bookcase bookcase komentáře u knih

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Slibný začátek, pak se mi to už docela táhlo, pořád se tam rozebíraly pocity a pitvalo se v problémech, Xavier mi pekelně lezl na nervy. Tak 3,5 *.

29.12.2021 4 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Nádhera, moc hezky se to četlo. Miluji příběhy z 20. let minulého století a příběhy zabírající několik desítek let taky. Užila jsem si to.

28.12.2021 5 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Pokud čtete Mary Westmacott, není to typická Agátka, jakou znáte, takže ne královna detektivek, ale mistr v oboru psychologie osobností, což dokázala i v této knize. Není akční, soustřeďuje se na popisy, ale když se do nich ponoříte, zjistíte, že AG ví o lidech hodně.

28.12.2021 4 z 5

Vánoce na nitkách Vánoce na nitkách Eva Bešťáková

Zajímavé a neotřelé povídky s vánoční a tajemnou atmosférou.

28.12.2021 4 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Další poutavý příběh o obyčejných lidech, jejichž osudy byly ovlivněny dějinami naší země.

27.12.2021 5 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Taková milá romance, naštěstí pro mě sladká tak akorát, víc bych asi nesnesla. Jen jsem čekala, že bude Maelyn cestovat ve smyčce trochu víc.

25.12.2021 4 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Zajímavý a napínavý thriller, který je zacílen spíše na mladší generaci, mě bavil. Líbilo se mi prostředí malého městečka, kde se příběh odehrál, mám takový typ lokace ráda.

25.12.2021 4 z 5

Zatímco hudba hrála Zatímco hudba hrála Nathaniel Lande

Tohle mě naprosto dostalo. Příběh vyprávěn hudbou a uměním jako takovým. Přečtěte si to, stojí to za to.

21.12.2021 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Pecka. Doporučuju, pro mě velké překvápko. Nenápadná knížka, stran taky moc nemá, ale to, co se v ní skrývá, vydá za jiné pětisetstránkové romány.

16.12.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Nádherný, dojemný debut. Četla jsem jedním dechem.

13.12.2021 5 z 5

Irská princezna Irská princezna Elizabeth Chadwick

Za mě ok. Moje první setkání s autorkou a líbilo se.

12.12.2021 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Jedním slovem nádhera. Křehké a jemné jako drobná sněhová vločka.

12.12.2021 5 z 5

Zpřetrhané pouto Zpřetrhané pouto Meredith Appleyard

Příjemně a čtivě zpracované bolestné téma rozvrácených rodinných vztahů.

11.12.2021 4 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Moc hezky napsaný historický příběh o tom, že každá mince má dvě strany a někdy lze těžko říct, která je lepší. Dobře vylíčený Londýn 18. století.

05.12.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Milá pohádka pro dospělé, čte se dobře. Vinné čarodějky - zajímavý nápad.

04.12.2021 4 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Psáno lehce poetickým stylem, dojemné čtení. Člověk si něco takového ani neumí představit.

03.12.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Já jsem zklamaná nebyla, dostala jsem přesně to, co od autora vždycky chci. Hodně mě jeho styl vyjadřování baví. A mám ráda vztahové propletence, které se v jeho příbězích řeší.

02.12.2021 5 z 5

Veselé Vánoce, Kristýno! Veselé Vánoce, Kristýno! Jindřiška Kracíková

Pohodové čtení o lásce, kterou můžete najít v každém věku a (nejen) o Vánocích. Jen se mi zdálo, že autorka někdy zbytečně utíkala od samotného příběhu někam bokem - třeba doslovná přednáška o buňkách byla zbytečná.

30.11.2021 4 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Úžasná knížka, dala jsem ji skoro na jeden zátah. Jako kdyby ji společně napsali Nick Hornby, David Nicholls a scénárista Lásky nebeské. Hořkosladká, tragikomická, skvělá.

29.11.2021 5 z 5

Poslední valčík je můj Poslední valčík je můj Zelda Sayre Fitzgerald

Román s autobiografickými rysy. Miluju dvacátá léta minulého století, takže jsem si to užila. Hlavně skvělý překlad Lucie Mikolajkové.

28.11.2021 4 z 5