evask evask komentáře u knih

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Prosté a moudré.

21.03.2019 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Váhám mezi *** a ****, vzhledem k celkovému hodnocení tři * asi stačí. Stránek hodně, ale přitom dost chaotické, občas zdlouhavé, prostě čekala jsem pecku a pak jsem byla ráda, když jsem se dobrala do konce.

18.03.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dala bych 3 až 4*. Asi jsem čekala podle nadšených komentářů víc. Trochu jsem i přeskakovala řádky. Nejnapínavější byla poslední část. Každopádně to ale vzbudilo můj zájem o tuhle oblast.

12.03.2019 4 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Asi jsem čekala něco jiného. Do téhle knížky se nedá v pravém slova smyslu začíst, tvoří ji krátké dokumenty, vzpomínání žen, některé jen na půl stránky, delší třeba na dvě stránky. Kruté a hrůzné, to se dá čekat. Co mně ale došlo až teď: jak to měly ty ženy těžké, když chtěly po válce znovu začít normálně žít.

10.03.2019 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Moje první kniha od této autorky. Nejdřív jsem byla nadšená, fakt napínavý, mrazivý triler. Druhá polovina už byla trochu slabší. Výborný nápad, dobře rozjeté, a pak jakoby autorka nevěděla, jak z toho ven. Knížka má momentálně 93%, to mně připadá až příliš.

09.03.2019 4 z 5

Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Melissa Müller

Hezké čtení o talentované, houževnaté a statečné ženě. Hodně na mě zapůsobilo, jak se náš stát po válce zachoval k těm nemnoha židům, kteří dokázali přežít a vrátili se domů. Německy mluvící židy čekal odsun do Německa. O útrapách v koncentrácích se toho napsalo spousta. Jak jsme se zachovali my, to se moc neprobírá.

03.03.2019 5 z 5

Podivné lásky Podivné lásky Jiří Mucha

Zvláštní styl, trochu zdlouhavé, ale člověk se leccos nového a zajímavého dozví.

28.02.2019 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Na základě pochvalných ohlasů jsem si knížku půjčila v knihovně. Nedařilo se mně se do ní začíst, tak jsem přečetla jinou a k téhle jsem se po týdnu vrátila. Ale fakt mně to nejde. Vrátím do knihovny, udělá radost dalším čtenářům, ale já její výborné ohodnocení nechápu.

28.02.2019 1 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Nebylo to špatný, ale četla jsem od ní lepší.

22.02.2019 4 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Dost brzo jsem přišla na to, že příběh začal v předchozí knize a toto je pokračování. Ale zase tolik to nevadilo. Děj má spád, i diky krátkým kapitolám. Místy docela drsné.

20.02.2019 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Čte se moc pěkně, zvlášť Stanice odložených lásek. Nejvíc mě asi zaujal příběh Laděny.

16.02.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Zpočátku je děj dost nudný a zdlouhavý. Pak se přesuneme do válečného období, to už je lepší. Pak se zase vrátíme do současnosti a to už víme, že tyhle kapitolky musíme číst jaksi zrychlenou formou.
Román pro ženy, láska, romantika, tajemství i nebezpečí, to všechno tam je, takže na dovolenou dobrý.

11.02.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hana se povedla víc. Řekla bych, že čím víc se Hotýlek blížil ke konci, tím zajímavější byl děj. Doufám, že tak jako Václav nestihl otevřít došlý dopis, tak i Jindra ho někam odložila, založila, zapomněla na něj, ztratil se. Protože tohle by si Jindra nezasloužila.

08.02.2019 4 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Váhám mezi 4 a 5 *. Spousta stránek, rozvláčný děj, nikam nespěchá. Asi se v té meziválečné době všeobecně tolik nespěchalo. Židovské zvyky a rituály. Jak to, že se i věřící židé běžně rozvádí, ženy chodí na potraty? Mistrně vykreslené typy lidí. Protřelý Kopl, stále nespokojený a neusazený Asa Hešl.

05.02.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dávám pět hvězdiček, i když jsem místy byla duchem mimo, nemohla jsem se začíst. Zvlášť první část mě místy vůbec nebavila. Ale: hluboké myšlenky, nutnost přemýšlet a nich, podané prostě a jakoby mezi řečí... .Pravdivé postřehy ze života.
Jsem ráda, že se mně tahle knížka dostala do ruky. Vleze totiž do mysli.

26.01.2019 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

A taky jsem se dozvěděla něco o Holanďanech.

23.01.2019 5 z 5

Nepřátelé: Příběh lásky Nepřátelé: Příběh lásky Isaac Bashevis Singer

Jeden muž, tři manželky. Je těžké se rozhodnout. Je sice po válce, ale její následky Židé ve svých myslích nesou dál.

21.01.2019 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Čekala jsem drama o útěku, název je trochu zavádějící, knížka hlavně pojednává o žití a umírání sovětských válečných zajatců v Osvětimi, samotnému útěku je věnováno pár stránek ke konci.

17.01.2019 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

První polovina knihy - opakování předchozího dílu. Pak začne napínavější polovina, ale všechno mně to připadá takové nevěryhodné, americká báchorka. Alexandr je pravý akční hrdina, dobitý, vysílený, vyhladovělý, my bychom byli dávno mrtví, ale osvobozený Alexandr vstane, zmátoří se a znovu tvrdě za svým cílem.
Třetí díl už si nepůjčím.

14.01.2019 3 z 5

Otrok Otrok Isaac Bashevis Singer

Moc hezká knížka. Skrývá nejen poutavý lidský příběh, ale navíc se člověk dozví něco z historie a o židovském národu. Jsem ráda, že jsem na ni narazila.

09.01.2019 5 z 5