Aaron Lewis Aaron Lewis komentáře u knih

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy, protože mě putování tou minulostí docela bavilo. Navíc autorka pochopila, že Luce nemůže vypadat pořád stejně (ve vesmíru každý atom zapadá do všeho a i genetika a bůh to samozřejmě ví, protože ten do toho taky zapadá:)) a ani se tak jmenovat a že zásah do minulosti ovlivní budoucnost. To byly plusy, ale velký mínus je za Pád. Nenene. Nelíbilo se mi vyobrazení Lucifera ani Boha (to platí i pro čtyřku, především pro čtyřku!) a vůbec, jak to bylo vymyšlené a napsané. Pád to zkazil, hm.

03.05.2015 3 z 5

Muka Muka Lauren Kate

O něco lepší než jednička, ale Luce je pořád nejotravnější charakter. Když vezmu v úvahu, že se tam ději víceméně "vážné" věci, tak to postrádá to vtáhnutí do děje a vážnost a je to jako pohádka, ještě tak nějak divně napsaná. No tak, andělé vs démoni vs špinavý psanci vs osudová láska, to mohlo být přece epické... Každopádně jdu ale číst další díl:P, přeci jen jsem zvědavá, jak se to vyvine.

01.05.2015 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Zajímavý nápad, ale docela špatně napsané. Hodně zmatené a je to takové nemastné, neslané. Snad všechny charaktery jsou zajímavé vyjma té hlavní - Luce. Chápu, když autor hned všechno nevysvětlí, něco nechá na čtenáři, něco na potom, ale ne, když to potom ztrácí čtivost.

01.05.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Na to, že tenhle žánr nečtu, tak jsem měla knihu za chvíli přečtenou a opravdu jsem si jí užila. Chtěla jsem jednoduše vědět, kdo je pachatel a jak to dopadne. Beatrice byla fajn a určitě si o ní ráda zase počtu, hned jak vyjde další díl.

28.04.2015 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Čteno v originále.
Tak tentokrát dávám pátu hvězdu čistě za Rolanda. Byl přesně takový, jaký jsem si myslela, že bude a stalo se, to co jsem myslela, že se určitě stane:). Jinak jsem ráda, že zatím nejsou další díly. Potřebuju si od Kate odpočinout. BTW, co to mělo být s tou labutí? Někdo má fakt divný představy:P.

27.04.2015 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Zase dávám pět a zase to bylo zatraceně dobré. Tuhle sérii bych dala klidně nekonečnou, protože každý díl je super. a není slabého dílu:).

17.04.2015 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Další super díl. Zatím jsem nešla pod pět. Hm. Kate a Curran mě nějak dostávají:).

15.04.2015 5 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Nechci se pořád opakovat, ale pro mě mají všechny díly zatím stejnou kvalitu. Prostě dost dobré.

14.04.2015 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Culila jsem se pořád, ale tentokrát jsem měla docela i nahnáno. Opravdu jsem se bála, že je autorka schopna Dereka odpravit a ještě takovýmhle způsobem! Většinou to na autorech oceňuji, že mají koule zbavit se oblíbené postavy, ale... tady ne, prosím:).

13.04.2015 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Jízda pokračuje:). Opravdu výborné, culila jsem se u toho o ucha k uchu:).

13.04.2015 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Dost dobré. Pochybuji, že to budu číst znovu, na můj vkus to bylo moc krátké, ale Kate má příjemný smyl pro humor a je to jedna z mála ženských postav vůbec, které jsem si oblíbila. Stopro přečtu další díly.

11.04.2015 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Do půlky to bylo dobré, ale pak to byla bída. Extrémně extrémní, takhle přeci nemůže nikdo fungovat, i když Američané jsou hodně extrémní, přesto to na mě bylo moc. Chybělo mi tam okolí, víc vzpomínek.

11.04.2015 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Opravdu dost dobré. Lepší jak dvojka. Mohla bych o těch jejich pletichách číst nonstop, ať už jsou v Rizonu nebo v Kotlině. Jediné, co mi vadilo byl začátek, kde byly noc co noc souboje s démony, bylo jich totiž až moc a byly všechny na jedno brdo. Knihu jsem dočítala s přesvědčením, že jeto teprve díl druhý a tudíž, že mám ještě díl třetí a ono ne! Jsem z toho ještě celá vyšokovaná, že to byl opravdu třetí a na čtvrtý si musím zase počkat (teď vůbec pořád jenom čekám na další díly:/, příště čtu jen dopsané série! Tohle mě mučí!).

Výborné pokračování, postavy poznáváme více a více do hloubky (pořád nemusím Rennu a Ineveru, ale mám raději Ahmana a doufám, že se Osvoboditelem stane nakonec Abban:), jo, ten by jim to spočítal:)) a maximálně doporučuji každému, kdo četl dva předešlé díly.

