asam asam komentáře u knih

Macocha Macocha Petra Hůlová

Z mého pohledu to nejslabší co autorka zatím napsala. Téma sice silné, problémy osamělé ženy alkoholičky, ale vyprávění tak nepřehledné, že se v něm ztrácíte. Autorka má zvláštní způsob vyprávění, tím je osobitá, ale tady to už bylo příliš...... Bohužel.

22.06.2014 2 z 5

Scény z venkovského života Scény z venkovského života Amos Klausner

Izraelská vesnice Tel Ilan žije poklidným životem, nic se zde neděj, ani místní drbny nemají o čem povídat a musí si vymýšlet. Ale to je jenom zdání. Odehrávají se zde rodinné tragédie, rozvíjí se příběhy o kterých se nemluví, postupně se odkrývá minulost obyčejných obyvatel. A to vše v klidu, nesnesitelném horku a v tichosti domovů a zahrad.
Napsat dobré povídky je umění, povídka musí mít děj, musí gradovat a končit pointou. To vše na několika stránkách. Amos Oz je mistr povídek. Ovšem tyto jeho povídky nekončí. Jako když utne a rozuzlení žádné. O to více vás napíná jak to bude dál. A dopátráme se vůbec konce???
Velice zajímavá kniha.

31.12.2013 4 z 5

Ruský román Ruský román Meir Šalev

Zprvu jsem se ztrácela v množství jmen, netušila kdo je čí syn či bratr. posléze jsem se začetla a neodložila knížku až na jejím konci. Velice barvitě vylíčený příběh prostých lidí, kteří přišli zúrodňovat bažiny, vybudovat svou vesnici, ženit se a vdávat. Vše samozřejmě pod dohledem a se souhlasem výboru. Meir Šalev je obdařen darem vtipně popisovat události a vylíčit povahové rysy svých postav, že si je zamilujete a s napětím sledujete jak se jejich osud bude dále vyvíjet.

25.11.2013 5 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Grisham se ukázal jako vtipný spisovatel a předvedl, že nemusí psát jen o soudních sporech, ale že dokáže zpracovat i témata odlišná. Pěkné, milé čtení. Hlavně v době předvánočního shonu.

16.02.2013 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Simon Mawer mě opět nezklamal. Neotřelé prostředí výcviku teroristek, trochu i té lásky, ale hlavně napětí až do konce příběhu.

12.02.2013 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Velice moudrá kniha
Smrt se nedá pochopit, přesto patří k životu.Je potřeba umět se s ní vyrovnat a přijmout ji jako součást našeho bytí.
To se však moc lehce říká, ale skutečnost je velmi bolestivá.

19.12.2012 5 z 5

Libůstka Libůstka Mariusz Szczygieł

Obyčejné ženy jakých jsou tisíce a přece něčím vyjímečné. Spisovatel umí ze zdánlivě banálních příběhů vyzvednout podstatu, charakter člověka. Příběhy všední a přece strhující. navíc velmi dobrý překlad.

22.08.2012 5 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Nemyslíte, že se jako lidstvo řítíme do stejné situace.?????Rozhlédněte se kolem sebe, co je v nás nenávisti, zloby. Jak se dokážeme honit za majetkem hlava nehlava. Ten příběh není zase až taková SF.
Ale jsem optimista.

10.01.2012 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Co jiného doporučit v tento předvánoční čas. Skvělé

07.12.2011 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Román, připomínající osobnost otce genetiky Johanna Gregora Mendela, prolínající s napínavým, až detektivním příběhem vědce Benedicta Lamberta jsem přečetla jedním dechem. Někde jsem pravda v genetice trochu bloudila, ale knížka stála za to. Moc doporučuji.

08.02.2011 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Skvělý, napínavý příběh. inteligentní humor.Silný příběh o nerovném boji, nezlomné vůli a víře. I když jsme upozorňováni, že jde o skutečný příběh - nápad vzešel z hlavy autora.
Pí - označení Ludolfova čísla- charakterizuje jejího nositele i události

25.01.2011 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Rozhovor mezi otcem a synem plyne velice příjemně,řada příběhů, vtipné historky - ani se vám nechce knížku odložit. Pan Hakl je opravdový vypravěč.

14.01.2011 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Trochu sladké, ale občas je taky potřeba přečíst i takovéto knihy. Doporučuji.

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Některé povídky nemůžu vymzat z paměti. Opravdu horor.

30.11.-0001 5 z 5

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Dlouho jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale pak mě to chytlo, doporučuji k přečtení

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Skvělá kniha, vřele doporučuji.Velice často si na ni vzpomenu. Hrůza a děs, ale přečtete / i když nechcete/ až do konce

30.11.-0001 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista byla první knížka, kterou jsem od autora přečetla a opravdu mě oslovila velmi pozitivně.
Později jsem od něho přečetla vlastně všechno co u nás vyšlo, ale Alchymista vede.
Na každé stránce moudrost

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Jako vždy, napínavé až do konce

22.09.2024 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Jako nápad na detektivku - dobrý, -ale zbytečně se to vleklo. Teprve ke konci to nabralo rychlost. Ale přečetla jsem.

20.07.2024 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Pomalu se děj rozjížděl. pak to nabralo na rychlosti. Ale bylo to dost brutální. Nemůžu tvrdit, že se mi kniha nelíbila, ale četla jsem od autorky lepší,

30.06.2024 4 z 5