Aaron Lewis Aaron Lewis komentáře u knih

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Docela zvláštní. Chvílemi mi to přišlo jako groteska, respektive nebrala jsem to moc vážně. Je to zvláštním stylem vyprávění, který mi přišel takový těžkopádný a zaprášený (představte si zahuštěnou místnost těžkým tmavým nábytkem a kobercem, se zataženými závěsy). Je to překladem?... Hlavní hrdinové jsou navíc nesympatičtí a takový nic moc (jako samozřejmě celý národ, a ne není to tím, že jsou na straně "zla") a chybí mi i nějaký ten humor. Bere se to moc doslovně a přesto mě zajímá, jak to dopadne a proto čtu i další díl... Opravdu zvláštní:).

15.09.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ze začátku teda nic moc, bavit mě to začalo někde od půlky knihy. A pak už to bylo v pohodě. Thomas mi teda nějak sympatickej nebyl, ale to vyvažoval Minho a Newt. Vůbec, chování nějakých jedinců bylo lehce úsměvné, ale co já vím.. šestnáctiletý puberťáci zavřený v nějaký betonový kostce... Jinak mě dost iritovaly ty úžasné nové výrazy, zajímalo by mě, jak znějí v originále. A ještě na závěr, film jsem viděla jako první, ale i tak se mi knížka líbila, takže u mě dobrý:).

05.09.2015 4 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Tak tahle mě bavila.

01.09.2015 4 z 5

Rudá země Rudá země Joe Abercrombie

Moje první kniha od Abercrombieho a nadšená jsem tedy moc nebyla. Četla jsem jí snad tři týdny? Postavy jsou zajímavé (Coska, Templ, Jehně) a i ostatní, ale vůbec mě to nezajímalo. Takže, za mě nic moc.

01.09.2015 3 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Pro mě zatím nejlepší díl. Ještě, že mě ty první tři díly neodradily, ty poslení byly fajn. Jen by si autorka mohla odpustit ty konce, kdy se Tempe vždy někdo snaží zabít a vyhrožují jí atd... už to začíná být jako přes kopírák, a pak jí samozřejmě zachrání nějaký policajt...

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Přišlo mi to šíleně krátké. Akorát jsem se začetla a šup, byl konec. Největší překvapení pro mě je, že Temperance začíná být o malinko snesitelnější.

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Zajímavé téma. Škoda té sekty, ale předpokládám, že normální lidi holt nikoho nevraždí...

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nejlepší díl z celé trilogie a hlavní zásluhu na tom má Lisbeth. Bez ní by to byl průměr (alespoň pro mě:)).

24.07.2015 5 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

V půlce už jsem byla docela zoufalá, jelikož moje zlatíčka dostávali pořádně na prdel, a to snad od každého. Navíc tam přibyla další zápletka a to už jsem si myslela WTF? Kam na ty nápady autor chodí? A jak až moc to bude zamotávat? Každopádně k mému překvapení moře bylo nejlepší a škoda, že tam nezůstali. Pirátství jim slušelo. O hvězdu méně dávám kvůli absenci happy endingu. Tak moc jsem jim to všechno přála a ono nic... a ten Requiem, teda, no, pěkně jim to natřel:).

24.07.2015 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Nádherná kniha. Nemusíte s Louise ani moc souhlasit, stačí když máte blbou náladu, otevřete si nějakou stránku a přečtete pár vět a najednou je všechno zase v pořádku. Opravdu:). Navíc, co může být na myšlence mít se rád špatného?

21.07.2015 5 z 5

Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

Lepší než předchozí, ale začíná si to být hodně podobné. Nějaký blízký v nesnázích a Tempe (stále nesympatická) se ho snaží zachránit. Myslím, že i z pohledu Claudela by to bylo zajímavější, ta Tempe je fakt protivný charakter, zlatá Bones.

15.07.2015 4 z 5

Mrtvá světice Mrtvá světice Kathy Reichs

Tenhle příběh mě nenadchl. Na můj vkus tam bylo až moc náhod a ta hlavní zápletka nic moc. Přiznám se, že nemám ráda sekty, takže to určitě udělá svoje, ale způsobem jakým to bylo zamotaný... nesedlo mi to. Ve jménech těch holek jsem se úplně ztrácela a Tempe byla ještě víc nesympatická než minule. Měli tam nechat jenom tu světici a bylo by to lepší.

14.07.2015 3 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Jedna z mála knížek, které na mě měly opravdu dopad a ještě několik týdnů poté, co jsem ji přečetla, jsem ji měla v sobě.

08.07.2015 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Co se týče zápletky, myslím, že byla výborná (tím, že jsem nevěděla do konce, kdo je vrah, ne tím způsobem, jakým vraždil), ale s Tempe jsem se moc nevžila. S Bones se nejdou srovnávat, ale to by mi ani tak nevadilo, možná to byl ten styl psaní. Přečtu další díl a uvidím:).

06.07.2015 4 z 5

Lži Lockeho Lamory Lži Lockeho Lamory Scott Lynch

Vynikající kniha. Na to, že nemusím vulgární slova, tak tady by to naopak bez nich nešlo a co teda vypustili z pusy... čest překladateli (v originále to určitě není tak barvité a rozmanité:)). Není moc knih, kdy bych nevěděla, jak to dopadne, ale tady... neměla jsem ani šajnu:P. V půlce jsem se o ně opravdu bála a říkala jsem si: "bože, jak z toho vybruslí?" Noo, nebudu spoilerovat... ale dobré, opravdu zatraceně dobré. Už se těším na další díl.

01.07.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Je to opravdu dobrá kniha, ale na pět hvězd to u mě nemá, jelikož mi úplně nesedl styl vyprávění a hlavní hrdina, ačkoliv jsem měla na jeho poznání přes 700 stránek, tak mi přišel pořád tak nějak cizí a uzavřený.

22.06.2015 4 z 5

Oheň Oheň Jane Casey

Překvapivě dobrá kniha. V knihovně jsem si ji vytáhla úplně náhodně (což už tedy moc nedělám ) a vyplatilo se to. Čtu i další knihu o Maeve a jediné, co této knize vytýkám je POV Louisy. Vůbec tam nemusela být, přišlo mi to naprosto zbytečné a kazilo to plynulost vyprávění. Byl to opravdu nepříjemný charakter a já bych měla raději pouze vyprávení z pohledu Maeve.

22.06.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Druhá hvězdička je asi jen za to, že jsem to vůbec dočetla. byla to neuvěřitelná nuda a nuda a zase nuda. První a poslední Nesbo, na další mě opravdu přešla chuť.

19.06.2015 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavé. Kdyby to skončilo pouze u Harriety, dala bych jen čtyři. Jsem zvědavá na další díly.

07.05.2015 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tenhle díl mě bavil teda nejméně, asi, že už jsem to chtěla mít z krku:P. Jak jsem psala u předešlého, ten Pád nebyl prostě ono. Ani se mi nelíbilo nebe a Bůh a jak to bylo vyobrazené a vlastně mě moc nebavil ani ten konec. Takový obyčejný.

03.05.2015 3 z 5