asam asam komentáře u knih

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Osobní příběh autora, který přežil holocaust, pochod smrti do Osvětimi jako malý chlapec bez rodičů je napsaný bez sentimentu, s upřímností a nadhledem. Po šedesáti letech od konce války autor, který je nyní uznávaným odborníkem v oblasti lidských práv, přemýšlí nad okolnostmi, které přispěly k tomu že se mu podařilo přežít. Není to jen štěstí, ale i souhra náhod, vytrvalost a bezmezná vůle. vydržet, nevzdat se.
cituji autora- Když mé děti byly ve stejném věku jako já v době války, často jsem si říkal, jestli tyhle rozmazlené americké děti, nebo děti mých přátel, by to zvládly.
Doporučuji k přečtení.

12.11.2015 5 z 5

Srbský deník Srbský deník Jan Jícha

Vtipné, milé, poučné. Mám jen samá +, proto 5 hvězdiček a těším se na další knížky. Tady si člověk uvědomuje, jak se nám žije dobře.

14.10.2015 5 z 5

Bourneova pomsta Bourneova pomsta Eric Van Lustbader

Napínavé, možná až moc překombinované. Těch osob tam bylo víc než dost. Chvílemi jsem se ztrácela, kdo je kdo a jak to spolu souvisí. Ale dočetla jsem.

20.09.2015 3 z 5

Muž, který miloval Yngveho Muž, který miloval Yngveho Tore Renberg

Skvělý román o dospívání, hledání sama sebe. Nekompromisní odsouzení všeho co uznávají dospělí, mi přece takto žít nechceme., změníme svět, revolta,proti všemu a proti všem ...... postoj všech dospívajících.
Důležitou roli zde hrají dobové reálie a hudba. A právě ta hudba mě trochu zaskočila, neboť nejsem v obraze a názvy skladeb či interpretů mi mnohdy byly cizí. Ale to je moje chyba. určitě doporučuji.

30.08.2015 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Citlivě zpracované téma rodinného neštěstí Trochu neobvyklý, ale o to zajímavější pohled na to co se děje kolem, jak probíhá vyšetřování /matka vystoupít ze svého poničeného těla a komentuje dění kolem / A konečné rozhodnutí !!! - i slzu jsem uronila
Snad žánr bych spíše volila jako psychologický román, než sci-fi.

19.07.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Jako třetí díl série mě překvapilo, že to bylo napínavé až do konce. To nebývá zvykem, většinou autor už bývá vyčerpán. Takže milé překvapení.

19.07.2015 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Ach to dospívání. To dá jednomu pěkně zabrat. A spisovatel to vystihl velmi trefně. Asi ví o čem píše.....

22.11.2014 4 z 5

Inkognito v Praze Inkognito v Praze Ephraim Kishon

Miluji židovský humor a tohoto autora zvláště

07.10.2014 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Skutečný příběh jedné polské židovské rodiny. Oskar Schindler - pohledem malého polského chlapce. Rozporuplná postava - nacista nebo zachránce židů?

22.09.2014 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Kapitoly o vlcích a jejich chování ve smečce byly velmi zajímavé. Doufám, že se zakládají na pravdě. Já autorce věřím, ale nedokážu posoudit. Vlka jsem snad ani živého neviděla Možná v ZOO
Vše se prolíná s osudovým rozhodnutím sourozenců zda zvolit život či smrt pro svého otce. Eutanázie je jeden velký problém, pokud se nás netýká osobně, tak víme jak se rozhodnout, ale co když se jedná o člověka blízkého? Co když čas vše vyřeší za nás???

03.08.2014 5 z 5

Grace to řekne nahlas Grace to řekne nahlas Emma Henderson

Běžné problémy, které řeší snad každý dospívající člověk - vztah k rodině, problémy s kamarády, první láska apod. V knížce však tyto problémy řeší děti postižné, které svět nebere jako normální. Snad jsou i více citliví , a vztahy prožívají mnohem intenzivněji a o to bolestnější jsou pak neúspěchy či rozchody.
Velice působivě napsaná knížka, která dá nahlédnout do úplně jiného světa

03.08.2014 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Zajímavé je sledovat psychoterapeutické postupy při léčbě. Autorka sama je psychoterapeutka a tak umí v knize zaujmout. Lidská duše,/ a dětská ještě více/, je velmi zranitelná a vyrovnat se s problémy, které tuto duši poznamenaly je velmi obtížné.
Doporučuji k přečtení. Společnost a někdy i ti nejbližší dokáží být velmi krutí.

22.06.2014 5 z 5

Šerin a Amar Šerin a Amar Vered Morgan

Romeo a Julie v 21. století. On Ind - křesťan, ona narozená v Afganistánu - muslimka. Vychováni ve dvou odlišných světech, v kulturách, které jsou tak protikladné, že nenajdou nic společného. Příslušníci dvou tak odlišných nesmiřitelných náboženství. Velice zajímavý pohled do denního života obou mladých lidí žijících v jednom městě, tak blízko a přitom nekonečně od sebe vzdáleném světě.
Zklamalo mě však literární zpracování.

01.06.2014 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irvinga a jeho knihy mám ráda, nikdy mě nezklamal, Ale u této knihy jsem se musela do čtení nutit. Nijak mě to nezaujalo, i když téma je zajímavé. Asi nebyla ta pravá doba pro tuto knížku.

23.02.2014 3 z 5

Hráčka go Hráčka go Shan Sa

Ústředním motivem Hráčky go je střetávání - střetávání mužského a ženského světa, staré a nové doby, hovoru a ticha, Číny a Japonska.
Dojemný jakoby tichý příběh nenaplněné lásky.

29.12.2013 5 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Severské prostředí, drsná příroda a do tohoto prostředí zasazen detektivní příběh, začínající jako nevinně vyhlížející náhoda. Celý příběh se rozbíhá pomalu, ale kousek po kousku do sebe zapadá a nakonec se vše rozeběhne na plné obrátky. Pěkné čtení, napětí, láska, zápletka a dobrý konec, tak jak to má být.
Určitě doporučuji.

02.12.2013

Nováček Nováček Robert Muchamore

Napínavá, čtivě napsaná knížka. Konečně něco přínosného pro mládež, kde neteče krev.

14.11.2013 4 z 5

Serenáda Serenáda Zülfü Livaneli

Neustále nás překvapují nové a nové příběhy související s židovskou otázkou, s nacistickým Německem. Tentokrát je to příběh viděný očima turecké ženy, muslimky. Velice poutavě napsaná knížka, Stojí za přečtení - odpustíte i některé překladatelské nedostatky .Základy příběhu jsou podle skutečné události. pokud chcete být podrobněji informováni o osudu lodi přidávám odkaz na adresu

28.10.2013 5 z 5

Cesta z mlčení Cesta z mlčení Viktorie Bartoníčková

Kniha o silné vůli být zase člověkem i když je proti mě nemoc, která se jen těžko zvládá. Ne každý má tolik síly bojovat jako autorka. Blahopřeji jí a přeji úspěch na této dlouhé cestě.

10.09.2013 4 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Je až neuvěřitelné, že se něco podobného může stát v naší době a dokonce u našich sousedů ve vyspělém " západním světě".

24.08.2013 4 z 5