adnov Online adnov komentáře u knih

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

jedna z mála knih, které jsem nedočetla. není to špatné, ale mě to prostě nebavilo. když jsem se konečně začetla, přišla jiná kapitola a s ní jiné postavy. sice se tam prolínala Xana, ale vše klouzalo jen po povrchu.

30.05.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha se mi líbila, až na ty miniaturními písmenkami psané komentáře pod čarou, a závěr. Celou dobu jsem si přála, aby se Leonard zabil. Nikoli proto, že by mi byl nesympatický, ale právě naopak. Také mě mrzí, že ostatní hrdinové, především učitel, dostaly málo prostoru. A matka z toho vyklouzla moc lacino. Ale je to moc hezky psané, dobře se to čte, zajímavé myšlenky a prostě dobrá kniha je to.

02.05.2015 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

nejlepší díl. konečně se tam něco děje a aspon trochu to dává smysl. sice stále nejaké nelogičnosti, ale jinak dobrý. Jelikož mi hlavní hrdinka nesedla, tak mi konec ani nevadil. Ale těch mrtvých tam bylo fakt až moc.

30.03.2015 3 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Ale jo, v rámci žánru ok. Nejsem cílová skupina, takže mi puberťáčtí supermani (kterým stále něco proniká až do morku kostí, ale kteří všechno vědí, umí a dokážou, příp. se bleskurychle naučí) vadili. Také to, že se vše děje na malém prostoru (v rámci celé zeměkoule) a oni se dostanou až k vedení a další nesrovnalosti a nejasnosti. Pokud to však budete brát jako sci-fi pohádku, romantickou, napínavou, akční, tajemnou a je vám náct, budete nadšeni.

28.12.2020 2 z 5

Bratři černé planety Bratři černé planety Ludvík Souček

Nejvíc se mi líbila povídka poslední, Modrý oříšek, ale škoda že jsme se vlastně nedozvěděli to hlavní. I když to ani v předchozí povídce o kosmonautech. Příběh to byl předvídatelný, těšila jsem se co se zjistí a ono nic.

18.11.2020 2 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Pro mne první kniha od tohoto autora.
Velmi čtivá. Napínavá. Líbilo se mi, že to nebylo přitažené za vlasy a že příběh plynul chronologicky. Jemně temné, oddechovka, v rámci žánru dle mne patří k tomu lepšímu. Jen nečekejte zástupy mrtvol a podrobné líčení týrání, jak v podobných knihách bývá zvykem.

09.10.2020 4 z 5

Hirošima Hirošima John Hersey

Na této knize je nejlepší obálka.
Začátek byl dost chaotický, jak je hned 6 postav najednou, trvalo mi, než jsem se orientovala.
Víc mi vyhovovalo, jak to bylo v druhé půlce. ALe to zas bylo dost stručné, dost ploché, žádné emoce, jen shrnutí podstatných informací.
Je to smutné, ale ve mně to nezanechalo nic víc, než že Japonci jsou zvláštní. Věnují se více mrtvým než živým, mají jiné hodnoty, většinou jsem jejich chování a jednání nechápala (např.obdiv a chut zemřít na císaře).

09.10.2020 2 z 5

Kudy projde jehla Kudy projde jehla Véronique Mougin

Zpočátku jsem se nemohla začíst, hl.hrdina mi přišel dost nesympatický. Postupně to začalo nabírat obrátky, a i když jde o smutné těžké téma, kniha se čte dobře.

13.08.2020 4 z 5

Žít navěky Žít navěky Dara Horn

Za mě zklamání. Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak zajímavé, ale trochu mi vadilo to střídání časových rovin. Konec také mohl být využit lépe.
Rachel je nesmrtelná, ale nechce být. I když se svět mění, lidé jsou v podstatě stále stejní. Také je unavující a smutné vidět své děti stárnout a umírat. Vnučka naopak chce najít lék na nesmrtelnost. Babička ví, že je to nesmysl a proč. Jenže to je právě ten problém, že je ona jediná (nebo téměř jediná), kdo neumírá. Pak je jasné, že to musí být šílené, když všichni stárnou a jen ona ne. Pokud by to tak měli i jiní, bylo by všecko jinak. Snad by lidé i zmoudřeli, poučili se ze svých chyb, ale na druhou stranu by se i vylepšovali zločinci a hlavně - planeta není nafukovací....no to je ale už na jinou knihu nebo úvahu. Tento příběh nám jen chce říct, užívejte si každou chvilku a buďte rádi, že vše jednou skončí.

30.06.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Začátek super, pak se to zhoršovalo a nakonec až thiller, což mi tam nějak neseděli. Také moc postav, tudíž i přesto že všechny samy o sobě byly zajímavé, nešlo to tak do hloubky, jak by si zasluhovaly (a jak bych si o nich ráda přečetla).
Přesto se mi to líbilo a dobře se to četlo. Za mne spokojenost.

