Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5134 5134

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

alexis818
13.01.2018 5 z 5

Hezký příběh,moc pěkně napsáno.Za mě doporučuji.

madla27
10.01.2018 4 z 5

Košatý příběh s antihrdinou, který zdárně proplouvá totalitou.

estra
07.01.2018 5 z 5

Nádhera!!! Četla jsem do tří do rána. To už se mi dloouho nestalo. Musela jsem dočíst. Čte se báječně. Zajímavé osudy, děj plyne, chytne a nepustí. Trochu mi připomínalo seriál "Vyprávěj". Příběh širší rodiny na pozadí běhu dějin.

martinaandulka
05.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha ,která mě opět po knize Hana nadchla.Dějiny české v době komunismu kde je zasažen převážně příběh je strhující a na zamyšlení.Už ted se těším jak jsi koupím knihu Slepá mapa :-).

ritz
04.01.2018 5 z 5

Přesně styl knihy, která mi vyhovuje. Zajímavý příběh rodiny v minulém století, výborně čtivě napsáno. Za mě plný počet hvězdiček.

Susan94
28.12.2017 5 z 5

Paní Mornštajnová je opravdu velká vypravěčka. Má lehký, čtivý styl psaní, který baví a nepustí - knihu jsem přečetla za dny. Autorka se nebála jít s postavami opravdu do hloubky a dokázala tolika postavám vytvořit zajímavý příběh. Stejně jako Kateřina Tučková, je pro mě královna současné české prózy.

zdehan
24.12.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila mám ráda paní spisovatelku píše moc dobře.

axi81
22.12.2017 5 z 5

Super!

Anahk1
16.12.2017 5 z 5

Třetí a opět velmi povedené dílo paní Mornštajnové, které jsem přečetla jedním dechem.. opět mě děj vtáhl a zžila jsem se s postavami i dobou v které se příběh odehrává.. takže palec nahoru a smekám klobouk.. jen tak dál paní Mornštajnová

Kekik
16.12.2017 5 z 5

Třeti kniha, kterou jsem od p. Aleny Mornštajnové četla a jen mi potvrdila to, co si myslím již od přečtení Hany (první kniha, kterou jsem od AM četla)- paní Alena Morštajnová je pro mě jednou z nejlepši spisovatelek v české literatuře..
Hotýlek- vynikající román pojednávající osudy několika lidí. Skvostné dílo !! Doporučuji !!!

medlovice
13.12.2017 5 z 5

Od prvního odstavce, od první stránky mi bylo jasné, že toto je výborné čtení , a dostane plný počet hvězdiček. I když děj je rozsáhlý a vstupuje do něj spousta nových osob ,pořád to odsýpá a plyne. Nové postavy zapadají do děje , mají svoje místo a všechno se posunuje dál. Chytlo mě to a hledala každou chvilku na čtení a obětovala i spánek.

samali
12.12.2017

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale vzhledem k tomu, že se nevzdávám a po Haně a Slepé mapě , které mě naprosto dostaly, jsem nevěřila,že by paní Mornštajnová napsala něco špatného, jsem se postupně do knihy tak ponořila ,že jsem ji odmítala odložit. Má své čestné místo v mé již tak rozsáhlé knihovně.

simlenka
26.11.2017 4 z 5

Jestli je tohle nejslabší autorcina kniha, pak se nemůžu dočkat těch ostatních. Pár pasáží, kdy jsem se smíchy popadala za břicho, dost momentů, které zasáhnou do hloubi duše. Čtivé, chytré, doporučuji!

Paulett199
25.11.2017

Řeknu to rovnou. Hotýlek jsem si půjčila v knihovně a to jen proto,abych se ujistila, že ta vychvalovaná Mornštajnová je zase jen bublina nafouknutá reklamou. No a pokorně přiznávám, že jsem knihu četla každičkou volnou chvilku, tak moc mě zaujala. Příběh Václava, který v životě vždycky zvolil tu méně náročnou, jistější a vyšlapanější cestičku a lidí okolo něj podává autorka velmi čtivě, kniha se čte lehce, ač její obsah vůbec lehký není. Ještě spoustu dní mi ležela v hlavě a nutila k přemýšlení. Takže závěrem...milá paní Mornštajnová, máte další fanynku! :-)

Opca
20.11.2017 5 z 5

velmi pěkná kniha

P-puma-
19.11.2017 4 z 5

Byla jsem mile překvapená.

debe
12.11.2017 5 z 5

Zatím mě ani jedna kniha A.M. nezklamala. Nenajdete zde žádné superhrdiny s neobyčejnými schopnostmi, ale obyčejně lidi, s běžnými problémy, mindráky, špatnými rozhodnutími poplatnými době. Nenucený styl vyprávění mi sedí. Milá s uvěřitelným příběhem.

harena
10.11.2017 5 z 5

Třetí a zatím poslední kniha od Aleny Mornštajnové. Pěkně napsaná sonda do nedávné doby, příběh, který se točí kolem jedné rodiny a hotýlku, založeném v dobách první republiky a končí po sametové revoluci. Paní Mornštajnová je rozená vypravěčka, která dokáže čtenáře strhnout, její styl psaní se mi opravdu líbí. Moc jsem přemýšlela, jestli 4 - 5 hvězdiček, ale příběh je psán tak, že jsem se všemi v hotýlku žila i já. Věřím, že autorka neskončila a už píše další knihu.

Kaci90
08.11.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Plný počet nedávám asi hlavně kvůli tomu, jak dlouho mi trvalo, než mě vtáhla. Pak už jsem se vezla, byla jsem zvědavá na vývoj postav, ačkoliv vyprávění bylo tak zvláštně odosobněno, že si člověk těžko k někomu vybuduje hlubší sympatie. I tak, vážně dobré. Přečtu i ostatní.

monte
03.11.2017 4 z 5

Další, v pořadí třetí kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Moc hezky se její knihy čtou. Nejvíc mě zatím dostala Hana.