ddkk ddkk komentáře u knih

Rothschildové Rothschildové Frederic Morton

Knihu by si mel přečíst každý, kdo se chce dovědět odkud, jak, kdy a kde se vzalo bohatství proslule židovské dynastie. Doporučuji všem i k lepšímu pochopení situace židovských komunit v předchozích staletích.

29.10.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jedna z nejskvělejších detektivek (série), kterou jsem kdy četla. Škoda, že mám k dispozici jen 5 hvězdiček. Celé Milénium je promne za 10!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Výtečné, výtečné, výtečné!

Vinnetou I Vinnetou I Karl May

Májovky si pamatuju ze stejné doby jako foglarovky - byly to šedesátky a nám bylo kolem deseti. Četli jsme Vinnetoua a spol., chodili na filmy, sbírali pohlednice a tak...Vinetou je klasika naší generace a kdo tvrdí, že ho nečetl, možná nemluví tak úplně pravdu. Pro mne za čtyři i kvůli té nostalgii a světu Indiánů, kde je dobro i zlo jasně definováno.

25.10.2017 4 z 5

Dobrá kočka, která nemlsá Dobrá kočka, která nemlsá Miloš Václav Kratochvíl

Biografie, která zaujme. Nejen životem osobnosti Václava Hollara, ale také reáliemi, v nichž se děj odehrává. Málokdo ví o tomto mimořádném grafikovi alespoň něco, tato kniha ho dokáže přiblížit skvěle.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Je to s podivem, ale asi to je jediná detektivka, kterou je možné číst opakovaně - aspoň já můžu - i když už člověk ví, jaké bude na konci rozluštění. Sherlock, ten klasický a původní, nemá konkurenci a Sir CD také ne. Doporučuji všem, kdo se snad s touto povinnou detektivní klasikou zatím míjeli.

Svět je malý Svět je malý David Lodge

Skvělé! Hlasitý smích je opět průvodním jevem stejně jako u knih Hostující profesoři a Den zkázy v britském muzeu ....kdo dosud nečetl, o dost přichází...doporučuji!

Den zkázy v Britském muzeu Den zkázy v Britském muzeu David Lodge

Výborný humor, už navždy mi utkví výborná anti - antikoncepční rada mladému muži spočívající v záměru utlumit pudy prostřednictvím tělesného sebezničení při sekání dříví...:-) Doporučuji všem, nejen mladým katolickým manželstvím!

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Fakt bezvadná knížka, opět jedna z mála, kde je hlasitý smích ospravedlnitelný :-)
Srovnání dvou úplně odlišných světů i šťastný konec jsou zárukou příjemné relaxace nad ne moc tlustou knížkou :-)

25.10.2017 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Skvělé, nezaměnitelné a velmi temné...

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

24.10.2017 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje nejoblíbenější a opakovaně čtená scifi kniha. Neotřelý příběh, výborný konec...doporučuji.

24.10.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Už si málo pamatujeme (nebo dokonce málo víme), že se i ten náš evropský prostor před poměrně krátkou dobou neměl tak dobře jako se má teď. První světová válka a doba po ní byla mnohde otřesná...pojďme a čtěme - lidská paměť je krátká a takové knihy jako jsou ty od Remarqua jsou lepší než učebnice dějepisu.

24.10.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vynikající kniha, výborný příběh, drsné reálie ... doporučuji.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Aristokratka v 1. díle byla zábavnější, alespoň pro mne. Přesto - opět příjemné počtení.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborné, vtipné a čtivé, navíc i geograficky blízké, autor, kastelán jednoho nedalekého zámku, má prostě humor mně blízký...doporučuji, jen málokdy se mi stává, že se směju nahlas. Tentokrát se povedlo.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zvláštní kniha se skvělým a překvapivým vyústěním...film výborný.

Emma Emma Jane Austen

Asi je přijatelnější filmová verze Emmy...ale jinak - romantická klasika.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám vydání s původními autorskými ilustracemi. Malého prince považuji za klasiku, kterou by si měl každý přečíst. není to knížka úplně pro děti a už vůbec to není pohádka...přesto čekám, až můj vnouček povyroste, abych mu ji mohla přečíst i s povídáním o ní.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velká reklama, velká očekávání, zřejmě vysoký profit z prodeje - pro mne ale zklamání, čekala jsem víc. Nicméně, zápletka i vyústění jsou zajímavé.

24.10.2017 3 z 5