14.01.2020 4 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Zpočátku mi to přišlo takové plytké, skoro červená knihovna, ale nechápala jsem Kitty ani Waltera. V polovině knihy se vše změnilo. Dochází k (pro mne) nečekaným zvratům. Zacetla jsem se a obdivovala hlavní hrdinku, jak dokázala prohlédnout. Spoiler: Já být zvyklá jako ona na luxus, tak bych to nejspíš psychicky ani fyzicky nedala - práci v klášteře, daleko od rodiny, bez někoho komu na vás záleží, v jiném stavu (a nevědět s kým), vnimat utrpení sirotků a cítit všudepřítomnou smrt...

30.10.2019 4 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Mě se to celkem líbilo. Ale občas trochu nudné. Kniha je rozdělena na pět částí, minulost a pak příběh dospělosti každeho ze čtyř sourozenců. Nejlépe se četl ten první. I když je mi tak vzdálený a dokonce přesto že nemám ráda, když se píše moc o sexu. Ale každý měl v sobě něco zajímavého, něco pro mne nového. Nejvíce mě dostalo, když jsem zjistila, že Román napsala spisovatelka ve svých 28letech. Musím uznat, že to měla dobře propracované, promyšlené a dokázala si zjistit spoustu věcí o spoustě oboru, což jedině oceňuji. Minus je, že jsem si k nikomu nestihla vytvořit pouto, když už se tak začalo stávat, tak bum konec a další na řadu. A nepochopila jsem - spoliler - , proč tak inteligentní Daniel jednal poslední den tak (dle mého) nelogicky. Proc Simon nenechal alespoň lísteček "odjíždím ale stále vás mám rád" nebo tak něco.

26.04.2019 3 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Nesedlo mi to tak, jak jsem myslela. Číst se to dalo, ale nic moc mi to nedalo.

22.04.2019 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Stručné jasné přehledné vtipne a hezky ilustrované. Dětem se to líbilo a ještě se něco nového dozvěděly a poučily se.

02.02.2019 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Nezáživné, neuvěřitelné, nesympatičtí "hrdinové", laciné, povrchní, rádoby tajemné, nudné, totéž fotky tj. obyčejné, jakože umělecké atd.
Nebavilo mě to, dočetla jsem v naději na překvapení, zajímavý závěr, ale čekala jsem marně.

28.08.2018 odpad!

Slepí Slepí Alex F. Brady

První a poslední třetina mi přisla nejlepší. Prostředek bych zkrátila a konec naopak rozvinula. Kniha se mi četla dobře, zajímalo mě, jak to bude pokračovat. Kdo je záhadný pacient dávaly poslední stránky dost najevo. Hlavní hrdinka mi byla sice chvílemi nesympatická, ale z toho, co se postupně dovidame, se to asi dá pochopit a já si ji vcelku oblíbila. I proto jsem spokojená s tím, jak to dopadlo. Ale jak jsem již psala výše, škoda že závěr nebyl propracovanější.
PS. Obálka se mi vůbec nelíbí. Říkám si jen "proč"? Od koupi knihy mě odradila. Tak jsem si ji půjčila v knihovně.
PS2. Ještě malá výtka a SPOILER: Není mi moc jasné, proč se R. rozhodl pro (podle mne) tak složitou cestu - proč se chtěl dostal do léčebny jako pacient? Proč se s ní prostě nejdřív nezkusil spojit bez toho? Je to jen z důvodu, aby vznikla zajímavá záhadná napínavá psychokniha?

23.08.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Plus: čtivé
Minusy: 1. závěr
2. věty v cizích jazycích. Neumím ani jeden z nich, což by možná nevadilo, ale celý posledni odstavec?! Proč? Když už to musí být, proč nedat pod čarou překlad.
3. Asi je to moje mínus, ale nepochopila jsem proč zrovna osm?

15.10.2017 2 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Proti prvnímu dílu zklamání. Možná je to i tím, že na podobné téma jsem četla více knih, tudíž mě to už tak nezasahlo.

02.07.2017 2 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Na idnesu měla recenze na tuto knihu 90%. nechápu. první čtvrtina nudná, pak se začíná něco dít, ale pak zas zmatek. Do toho divná mládež (incest, homosexuálové), chápu že je zajímá hlavně sex, že nechtějí pracovat, že zkouší drogy, ale vražda a žádné výčitky? Pochybnosti? Proč v detektivce nebo sociálním románu je králík jasnovidec? Jak to bylo s těmi mafiány? Spousta věcí jen nakousnutá a nedořešená. Proč tak častá citace písniček? Proč je alepson pod čarou nepřeložili? A ten konec, ten me dorazil. Dávám 3 hvězdy - dobře se to četlo, zajímavé to bylo, psychologie postav občas super, občas kulhala, a přesto, že jsme četli z pozice pachatele, bylo to napínavé.

23.04.2017 3 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Některé knihy od tohoto autora se mi líbily, jiné ne. Tato je pro mě nejhorší. A nejde o to, že by byla ufňukaná, jak tu někteří zmiňují. To by mi nevadilo, a dokonce, pokud je to autentický zážitek, tak je popis toho, jak se cítí, to nejlepší na celé knize. Spíš mi to přijde o ničem. Dlouhé popisování a žádný výsledek. Většina konců povídek mě až vytáčela. Kdybych to neslyšela na audioknize, určitě bych nedočetla. Ale jak to namluvil Dvořák, byl sam o sobě zážitek.

22.11.2015 odpad!