bookcase Online bookcase komentáře u knih

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Zajímavá, zvláštní knížka, není konzumní, je třeba si ji vychutnat. Má v sobě hodně podnětných myšlenek.

27.12.2022 4 z 5

Napiš si svůj šťastný konec Napiš si svůj šťastný konec Sarah Jio

Naprosto úžasné, nemělo to chybu. Vše krásně propojené, zapadlo to přesně tam, kam mělo. Pokud milujete knížky, Londýn, Lásku nebeskou a Nothing Hill, užijete si i tohle.

27.12.2022 5 z 5

Lampička Lampička Annet Schaap

Lampičko, holčičko... jsi skvělá, i když ti to nikdo neříká, stejně jako knížka o tobě. Doporučuji všem, nejen dětem.

26.12.2022 5 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Tohle se autorce povedlo. Nemusím její eroticky laděné příběhy, takže jsem se trochu bála, aby se děj na této vlně nevezl, ale naštěstí ne, bylo to příjemné, oddechové čtení o rodinných vztazích a slunné Itálii.

26.12.2022 4 z 5

Jednoho dne v Londýně Jednoho dne v Londýně Saskia Sarginson

Tak to mi sedlo, přesně podle mého gusta. Londýn, láska, rodina, různá nedorozumění... Moc hezké čtení.

26.12.2022 5 z 5

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

Četli jsme teď o adventu se synem, nestárnoucí příběhy s milým krtkem a jeho kamarády.

20.12.2022 5 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Dala jsem si opakování, moje tradiční čtení pro vánoční čas. Nádherné, milé pohlazení po duši.

19.12.2022 5 z 5

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Výborně napsáno, s citem, empatií. Přestože zpracovává těžké téma, je kniha napsána poutavě. Nebojte se a přečtěte si ji.

19.12.2022

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Pecka! Myslela jsem, že vím/tuším/předpokládám, ale houby, zase se autorce podařil mistrný kousek. Přečtěte si, stojí to za to.

19.12.2022 5 z 5

Navždy v decembri Navždy v decembri Emily Stone

Moc hezký příběh, miluju takový typ knížek, v nichž se hrdinové potkávají jakoby náhodou.

14.12.2022 5 z 5

Poslední velkokněžna Poslední velkokněžna Bryn Turnbull

Skvěle napsaný román, trochu smutný, protože víte, že může skončit jen jediným způsobem. Čtivý pohled do posledních let Romanovců, v popředí stojí dcera Olga a její pohled na celou situaci, v níž se carská rodina nachází.

09.12.2022 5 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Propracovanou publikaci Lenky Blažejové Cíťa doporučuji všem introvertním duším, které se v ní zcela určitě najdou. Díky trefným obrázkům zjistí, že se svými pocity, nesmělostí a občasným strachem z nových věcí a nečekaných situací nejsou sami. A těm ostatním ji doporučuji proto, aby se naučili své introvertně založené blízké chápat a porozumět jim. Cíťa, to je trefa do černého pro introverty, také ji mohou využít učitelé, vychovatelé i terapeuti při výuce či práci s klienty.

07.12.2022 5 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Další vánoční jednohubka na adventní odpoledne ke kávě :). Díky tomu, že děj se odehrával v dost okleštěné době, působila trochu zrychleně a instantně, na rozvíjení Becčina života nebylo moc času, přesto to bylo moc hezké a milé. Setkání se starými známými potěšilo.

05.12.2022 4 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Milá vánoční jednohubka na jedno adventní odpoledne. Hřejivé čtení.

04.12.2022 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Naprosto úžasné, křehké, citlivé. Tahle autorka to prostě umí.

04.12.2022 5 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Moje oblíbená viktoriánská Anglie, vaření a holky, co se nebojí být samy sebou. Moc se mi to líbilo.

01.12.2022 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Opět pohodové čtení, tak jak to Susan Wiggs umí.

01.12.2022 4 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Ryzí krása. Bála jsem skrz anotaci, že to bude celé o Aberfanu, ale není, nebojte se. Krásný příběh k zamyšlení o cestě hlavního hrdiny k sobě samému, k toleranci i odpuštění. Nečíst rychle, nehltat, tohle se vychutnává pomalu.

24.11.2022 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Ano, taky jsem hned ze startu zjistila, jak moc předvídatelné to je, ale vůbec to nevadilo, ten příběh byl tak krásný, bolestný a křehký.

24.11.2022 5 z 5

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Zajímavý pohled do světa sociálních pracovníků a jejich klientů, zde konkrétě dívky Eloise.

23.11.2022 4 z 5