bábuška bábuška komentáře u knih

Pomsta Pomsta Fern Michaels (p)

První knihou jsem byla nadšená, měla v sobě touhu napravit spáchané křivdy, druhý díl byl sice o něco slabší,ale,pořád byl plný napětí a přání po spravedlnosti. Třetí knihou jsem byla částečně rozčarovaná, sledování podezřívajícího milence bylo dost trapné a únos hlavního viníka z Číny a jeho následné věznění a mučení mi připadá dost přitažené za vlasy. Celá trilogie Sesterstvo je celkem dobrá oddychovka.

20.09.2017 3 z 5

Hledá se prezident: Zákulisí voleb hlavy státu Hledá se prezident: Zákulisí voleb hlavy státu Erik Tabery

Poctivě jsem se prokousala celkem objemnou knihou. Úvod se vzpomínkami na dobu vlády T.G.Masaryka a posléze E.Beneše byly milou vzpomínkou na poměrně klidné roky mladé republiky. Přešla hektická doba po roce 1989 a vyrojila se spousta mužů chytrých, chytřejších a nejchytřejších a nastala doba pomluv, osočování a intrik. Je to období výměny něco za něco, obyčejné kšeftaření a to nic nenapovídá o kvalitě našich představitelů ani o zmoudření českého národa. Smutná bilance.

14.09.2017 3 z 5

Smrt poctivého lichváře Smrt poctivého lichváře Stanislav Češka

Částečně jsem byla z této knihy zklamaná. Začátek knihy byl opakováním toho, co bylo popsáno již v několika knihách předchozích, i případ byl jednodušší než než v předchozích knihách. I jazyk vyprávěče mi připadal tentokrát trochu odlehčený, chybělo mi napětí které bylo v minulých knihách.

10.09.2017 3 z 5

Eminy slzy Eminy slzy Ružena Scherhauferová

Odpočinkové čtení, s tím úmyslem si knihu i koupila. Problémy opuštěné pomalu stárnoucí ženy, starost s dětmi i stárnoucími nemocnými rodiči, která z čtenářek už něco podobného nezažila. I tak se kniha velice pěkně čte, objevila jsem novou slovenskou autorku.

01.09.2017 3 z 5

Ostrov Ostrov Elin Hilderbrand

Sice jsem se zařekla, že nebudu číst překlady amerických autorek, ale znovu jsem zkusila. A opět se děj románu odehrává mezi finančně dobře zajištěnými intelektuálkami, a ty jejich problémy jsou mi dost cizí. Budu se snažit být při dalším výběru opatrnější. Jsem ráda, že kniha byla jen vypůjčená.

30.08.2017 1 z 5

Případ dívčího orchestru Případ dívčího orchestru Inna Rottová - Mirovská

Tak jsem se zase po delší době setkala s mou oblíbenou vrstevnicí paní Janou Brodskou. Tentokrát ji pátrání zavede do Vídně, kde prožije opět pár dobrodružných chvilek a jako vždy její stále bystrý úsudek dokáže hodně zamotaný případ dovést k dobrému konci. Po delší odmlce se sejdeme i s policejní vyšetřovatelkou Sabinou Hronovou, nyní už dámou v nejlepších létech. Opět zajímavě napsaná detektivka, která se dobře čte a nemusí v ní téci potoky krve.

30.08.2017 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knihu jsem měla vypůjčenou, ještě že tak. Vůbec mě nezaujala, ani styl psaní. Jen jsem pochopila marnost potlačit geny v dítěti, které je bez zájmu a víceméně apatické. Sice jsem se s přeskáčkami dobrala konce, ale žádné nadšení nesdílím.

25.08.2017 1 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Velice působivě napsaná kniha, tak živě popsaný kousek osudu jedné mladé, rozumně uvažující mladé ženy, která tuto anabázi skutečně prožila. Musíme sklidit, co jsme sami zaseli. Každá válka je hrozná, ta která se stala v minulém století, i ty, které se děly před staletími. A vždycky nejvíce trpí ti, kteří ji nezavinili. Kniha krásná, ale smutná.

23.08.2017 5 z 5

Výměna Výměna Jane Green

Prokousávala jsem se začátkem knihy dost těžce. Opět se tam autorka zabývá "starostmi"žen bohatých mužů, jako i v jiných knihách amerických autorek. Děti jsou svěřeny chůvě, posléze extra super škole a jim pak zůstává časově náročná LIGA. U nás by se řeklo "drbárna". Až ve druhé polovině knihy děj začíná být trochu zajímavější, když do děje vstoupí živelná osůbka Vicky. Hlavní hrdinka Amber si uvědomí, jak jí utíká život mezi prsty, její manžel dochází k témuž závěru a rozhodnou se společný život zcela změnit. Budu se dlouho odhodlávat podobnou knihu začít číst.

20.08.2017 3 z 5

Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Erika Härtl Coccolini

Nejenže se autorka pokusila na začátku knihy ponořit do historie českého národa a jeho postavení v Evropě už od dob Lucemburků, později o sžívání Čechů, Němců a Židů v Praze. Stěžejní příběh malé holčičky, odehrávající se od začátku války až po rok 1946, pocity vyděšeného nechápajícího dítěte, kruté zacházení ve sběrném táboře a potupný odsun i pohrdání v novém domově, to vše musí každý čtenář prožívat srdcem s malou Erikou. Z celé knihy cítíme lásku autorky ke ztracenému domovu a Praze.

