Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

simona1742
24.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Výborná spisovatelka.

MilanCFC
24.06.2018 5 z 5

Skvěle vyprávěno i s mírnými náznaky humoru, četlo se to jedna radost. K tomu moc dobře vymyšlený příběh. Přečteno jedním tahem za dva dny.

kalinkacz
24.06.2018 3 z 5

Autorka se pro mě stala dokonalou po přečtení jejích ostatních dvou knih... Ty byly prostě perfektní! Od Hotýlku jsem čekala to samé, ale bohužel to nepřišlo.. Styl psaní a čtivost neměly chybu, ale ten děj... Přišlo mi jako oddechová četba, jenže já čekala další silný příběh... Navíc mě tato kniha ani k relaxu příliš neoslovila... Myslím si, že autorce více svědčí příběhy se silným motivem...

Hopulka
23.06.2018 4 z 5

Příjemné čtení o osudech mnoha vzájemně propletených lidí. Na pár stránkách čtenář prožije radost, smutek, ale i napětí. Pokud má být tato kniha nejslabším autorčiným dílem, nemůžu se dočkat, až si zbylé knihy přečtu.

4xab
22.06.2018 5 z 5

Jéééé, tak tato kniha je úplné vyprávění Šahrazády z příběhů 1000 a 1 noci.

Příběh je těžké někde přerušit, pořád chcete číst dál a dál abyste se dověděli co bude dál. A jako napotvoru se děje zase něco nového zajímavého co musíte vědět.

Úplně chápu krále Šahrijára, že se do vypravěčky zamiloval a nechal ji tak dlouho vypávět:-))

Květi62
18.06.2018 5 z 5

Po Haně nebyl Hotýlek tak emoční a určitě se mi nevryl tolik do mojí hlavy a mého srdce. Vždyť jsem si ho původně vybrala, jako žánr, který běžně nečtu. Přesto se knížka četla velmi dobře, použití básně Jaroslava Seiferta na názvy kapitol, byl velmi zajímavý nápad. Historický děj byl popsán vždy jakoby okrajově, a přesto bylo řečeno to hlavní, to skutečné, nezkreslené. Určitě si přečtu i Slepou mapu. A nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček.

Zdenas5
17.06.2018 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Nejdříve jsem čekala trochu více, déle jsem se orientovala v postavách, ale pak jsem se začetla a nakonec jsem byla smutná, že už je konec. Pěkné vyprávění o osudech jedné rodiny a výborné zachycení doby, ve které žili. Nikdy bychom na toto období neměli zapomenout a právě podobné knihy nám v tom mohou pomoci.

BaNaMa
11.06.2018 3 z 5

Přečteno za týden, zajímavý příběh, ale znovu po této knize nesahnu.

VladkaBU
01.06.2018 4 z 5

... přečetla jsem za tři dny. Jakmile jsem začala číst, věděla jsem, že s otáčením stránek nebudu chtít přestat. Krásné vyprávění osudů nějakým způsobem spjatých s hotýlkem mě vtáhl a nepustil

helenah
31.05.2018 5 z 5

Po Haně od stejné autorky lehce odpočinkovější, ale stejně čtivě napsaná kniha. Líbilo se mi to opravdu moc.

dzeta
30.05.2018 5 z 5

Lehce psaná kniha o osudech několika rodin. Velice dobře čtivá

Eleanor-ka
30.05.2018 5 z 5

Běžně nečtu nic od českých autorů, ale paní Mornštajnová prostě umí. Příběhy jsou vyprávěny celkem jednoduše, chronologicky, bez zbytečných zdržovaček. Autentická atmosféra totalitního režimu, ve kterém jsou zasazeny hned několik lidských osudů, některé celkem úsměvné a druhé zas tragické. Autorka zde taky dbala na vyobrazení skutečných charakteristik postav, nejedná se o smýšlené dokonalé postavy, ale najdeme zde lidi bez svědomí, jednoduché lidi s neochotou k životu a ty, kteří se striktně drží vedle společnosti a naopak. Myslím, že česká literatura se za tohle dílo nemusí vůbec stydět. Doporučuji.

Lotka
28.05.2018 4 z 5

I když autorka píše své knihy jako přes kopírák, jsou to krásné a čtivé příběhy a osudy. Hotýlek nebyl tak dojemný jako Hana, ale i tak jsem si vychutnala každou větu.

HanaMalina
22.05.2018 4 z 5

Po Haně moje druhá kniha od autorky. Četla jsem jedním dechem. Velmi pěkné vyprávění o radostech a strastech rozvětvené rodiny a "hodinovém" hotýlku. V knize je velmi mnoho postav, tak doporučuji si čtení nerozvolňovat, aby jste se v jménech stále orientovali :-) Moc doporučuji :-)

KláraHunčarová
21.05.2018 5 z 5

Pro mě zcela nečekaný objev v české literatuře, určitě si s chutí přečtu i další knihy od paní Mornštajnové :)

Dashow
21.05.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla.. a zhltla téměř na jeden zátah :-) Krásná čeština, příběh Leopolda a jeho rodiny napříč desetiletími.. Chvílemi jsem měla dojem jako kdybych do jejich rodiny patřila a všechny důležité události z našich dějin jsem prožívala "s nimi". Mohu jen doporučit a těšit se na další titul od Paní Autorky :-)

Kaca24
20.05.2018 5 z 5

Za mě super! Hezky se četla, možná jen postav mohlo být trochu méně :). Krásné vykreslení postav, jejich vývoj, historické vyobrazení.. Místy mě "emočně vycucala".. Více takových autorů!

hankapimi
19.05.2018 3 z 5

Příjemné odpočinkové počteníčko, krásná čeština, zajímavé rodinné vztahy, ale HANA od paní Mornštajnové je prostě nepřekonatelná, ta se jí moc povedla !!! Ale to nic nemění na tom, že se pustím i do Slepé mapy... Moc pěkně se mi knížky A.Morštajnové čtou, doporučuji každou z nich.

Pomko
15.05.2018 5 z 5

Krásné vyprávění, které Vás pohltí a stanete se součástí románové rodiny. Po přečtení najednou prázdno. Naštěstí mám připravenu Slepou mapu.

mirka71
14.05.2018 5 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení, takový román o životě jedné rozvětvené rodiny v horizontu několika desítek let.
Hezky se mi to četlo, po všech těch detektivkách milá oddechovka, moc hezky napsaná. Určitě se k ní někdy vrátím.