asam asam komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Závěrečný díl série - Jinak to skončit nemohlo. Oddychové čtení

03.08.2022 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nezklamal. Vždy propracované do detailu a napínavé až do konce

17.01.2022 5 z 5

Můj odpočinkový rok Můj odpočinkový rok Ottessa Moshfegh

Recenze na obalu knihu vychvalují až do nebe. Já jsem to asi nepochopila. Přesto jsem knihu dočetla do konce--podle návodu Járy Cimrmana - ze zvědavosti, zda je druhá půlka stejně blbá jako ta první---. Byla. Omlouvám se.

17.01.2022 odpad!

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Autor opět nezklamal. Velice čtivý román. Je tady vše, napětí, láska, dobrodružství.

30.11.2021 5 z 5

Hlavně o mamince Hlavně o mamince Arnošt Goldflam

Milé čtení plné lásky k mamince.

14.10.2021 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Něco nového v autorově díle, ale trochu moc překombinované. Chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo a o co vlastně kráčí. Přesto jsem vydržela až do konce.
Nenechám se odradit, autorovi věřím a zkusím II díl této série.

28.08.2021 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Bohužel. Byla jsem zklamaná.

15.12.2020 1 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

opravdu - Rozsáhlá vzpomínková próza - Moc se omlouvám, nedočetla jsem. Asi na to není vhodná doba. Snad se ke knize někdy vrátím. Hvězdičky nedávám, ale ani netvrdím že jde o odpad.

17.10.2020

Autorka s trochou romantiky zpracovala skutečné události týkající se historické postavy Eugenie i osudu plzeňského hotelu po bombardování za 2. světové války.
V Plzni v hotelu stále visí portrét této ženy. Osud si s Eugenií zahrával, byla statečná, nebo vše nechala osudu?
cituji " Mám všechno. Všechno, co jsem nikdy nechtěla. A nemám nic z toho, po čem jsem toužila"

27.09.2020 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Ze série Akta Enzo zatím to nejlepší co jsem četla. . Víc hvězdiček na rozdávání nemám. Přečetla jsem za dva dny -/ nevařila, neuklízela jen četla/

20.08.2020 5 z 5

Hodnotím odvahu pustit se do takového dobrodružství. Dobře se to čte - doma v teple a suchu s plným žaludkem. A to ještě autor dokáže být vtipný .

26.06.2020 3 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Romantické, oddychové čtení. Romantika staré dobré Anglie. Pro letní dny jako stvořené.

25.06.2020 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Volné pokračování knihy Raději zešílet v divočině. Dalších osm rozhovorů se samotáři žijícími v odlehlých koutech Česka. Láska ke zvířatům, vztah k přírodě, ale i šikovnost houževnatost a skromnost. - to jsou společné vlastnosti všech dotazovaných aktérů, A právě tyto vlastnosti jim dovolí přežívat.
Doporučuji přečíst a zamyslet se nad tím, co nám technika a civilizační vynálezy přinesly a o co nás ochudily.

27.05.2020 5 z 5

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

Lehká oddychovka. Je zajímavé jak a kam se posunul žánr detektivek. V novodobých detektivkách je plno krve na každé stránce, v detektivkách paní Agáty není tolik násilí, jde spíš o jednoduchou zápletku, a sledujeme její vyřešení v poklidu.
Chybí tomu více napětí. I ten záporný nepřítel se dá odhalit hned na začátku.
Pro mě jedna ze slabších detektivek. Ale krásná obálka

22.01.2020 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Dva příběhy, zdánlivě spolu nesouvisející se rychle prolínají. Každý z nich by dal na samostatnou knihu. Něco odpovídá historii, něco je fikce. ale děj má spád. Každá stránka vás žene dopředu, tušíte, že oba osudy spolu souvisí. Ale jak?
Najednou konec - vše se spojí a uzavře.
Doporučuji. Nenechte se odradit větším počtem stran.

20.11.2019 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Tak do poloviny knížky jsem se nudila, pak to trochu nabralo na dramatičnosti a díky tomu jsem knihu dočetla. Kdybych se s knížkou nepotkala, tak jsem o nic nepřišla.

23.05.2019 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Od autora je to třetí knížka, kterou jsem četla a opět nezklamala.
Je to sice "pohádka" pro dospělé, ale autor píše velmi čtivě. Čtenář se nenudí, děj má spád, napětí až do poslední stránky. Určitě doporučuji jako oddychovou četbu.

13.03.2019 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Na můj vkus až moc drsné. Ale dočetla jsem, proto knihu nezavrhuji, ale ani nedoporučuji,

08.01.2019 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Na začátku mi trvalo, než jsem strávila všemožná jména a údaje o všech existujících i neexistujících skupinách, které intrikují spolu i proti sobě. Pak se příběh rozběhl, jak jsme u autora zvyklí a napětí trvalo až do konce knihy. I ty osoby, které se mi na počátku pletly jedna přes druhou, najednou dostaly konkrétní podobu.

19.08.2018 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Detektivka bez zločince a vraha - přitom napínavá až do konce a velice čtivá.
Autor sám působil jako novinář, zná tedy dobře, jak to v takové redakci chodí. Jako děj zvolil zajímavou epizodu - uvádí se, že je příběh založen na skutečné události. Autor ji obohatil o vtipné průpovídky, diskuze se synem - puberťákem nebo schůzky se svými kamarády v putyce jsou líčeny s brilantním humorem.
Doporučuji.

02.08.2018 5 z 5