DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tohle bylo zvláštní, podivné a nabité temnou fantasy. Ale je tu přesně znát ten styl Holly Black a zdálo se mi, že touhle knihou je inspirovaná jeji další série Kruty princ. Ačkoliv nemám ráda zdlouhavý dej tady bylo všechno moc šup sem sup tam a bum konec.
Hazel a Ben byli jako sourozenci skvělí ale Hazel místy dost hloupá i když rváčka co vlastně nevi co chce a Ben roztomilej naivní kluk. Co se Severu na týče měl své kouzlo a příběhy které o něm autorka vymyslela se hezky četli. Celkově hodnotím knihu kladně ale na serii Krutý princ to nemá

01.10.2021 3 z 5

Na Freuda já nemám čas, doktore Na Freuda já nemám čas, doktore Miroslav Orel

Je to takový mix psychických potíží napsaný krátce a jednoduše s příklady z praxe. Vše lze snadno pochopit a většina témat je aktuálních.

30.09.2021 4 z 5

Rozsévač větru Rozsévač větru Maja Lidia Kossakowska

Oceňuji fantazii a celkově vymyšlené prostředí ale za mě byl v ději velký chaos a příliš mnoho postav a také mi neseděl český překlad. Kniha mě nějak zvlášť neupoutala a tím jak byla zdlouhavá ani jsem jí nedocetla

30.09.2021 3 z 5

Bard z Rilanty Bard z Rilanty Filip Okáč

Kniha byla jednoduchá a to především stylem vypracování a je to spíš pohádka než dobrodružný nebo napínavý příběh. Par vtipných hlásek a písní ale jinak taková malá petiminutovka

30.09.2021 2 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Upřímně tato kniha mi nesedla. FBI pochůzkář radí jak dělat kompromis? Spousty technik mi nepřijdou úplně reálné pro využití do běžného života a už vůbec jako efektivní. Možná pro budoucí kariéru mohou být metody užitečné. Rozhodně je to neobvyklé a k zamyšlení

09.09.2021 3 z 5

Slast Slast Marta Dzido

Taková třešnička na dortu. Krátká ale krásně skoro až uměleckym jazykem napsána kniha. Hezky se četla

09.09.2021 3 z 5

Empatická a asertivní komunikace Empatická a asertivní komunikace Olga Lošťáková

Hezký základ pro kouče, aktivity i nabídky cvičení nicméně je to spíše pomůcka než odborná praxe nebo celistvá práce se sebou a jak asertivne komunikovat.

06.09.2021 2 z 5

Měla by sis s někým promluvit Měla by sis s někým promluvit Lori Gottlieb

V knize se prolíná jak část autorčiny terapie tak jí vedených terapií. Lidské, do života a upřímné. Myslím že v knize si každý najde své téma :)

02.09.2021 4 z 5

Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Esther Perel

Rozhodně má kniha co do sebe. Líbí se mi, že to není návod ale čistě více pohledů a odbornych zkušeností na vztahy i nevěru jako takovou. Perelová je skutečně perla v oboru a ať už knihu čtěte jen tak pro zajímavost nebo pro pomoc či nalezení odpovědí, je rozhodně přínosná

02.09.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Po dlouhé době to byla kniha,co mě bavila alespoň tedy ze začátku. Skvělý smysl pro humor, originální svět především schopnosti grimoárů a postavy mi také sedli hlavně Silas. Elizabeth byla ze začátku dost naivní a hloupá ale poté sem se té její nemotornosti a šíleným napadum zasmala. Je to taková odpičinkova kniha pro mladší čtenáře ale nic co by chytlo a nepustilo.

Pozor možný spoiler!

Občas to bylo dost zdlouhavé a také zas to umírání jak na střídavém páse a omdlévání, čas se zastavil a hlava která se slečně Písařové (Scrivenerové) motala až nějak moc často že se divím že ji na konci ještě má, záchrana světa tohle když čtete v každé druhé knize tak už vás to prostě nebaví. Ale když čtěte až moc fantasy tak se člověk prostě rozmlsá:D

28.08.2021 4 z 5

Deník jednonožce Deník jednonožce Jiří Švihálek

Tak tohle byla paráda! Neuvěřitelné jak se vám ve vteřině může zcela změnit život. Úžasný smysl pro humor především zasmát se v těžkých chvílích a?brát to jak to přijde. Kniha má skvělé ilustrace, žádné dlouhé nudné a utrapene vypravovani ale naopak přival energie, obdiv za každodenní posun a chuť žít! Skvělá kniha a fantastický příběh který je inspiraci do zivota

28.08.2021 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tahle kniha se hezky čte, mnoho hlubokých myšlenek ale dost připomíná lolitu. Nezdravi až závislí vztah či posedlost na starším "muži". Někdy dost zvrácené a jindy depresivní. Není to oddechové čtení ale stojí za zamyšlení

26.08.2021 3 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Docela průměr ale zato ze života a s humorem. Líbí se mi pohled ze strany ženy i muže. Mnohokrat jsem přikrývla

25.08.2021 3 z 5

Grónské mýty a pověsti Grónské mýty a pověsti Knud Rasmussen

Dost nechutné ilustrace ale jinak pověsti zajímavé.

22.08.2021 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Já jsem se pobavila a dej hezky utíkal. Takový humorný kousek do života

15.08.2021 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tohle bylo velmi mile překvapeni i když jsem nečekala vůbec nic. Líbil se mi vztah mezi Kitem a Danielem žádná velká slaďárna ale upřímně podaná láska. Roztomilé a hezké letní počtení :)

12.08.2021 3 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Kniha pro mladší čtenáře, nicméně vtipná a originální. Ale jeden díl mi stačil. Tato autorka zkrátka umí psát

30.07.2021 3 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Od Clareové jsem četla NS původní serii ale zdá se mi že už tento knihám odzvonilo autorka už tak pestře nepopisuje světy nebo bytosti ale spíše se věnuje vztahům mezi hrdiny což ztrácí kouzlo. Vesměs jsou série stále totéž jen jiní hrdinové. Myslím že zůstanu fanda Clace a NS protože tehdy to bylo neco jedinečného

27.07.2021 3 z 5

Anděl Anděl Tiffany Reisz

Říkám si kde to všechno autorka bere? Musí být zajímavé se s ní potkat když víte že píše tohle :D jinak souhlasím píše čtive a s ničím a nikým se nemaže žádná uvzdychana romantická knížka ale tak jak to má být.

27.07.2021 3 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Taková škoda!
Začátek se zdál být slibný. Celý ten nový a originální svět, který autorka vytvořila jenže pak to šlo z kopce. Kniha mi nesedla jak chováním postav tak celkovým podprůměrným dějem. Nelogické úseky, žádná inteligentní úroveň, moderní doba zasazená do prostředí (selfie a instáč k bludičkám to bylo jako ten autorčin dikobraz co strčil nůžky do zásuvky) a také změna prostředí do podsvětí to byla konečná a pak ještě ten fofr závěr aby se neřeklo. Za mě zkrátka zklamání ve velkém. Myslím, že kniha by měla být řazena především do dětské četby než do YA a Fantasy. Oceňuji ale nápad a představivost autorky a i pokus zařadit problémy dnešní doby do děje, který nevyšel. Škoda

25.07.2021 odpad!