evask evask komentáře u knih

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Dobrý, ale V ráji šumavském se mně líbilo víc. Tady mně připadá, že je děj chudší.

06.10.2023 4 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Já teda sama sebe nechápu, protože tahle knížka je s prominutím jedna velká hovadina, ale přitom jsem využila každou volnou chvilku, abych ji mohla číst.

12.09.2023 4 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvělé. Dnešní člověk by to možná trochu proškrtal.

17.07.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Moje počáteční veliké nadšení s přibývajícími přečtenými stránkami trochu polevilo, přece jen ale dám plný počet hvězdiček.

28.06.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí J. D. Kirk (p)

Docela se mně to líbilo, ne snad vyloženě trhák, ale dobrý. Půjčila jsem si druhý díl.

25.04.2023 4 z 5

Krev andělů Krev andělů Jaroslava Černá

Píše se rok 1646, ale dialogy jsou vedeny soudobou češtinou, oslovování mladá dámo, protagonisté si zcela moderně užívají a vychutnávají. Moje první knížka od této autorky a asi taky poslední, protože mně její styl není příjemný. Ale dočetla jsem!

09.03.2023 3 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Mně se to docela líbilo, ale jak se blížil konec, už to bylo čím dál tím víc takové za vlasy přitažené.
Pohádka pro dospělé, ale nakonec, občas můžeme číst i pohádky.

28.02.2023 4 z 5

Kristina Vavřincova III – Kříž Kristina Vavřincova III – Kříž Sigrid Undset

Kristina bude v mé mysli rezonovat dlouho.

09.01.2023 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Rozhodně si přečtěte!

08.10.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Teď jsem dočetla třetí díl a bylo to docela trápení, protože jsem měla mezi druhým a třetím dílem tříměsíční mezeru. Takže doporučuju sehnat si všechny tři díly a číst bezprostředně za sebou, děj navazuje.

16.09.2022 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Napínavý, dobrý. Pachatel - to autorka až přehnala.

08.09.2022 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Politický thriller proložený poutavými osobními příběhy. Amerika, vedená prezidentkou Pauline, je opravdu moudrá a spravedlivá. Tak kéž by. Rusko se konfliktu nezapletlo vůbec. Zajímavé.
Dám nakonec 5*, ale jiná Follettova díla se mně líbila víc.

07.07.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Je to dobrý, ale na mě až skoro složitý.

28.06.2022 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Vyprané prádlo vám za pět minut uschne a když ho dva dny zapomenete na šňůře, tak ho můžete můžete prát znovu. Šílené vedro a červený prach. I lidé jsou drsní.
Celkem povedený román z horkého australského vnitrozemí.

22.06.2022 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Současné celkové hodnocení 87% se mně zdá nadsazené. Dozvíme se o Lebensbornu, o ilegálních utečencích z Mexika, dobrý, ale zas takový trhák to není. Jak se blížil konec, tu americkou linku jsem četla ob řádek. Průměr.

15.06.2022 3 z 5

Hořící nebe Hořící nebe Iva Tajovská

Je to poněkud rozvláčné, při čtení jsem vynechávala odstavce. Odpusť, že jsem se vrátil se mně líbila víc.

12.05.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nijak nadšená nejsem.

22.03.2022 3 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Za mě tedy zklamání, zážitek z knížky hodnocené devadesáti pěti procenty si představuji jinak.
Z počátku dobrý. Ralf x Rolf, FG Farben x IG Farben, to bych přešla, za to asi může překladatel. Ale děj mně připadal takový zjednodušený, jak knížka pro děti, stále méně reálný a málo uvěřitelný.
A korunu tomu autor nasadil na konci s tím sirotčincem ve Vratislavi. Vratislav - Breslau, do konce války, než se posunula hranice Polska na západ, německé město a sestry ze sirotčince umisťovaly děti do polských rodin. Kde se tam ty polské rodiny za války vzaly? A ten pán v Domanióvě, co věděl, že se tam za války našly děti, našla je Polka, to je to samé, Poláci tam přece přišli až po válce, až když vysídlili Němce.
Prostě reálie nesedí, to by si měl autor ohlídat, byť žije v Americe a nemá to za humny, jako my.

17.03.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Půjčila jsem si na základě zdejších pochvalných komentářů. Lákalo mě dozvědět se něco o Islandu. Byl to omyl.
Četla jsem bezprostředně po Šikmém kostelu. Ve srovnáni s tím jsou tři hvězdičky až dost.

06.09.2021 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Moc zajímavé téma, zajímavý příběh, ale ten styl vyprávění, tomu něco chybí. Jakoby to napsal spíš žurnalista než romanopisec. Je to takové mdlé, bez jiskry.

14.07.2021 4 z 5