07.04.2015 5 z 5

Pouštní kopí Pouštní kopí Peter V. Brett

Docela mě zklamalo, když to začalo Jardirem a ještě od jeho dětství! Jenže Jardira jsem si docela oblíbila a říkala jsem si ok, proč nevidět věci z jeho úhlu pohledu, ale tu jeho babu Ineveru, prosím, ať pohltí jádro! Když jsem zjistila, že třetí kniha začíná o ní, vůbec se mi jí nechce číst. Každopádně, když se do toho zamotala Renna, tak jsem byla celkem zoufalá a opravdu jsem chtěla přeskakovat, což já opravdu nedělám. No neudělala jsem to, ale doufám, že se jí spisovatel zbaví. Ty ženský jsou vůbec všechny protivný a panovačný. Zlatá Wonda! I ta Leesha je mi ve srovnání s těmihle dvěma milejší. Jinak kniha je to opravdu dobrá. Mohla by být klidně delší, ale místo Renny, Ragena.
A wtf, co je to za svět, kde devítiletý holčičky jsou blbý z jedenáctiletých kluků a třináctiletý už se chtějí opíchat od patnáctiletých fracků a rodit jedno dítě za druhým? Nestačí, že je tam kultura dálného východu, kterou úplně nesnáším, ještě tam protivý "sever". Chjo.

27.03.2015 5 z 5

Stvoření temnoty Stvoření temnoty Steven Erikson (p)

Čteno v originále.
Asi budu muset číst znovu, nepohltilo mě to jako MKP a ani mě to tak nebavilo. Dělala jsem hodně pauzy a když si to tak uvědomuji, stěží si vybavuji, jak to dopadlo... Ale je to Erikson a je tam hnědovlasý (myslím, že měl nějaký odstín hnědé) Anomander, takže:).

26.03.2015 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Zase trošku jiná fantasy. Svět mi přišel maličký, ale to bylo tím uskupením, aby se dojelo vždy za bílého dne. S těmi příšerkami jsem měla ze začátku problém, přišli mi docela groteskní. Vůbec jsem se s tím světem musela sžívat trochu déle než u jiných fantasy, ale jak přišla půlka knihy, tak jsem to četla jedním dechem.

26.03.2015 5 z 5

Krvavá církev Krvavá církev Terry Goodkind

Tenhle díl mě tolik nechytal. Anně jsem chtěla zakroutit krkem a opravdu jsem doufala, že to Zedd nebo Nathan udělá za mě. Nestalo se... škoda. Richard měl teda taky chvíle, kdy jsem si mysela, že z něj snad omdlím, ale to už holt patří k jeho povaze, že někdy jedná jako pako (důvěřovat nepříteli - mriswitům i těm sestrám, vůbec všechny sestry kromě Verny bych nechala srovnat se zemí, nejotravnější postavy světa fantazie (jsou napsané opravdu dobře, až tak je všechny nesnáším)), na druhou stranu se do toho taky dokáže opřít a být docela dost nepříjemný. Jinak všichni ostatní ok. Grač a Zedd jsou nej. Zedd se s tím vůbec nepáře, jen škoda, že se páře s tou Annou... za to o hvězdu míň.

24.02.2015 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Absolutní nádhera. Pro čtenáře fantasy jasná nutnost. Musíte mít v knihovně. Ani nevím, čím mě Ryan tak dostal, ale sfoukla jsem to za dva dny. Musela jsem prostě číst dál a když jsem ji odkládala, protože jsem musela (práce, rande atd.), tak jen s nelibostí:). V té knize neexistují nudné pasáže. Není postavy, na které by mi něco nevonělo. Není situace, které by mi přišla nelogická. Asi jsem se zamilovala. Vážně. Hned po přečtení jsem si koupila druhý díl a nemůžu se dočkat rána, abych mohla zase začít číst. Ani nechci myslet na to, že pak budu muset čekat na ten třetí... raději se nebudu ani dívat, kdy že přesně asi vyjde... Tuhle knihu vlastním a předpokládám, že jí přečtu vícekrát. Je jednoduše úžaná.

08.02.2015 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Ke konci už to byly slabší čtyři hvězdy (ze začátku jasné tři). Nějak to nebylo ono. Reynever byl opravdu na zabití a Šarlej se Samsonem nemůžou utáhnout všechno, že:). Místama jsem se nudila, ale konec dobré, všechno dobré. Myslela jsem si, že další díl číst nebudu, ale přece jen jsem zvědavá jak to s nimi dopadne a jak se nám ten milovník vybarví, doufám teda, že vybarví.

08.02.2015 4 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Dvojka je slabší, neměla se dělit. Chvílema to už byla nuda, pořád víceméně to samé o univerzitě atd… už si ani moc nevybavím o čem byla… (čtyři hvězdy jsou jako celek s tím prvním dílem).

01.02.2015 4 z 5