Moc mě bavila, čtení velice rychle utíká. Moc mě mrzí, co se stalo s Oldřichem. To nejhorší na tom je, že by to klidně mohla být skutečnost. A ten otevřený konec s poštou by mě hrozně zajímal, jak by dopadl. Od téhle knihy jsem mnoho neočekávala, ale absolutně předčila mé očekávání - dala mi vše - radost, napětí, smutek, zlobu, lítost.

Zuzulka30
04.05.2020 5 z 5

Za mě pěkná, čtivá kniha, ostatně jako dosud všechny její knihy. Styl Aleny Mornštajnové se mi moc líbí.

BlueberryL
02.05.2020 3 z 5

Řemeslně dokonalá, ale strašně chladná knížka. To, co u Hany funguje, tady vůbec nezabírá.

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Trochu slabši než ostatni knihy AM,ale pořad pěkné a čtivé.

Katulinka69
30.04.2020 4 z 5

Tak za mě po Haně druhé místo, moc se mi líbilo

pedobro
30.04.2020 3 z 5

Hana, Tiché roky a Slepá mapa se mi líbily víc, ale... pořád platí, že styl Aleny Mornštajnové je dynamický, poutavý... :-) Knihu jsem si podle inspirace ostatními čtenáři chtěla zařadit do knižní výzvy pod bod 20 - kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých... ale po přečtení jsem ji musela přešoupnout jinam. Vždyť se tam odehrává nejedna svatba a pohřeb :o)

levac
27.04.2020 3 z 5

Natěšená po Haně a Tichých rocích a tak se muselo dostavit zklamání. Souhlasím s předchozími komentáři, že toto je takový okresní přebor oproti následujícím prvotřídním dílům paní M. Děj ani postavy člověka ničím neobohatí, je to jen prostý popis životů, jaký prožili mnozí v této zemi. Tuto knihu tak chápu jako zkoušku spisovatelskeho řemesla, než paní Mornstajnova naplno projevila svůj obrovský talent.

hana1105
26.04.2020 5 z 5

Opět super kniha. Člověk se čtením přesune do děje, jako by to co prožívají postavy v knize, prožíval sám. Něco musím, ale spisovatelce vytknout. Ve všech knihách, které jsem zatím přečetla, skoro všechny postavy nakonec zemřely.

Lucie401
25.04.2020 5 z 5

trochu smutne ale superrr..

Terry11
21.04.2020 4 z 5

"Svět se vždycky řídil jenom jedním pravidlem- kdo má moc, má peníze a pravdu - a na tom nezmění nic ani hesla vylepená ve všech výlohách."

Má třetí kniha od autorky, také velmi čtivá, ale už pro mne nemá ten moment překvapení jak-je-to-úžasné jako u Hany. Je to takové odpozorované, všechno hrdinům věřím, nikde nic neskřípe. Tak nějak to pěkně plyne. Ale prostě mi tam něco chybí. Osobitější autorský styl, trochu víc humoru, nějaké zvraty? Jsou autoři, u nichž s netrpělivostí čekám na každé další jejich dílo a mezitím si ty předcházející knihy neustále připomínám. To u této autorky bohužel nemám.

BarboraSalome
20.04.2020 5 z 5

Hotýlek se mi líbil více než Slepá mapa.Je to pohled do duší.Hlavně je skvěle popsána doba komunistické zlovůle.

janca1705
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy jsou super, doporučuji.

knihomolkaaa
19.04.2020 5 z 5

První přečtená knížka od této autorky. Doporučuji, pokud hledáte k přečtení knížku, která vás bude bavit svým dějem.:)) ???? Určitě si přečtu i další příběhy????

Ronnie68
19.04.2020 5 z 5

Zajímavě zamotaný příběh, který autorka skvěle vylíčila ... četla se opravdu dobře ...

kamilnaj
19.04.2020 4 z 5

Hotýlek se mi líbil možná ještě o trochu více než Slepá mapa. Ani na chvíli jsem nepochyboval, že vše napsané se mohlo v nedávných dobách odehrát. Navíc kniha je velmi dobře napsaná, takže se čte skoro sama. :)

Skawin
18.04.2020 4 z 5

Čtivý příběh o osudech tří generací jedné rodiny před čtenáře staví otázky morálky a odpovědnosti, na které nelze jednoduše odpovědět...

zuzu8480
15.04.2020 5 z 5

Alena Mornštajnová prostě umí psát. Kniha se čte dobře a osudy lidí napříč generacemi, přeskakování v čase..to můžu.

DasaN
10.04.2020 4 z 5

Příjemné a odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a lidskými osudy a to p. Mornštajnová prostě umí.

lea735
09.04.2020 5 z 5

Hezky se to četlo. Lidský a uvěřitelný příběh. Příjemný odpočinek, sem tam jsem se i zasmála.
Je to zvláštní kniha. Napsaná se znalostí lidských povah. Nakonec mi bylo líto Renaty, kam až se dá propadnout.

knihomol1985
07.04.2020 5 z 5

Odkládal jsem odkládal a nakonec skvělá knížka mohu doporučit :-) Téma opět dobře propracované, ostatně jako všechny knihy p. Mornštajnové.