Abikk Abikk komentáře u knih

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Každý máme nějaké to "guilty pleasure" a tím mým jsou hanlivě (a vůbec nevím proč) nazývané "béčkové" kanadské a USA thrillery z bohatých čtvrtí, s načančanou paničkou, krásným manžílkem, nezbednými dětmi a nějakou tou mrchou buď z jeho nebo její minulosti. No a to si nesmírně užívám, přesně jako tento příběh. Tady mi z toho mého "GP" nic nechybělo :o) Pravdou je, že některé popisy byly moc dlouhé a opakující se. Také bych volila jména, aby se moc nepletla - Madie a Mandy. I když bylo celkem brzy jasné, co se asi stalo, na další příběh se těším a s radostí přečtu :o) A ta obálka je také moc povedená :o)

12.04.2024 4 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

No to tedy bylo něco .... něco tak strašnýho. Těšila jsem se na obstojné čtení o izraelské armádě a dostala slátaninu, kde jsem už pak ani nevěděla, co je pravda a co výmysl. Jestli si opravdu vojačky z nudy běžně pouští led žilou, se divím, že tu stát Izrael ještě je.

17.09.2023 1 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Pecka. Bavilo mě na tom snad úplně všechno. Napínavé, nechutné, zvrácené a tak mám thrillery ráda. Souhlasím, že ten konec byl trochu zbytečný, ale neubral na kvalitě příběhu.

18.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Výborný thriller s nečekaným koncem. To, že se nám "hospodyně" odkryla téměř na začátku mne zarazilo, tím se ale kniha nedala odložit a nezbylo než čekat, co vlastně dál bude. Četla se sama a doporučuji k přečtení :o)

30.01.2023 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Nebavilo mne to. Dočetla jsem jen proto, že mám Maye ráda. Bohužel to ale na jeho Skálu prostě nemá. Ač se mi námět zdál v dnešní době velmi zajímavým, tak mne zklamal.

11.01.2023 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tento díl byl slabší. Začátek velmi slibný, ale konec jakobych už četla mnohokrát a byl celkem předvídatelný.

28.12.2022 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Začatek se mi trochu táhl. Naštěstí to nebylo klasických "Deset malých černoušků", i když to k tomu hodne vedlo. Závěr knížky byl překvapení, do konce jsem vůbec netušila vraha.

27.11.2019 4 z 5

Zavřu oči v modlitbě Zavřu oči v modlitbě Lars Kepler

Toto pro mne byla ztráta času a peněz. Něco tak nezáživného a divně napsaného jsem dlouho neposlouchala. Je mi záhadou, že tento příběh vzešel od mé oblíbené dvojce. Julie je tak děsná. To její věčné omílání, že by chtěla svého muže zpět mi přijde dost potupné. Nemyslím si, že dám šanci dalším dílům. Knihu jsem si musela dost zrychlit při poslechu, ať to mám co nejdříve za sebou.

31.08.2024 1 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Výborná detektivka se zajímavým rozuzlením. Poslechnuto na jeden zátah :o)

13.05.2024 4 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Krásný a smutný komiks. Moc hezky zpracovaný s krásnými ilustracemi vhodný pro děti i dospělé. Trochu jsem si ze začátku těžko zvykala na styl písma, kdy s vypadalo jako j, ale časem jsem si zvykla. Sibiřské haiku je příběh o vyhnanství na Sibiř očima malého kluka, otcem autorky knihy.

01.02.2024 4 z 5

O tomto spolku jsem viděla snad jeden dva filmy. Ocenila jsem tedy, že vyšla kniha pod Absyntem, jelikož mě zatím knihy jím vydané nezklamaly. Čekala jsem trochu podrobnější popis a jak a kde fungují dodnes. Nicméně kniha se dobře poslouchala a jsem spokojená.

31.01.2024 4 z 5

Holmes z Kjóta 1 Holmes z Kjóta 1 Mai Močizuki

Hezká jednoduhubka, krásně ilustrovaná. Mrzí mě, že tyto mangy nejsou v barvě, užila bych si jí víc, ale chápu, že rozpočet tomu asi nenahrává. Třetí manga po Muži v domácnosti a tentokrát v této budu pokračovat :o)

31.01.2024 5 z 5

S prominutím řečeno S prominutím řečeno Michael Žantovský

Mám to tak půl na půl. Musela jsem si to dávkovat. Některé kapitoly mně hodně bavili, protože k nim mám blízko, jiné ne a nic mi neříkali. Napsáno je to velmi vtipnou formou, tak jsem se i zásmála. Nejvíc jsem si užila kapitoly o diplomacii, jeho působení jako velvyslanec v Izraeli a Londýně. Kniha určitě za přečtení stojí a každý si v ní najde to své. Tuším ale, že kniha o Havlovi bude zážitek násobně lepší :o)

17.01.2024 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Začátek vypadal slibně, dost mne pohltil, ale pak jsem začala ztrácet pozornost. Zápletka taková nijak zajímavá.

29.11.2023 2 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Bohužel tento díl mne nepohltil jako ty předešlé. Nebavila mne linka konspirační teorie. Téma covidu teď budu potkávat častěji v knihách psaných po 2020 a musím přiznat, že jsem na tu dobu částečně zapomněla a její oživení, v zatím posledním díle s Tomem a Olívií, mne celkem nudilo.

17.07.2023 2 z 5

Laura H. Laura H. Thomas Rueb

Již dlouhou dobu nečtu příběhy "slípek", které se zamilovaly do muslima, odešly s ním do jeho rodné země a věřily v krásný život po boku svého milovaného. U této jsem udělala výjimku a jsem ráda. Všechno se mi odehrávalo před očima jako film. Velmi čtivě napsaný příběh Laury, která utekla z chalífátu se dvěma dětma. Rozhodně tuto dívku za dceru nechcete, všechno co dělala mne iritovalo. Nejvíce lituji její děti, které byly svědky všech hrůz, co jí Ibrahím prováděl. To si opravdu životem táhnout nechcete. Již tak ve 30% knihy (to byli ještě v Nizozemsku) jsem si říkala, že to nemůže normální racionální člověk snášet. No a ono ano a pošahaná Laura přemluví Ibrahíma vydat se na cestu do zemí Islámu, kde věří, že se její manžel změní v onoho vysněného pozorného manžela a otce. Hahaha .... Historie se opakuje. Nechápu tyto ženy a další podobný příběh si zase delší dobu nepřečtu, nicméně tato kniha mě pohltila a určitě mohu doporučit :o)

24.06.2023 5 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

Žánr bych nazvala spíše psychologické drama než thriller, z toho tam nebylo nic. Nicméně se mi kniha dobře poslouchala, ač byla místy rozvláčná. Vadilo mi, že nebyl popsán únos víc. Dávám 2,5* :o)

24.06.2023 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Pecka. Napínavé až do konce. Těším se na další díl s Poem a doufám, že i Tilly, kterou jsem si hodně oblíbila.

15.09.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

(SPOILER) Jako obvykle skvělá kniha. Oceňuji, že nám autorka na začátku prozradila něco o čem se policie na konci nedozví. Trochu mi vadí intimní linie Kate a Tomasettiho, která je tak trochu psycho. No a otevřené konce taky moc nemusím, proto jedna hvězda dolu :o)

10.06.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha se dobře četla, děj plynul rychle, jen ta nesmrtelnost hlavní hrdinky mi přišla příliš přehnaná.

25.02.2020 3 z 5