12.08.2017 5 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

První dvě třetiny knihy jsem četla, protože jsem to nechtěla vzdát. Až v té poslední třetině dostal děj trochu spád, už nešlo jen o to, který butik je třeba navštívit, se kterou přítelkyní si dát sraz na kurtu, kterou co nejdražší školku či školu zajistit pro svého potomka. Najednou se objevila obava, zda manželství nehrozí krach, když se v manželově blízkosti začíná vyskytovat jiná žena. Že vše končí smířením už lze tušit od začátku, žádné překvapení se nekoná.

11.08.2017 2 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Byla jsem zvědavá na tuto novinku, ale ten příběh tří se stává komukoli z nás a nijak mě neoslovil. Trochu jsem zklamaná.

05.08.2017 2 z 5

Panenka v lese Panenka v lese Jaroslav Hloušek

Sháním z nostalgie. Toto byla vůbec první moje knížka, ještě jsem neuměla číst. Jen si pamatuji veršík : Modrá očka otevřela, vidí že je sama, tenkým hláskem zaplakala, mama, achich, mama. Díky tomu, kdo toto leporelo do Databáze zařadil.

28.07.2017

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Nečekala jsem, že mě tento příběh tolik uchvátí. Z řádků o utrpení vězňů v Terezíně je cítit jejich touha po tom, aby to celé už skončilo, nemají sílu přežívat všechny ty hrůzy. Jen ti nejsilnější se dokáží alespoň trošičku vzepřít, ale ne vždy přežijí všichni. Příběh veliké lásky Lenky a Josefa, která trvala dlouhá léta, než ji osud dopřál se po šedesáti letech setkat, by patřila zařadit mezi nezapomenutelné milostné literární historické dvojice. Krásná kniha.

27.07.2017 5 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Charlotte Valandrey

Po každé těžké nemoci, tím spíše po transplantaci , je zcela možné, že se částečně může změnit i psychika pacienta. S tímto pocitem se někdy těžce vyrovnává jak vyléčený, tak i jeho okolí. O těchto následných pocitech vypráví tento příběh a není to jednoduché čtení. Velice poučná kniha.

23.07.2017 2 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Autorka, ač irské národnosti, dokázala podle vyprávění další osoby, vytvořit skutečně 'syrový' román, odehrávající se ve čtyřicátých jak v Berlíně, tak na východní frontě. Příběh obyčejných lidí kteří uvěřili propagačním heslům a stali se tak mnozí nedobrovolně figurkami v první linii německé rozpínavosti a jejího velikášství. Popsány jsou všechny krutosti války na obou stranách a nelze se divit napadenému, že po svém vítězství využívá své moci a přináší bolest těm nejobyčejnějším. Proč je lidstvo stále tak nepoučitelné? Je to vlastně velice smutná kniha.

18.07.2017 4 z 5

Zničená Zničená Touria Tiouli

Přestože muslimka, okusila autorka této útlé knížky všechny KLADY muslimského MÍROVÉHO náboženství. Dubaj vystupuje ve světě jako bohatý stát, oslňuje svým bohatstvím a své občany podporuje, ale nesmíte být samostatná a hlavně myslící žena. Pak v žádném sporu se státní mašinérií nemůžete vyhrát. Evropa žije ve 21.století, v Emirátech o pár století nazpátek. Během jedné generace vyměnili velblouda za auto, ale mentalita se nezměnila. Kniha se mimo ústředního děje zabývá i historií vzniku Emirátů.

16.07.2017 3 z 5

Konečně pravda!? Konečně pravda!? Ida Myslikovjanová

Velice zajímavá kniha, dlouho jsem se na ni připravovala. Hlavně se musí číst pomalu a pozorně. Hlavním tématem je rozbor obrazu Leonarda da Vinciho Poslední večeře Páně. Postava po postavě je popsána jak vizuálně, tak astrologický rozbor každého apoštola. Potom následuje podrobný rozbor každého znamení zvěrokruhu, to jsem četla velmi podrobně a byla jsem překvapená, jak ten který popis přesně sedí na některé mé známé osoby. Astrologie je opravdu zajímavý obor, knížku mohu každému směle doporučit.

14.07.2017 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Tato kniha se nedala přečíst za dva nebo tři večery. Příběh z počátku čtyřicátých let kdy Anglie vstupovala do války, je v celé knize pouze jednou z částí. Jako každý několikasetletý anglický hrad má svou historii i osudy a tajemství jejích obyvatel. V oněch čtyřicátých letech se setkáváme se třemi osamělými sestrami, jímž je domov vlastně vězením. V poválečné době se pomalu začínají rozplétat jednotlivé osudy, místy některé části jakoby připomínaly staré gotické romány. Tajemno, vlhké zatuchlé zdivo, nekonečné chodby plné pavučin, tajná dvířka, rejdění myší. Tragické konce několika lidí a tajené duševní poruchy. Celým příběhem se musí každý čtenář "prokousat" sám a tak končí i závěr autorky. "Pravda zemřela zároveň se třemi sestrami, a pokud snad kameny v základech zámku dál šeptaly, co se stalo oné noci v říjnu 1941, já jsem je neslyšela. Nechtěla jsem je poslouchat. Už ne. Byl čas, abych se vrátila do svého vlastního života. Krásná a zajímavá kniha.

11.07.2017 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Susy McPhee

Příběh celkem krátkého odbobí, kdy Fracesca podezřívá svého manžela z nevěry a celé pátrání se nakonec obrátí proti ní samé, několik dnů s umírající přítelkyní. To vše celkem nezáživně popsáno na na 239ti stránkách. Kniha mě nijak nezaujala.

05.07.2017 3 z 5