DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Kniha byla stejně ponurá, smutná a šedivá jako bylo období které autorka prožívala. Samotný dej mě nějak nebavil až na několik rozpletencu. Líbilo se mi i originálni pojetí prostředí a světa a samozřejmě styl psaní. Ale jinak hodnotím knihu jako průměrnou nenadchne ale ani neurazí.

16.06.2022 2 z 5

Barva draků Barva draků R.A. Salvatore (p)

Kniha mi sedla nápadem ne však zpracováním. Většinou mi dialogy mezi postavami přísli plytké a mnoho mluvení navíc. Málo popisu a málo kouzla i fantazie. V knize není za mě nic nového a nic pro co bych nemohla přestat čist ale oceňuji nápad a také několik vtipných hlášek.

Slunce a měsíc. Vždycky budeme součástí jedné oblohy

05.06.2022 2 z 5

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

Mne kniha velmi mile překvapila a za me o mnoho lepsi pribeh i dej než dcera zimy. Bylo to pohádkové počtení ale zároveň i smutné ale lidské s ubíhajícím dějem a krásným prostředím. Připadalo mi to jako by si někdo dovymyslel Mrazíka. Zároveň velice oceňuji nadpřirozené bytosti a Lada mi jako hlavní postava sedla :) krátké, krásné pohádkové:)

"Baba Jaga, Lešij a ostatní to nejsou skuteční nepřátelé. Jsme to my lidé a je jedno na či straně stojíme. To co si vzájemně delame se nedá nějak ospravedlnit. A ta rozdílná víra slouží jenom jako záminka k tomu, abychom mohli šířit další zlo"

03.06.2022 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Myslím že z této knižní série by byl skvělý seriál s působivou fantasy linkou. Co se týče knihy samotné za mě je brilantně zpracovaná nicméně dalo to zabrat především organizace v ději a názvech. Humor, postavy, prostředí i nápady mě nadchnuly.

24.05.2022 4 z 5

Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Jonas Salzgeber

Kniha mi pripadala spíše než jako odborný zaklad tak soubor názoru a myšlenek. Ale Nebylo od věci se do toho pustit a zamyslet se

20.05.2022 3 z 5

Temné zítřky Temné zítřky James Bridle

Tato kniha byla složitější a to hlavně proto, že se jedná o nálev informaci proto doporučuji odstup zároveň je kniha neskutecne přesná a pravdivá a myslím že autor dobře věděl o čem píše jelikož dopad a rozvoj technologie našeho světa vystihl velice trefně

22.04.2022 4 z 5

Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Ellen Forney

Za mě skvělá zpověď z praxe a života a zároveň výstižně napsaný komiks který jasně ukazuje reálný svět lidi mající tyto poruchy a jak šílené to může byt a autorka to prezentuje otevřene s humorem

14.04.2022 3 z 5

Akvarely pro Mengeleho Akvarely pro Mengeleho Lidia Ostałowska

Je to těžší čtení a zároveň přináší něco nového o známé době. Dina byla zvláštní děvče ale měla talent který ji zachránil život. Když člověk pomine hrůzy tak tahle kniha nese jednu velkou myšlenku a sice že umění může zachránit život::)

12.04.2022 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Tahle kniha má stejnou energii jako autor sám. Líbilo se mi originální pojetí světa a i postavy.
Dlouho jsem se nemohla žáci než se vlastně něco začalo dít ale do té doby se můžeme kochat představováním postav. Kniha je cilena na mladší čtenáře a ale i tak má svůj naboj

29.03.2022 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Středověká fantasy s celkem dlouhým rozjezdem a průměrným dějem. Mela jsem problém se začíst a i udržet knize pozornost z postav me zaujali jen některé ale oceňuji autorovo nápaditost

27.03.2022 2 z 5

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Nenapadlo mě na první dobrou spojit si knihu s již vysílaným seriálem. Musím podotknout že seriál byl pasquil, který mě nenadchnul kniha je podobný mix ale je poměrně čtivě napsaná avšak hlavní postava byla charakteristicky stejná jako seriálová a tak se častokrát stávala trnem v oku.

26.03.2022 3 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Tahle kniha byla hodně rozpolupná. Bavilo mě prostředí, postavy ale hlavně ten humor a hlášky! Morbidne legendární. Moc mi nesedl rozvetveny dej kniha by klidně některým pasazim mohla věnovat kratší dobu a jiným delší ale nevadí. Za zpestření si fantasy to rozhodně stalo!

21.03.2022 4 z 5

Mámino poslední objetí: Co nám emoce zvířat prozrazují o nás samých Mámino poslední objetí: Co nám emoce zvířat prozrazují o nás samých Frans de Waal

Tohle byla velmi pozoruhodná knizka. O emocich a všech vjemech i pocitech co protina světy lidstva a zvířat. Líbí se mi že kniha není nějak složitá a nabízí laskavy i citlivý pohled ze strany autora/vědce ale i dalších vyzkumniku.

20.03.2022 4 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

No Dárce to bylo prostě top ale tenhle dil nemá vůbec spatnou myšlenku jen se mi už tak nelibilo podání tématu.

17.03.2022 3 z 5

Kuňkadlení Kuňkadlení Jeff VanderMeer

Tahle kniha je skutečně něco jedinečného. Myslím že tolik pestrobarevné fantazie v jedné knize jen tak nenajdete a jak už napovídá název, jde o něco výjimečného. Jonathan je vlastně taková Alenka v říši divů a tuhle knihu musíte číst spíš pro tu prapodivnost a všechny bytosti než pro nějaký napínavý děj. Kniha byla na delší čtení ale tím, že byla takovou skříní do Narnie tak na lehké večerní čtení byla ideální :) Takže:
"Vzhůru do nadpřírodně nadpřirozeného nukleárního soumraku"
"Co hledáš, se vždycky nachází nad tvou hlavou a hluboko v oceanu"
"Nikdy neprocházej druhymi nebo třetími dveřmi, dokud se neujistíš, že se těmi prvnimi můžeš vrátit"
"Starej se o ptačí děti, jak nejlépe dokážeš. Nebo se ony postarají o tebe"
"Skříň s pojistkami je ve sklepě po tvé levici"
"Pomoc přijde z končin, odkud bys nečekal"
"Spojence si pěstuj, když na ně narazíš"

12.03.2022 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Chaos v míru byl za mě mnohem lepší tohle mi připadá jako lehká kopie toho předešlého a některé pasáže byli nevysvětlené takové to z ničeho nic. Jinak postavy nebyli špatně a udrželi si stejnou energii. Trocha napětí, sexu i lásky pár zvratů. Ušlo to.
"Zapomeňte na konjunkci hvězd: nebe a peklo se pohnulo, když jsme se narodili"

09.03.2022 3 z 5

Harfeníci severu Harfeníci severu Milada Střítezská

Kniha má skvělý nápad i zpracování, postavy dost rozporuplne ale teda ten děj...uff to mi dalo zabrat. Ne že by šlo o něco složitého to ne jen velmi chaotického že se člověk ztrácel v základech. Jinak autorka má talent a celkově vystavění světa mě bavilo.

06.03.2022 3 z 5

Neděje se nic zvláštního Neděje se nic zvláštního Kathryn Nicolai

Je to takové prosté, milé a uklidňující pohlazení po duši. Kniha nabízí způsoby jak vědomě a s klidem prožívat den a spánek. :)

03.03.2022 3 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Velké příběhy velkých hrdinů! Kéž bychom zvířatům vraceli stejnou váhou za jejich skutky.

02.03.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

skoro stejny jako první díl jen jiné prostředí a postavy

26.02.2022 2 z 5