iceVS iceVS komentáře u knih

To máte za to, že jste si mě nevážili, všechny vás napráším. Mimochodem - velmi nekvalitní kniha po fyzické stránce. Vím o třech exemplářích, které se rozlepily po dvou až třech přečteních. Takže vydavatel má velké mínus.

13.11.2020 2 z 5

Má léta s Andy Warholem Má léta s Andy Warholem Ultra Violet

Moje představy o dekadenci a obscénnosti byly s realitou zjevně srovnatelné asi stejně jako chleba s máslem a stolečku prostři se. Myslela jsem si, že největší zvíře byl Ozzy Osborne, ale sedmdesátky byly zjevně čajíček proti šedesátkám. Jedna z mála knih, kdy je lepší představivost zcela vypnout a jen číst a moc se v tom nepatlat. Ale stejně mi v mysli zůstaly úděsné výjevy.

13.11.2020 5 z 5

Nadia Comaneciová - malá komunistka, která se nikdy neusmívala Nadia Comaneciová - malá komunistka, která se nikdy neusmívala Lola Lafon

Asi nelze očekávat, že se z Nadii stane veselé usměvavé stvoření, které do knihy nadiktuje všechna svá tajemství. Je mi sympatické, že si i nadále zachovává odstup a nepropadá hromadné epidemii všehosdílení, byť spolupracuje na knize o svém životě. A autorka se s tímhle přístupem krásně vypořádala, líbí se mi jak je kniha koncipována.
I s tak velkým odstupem se mi ovšem těžko čte o režimu, který už díkybohu není.

10.07.2020 5 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Na rozdíl od jiných knih na toto téma, tahle je z pohledu člověka, který se snaží vrátit zpátky k normálnímu životu před vztahem s psychicky narušeným zlatíčkem.
A musím říct, že mě překvapilo, jak moc výstižná kniha je. Tedy z mého pohledu je tam trochu moc motivačních frází typu "vesmír má s vámi jiné plány a vy jste ti jedineční a nejlepší", ale jinak mám pocit, že Radkin Honzák a Robert Hare mají konkurenci.
Kniha je perfektně zpracována, nejen obsahově, ale i český překlad i korektura.

05.07.2020 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Mirek Vostrý

Autor je skvělý vypravěč, příběhy jsou nápadité, skvěle vypointované, poutavé. Moc mě to baví. Musím říct, že po přečtení těchto knih mi zůstává v duši příjemná pohodová nálada. A to je podle mě to nejlepší, co vám kdo může dát. Jen mám občas trochu pocit, že v téhle knize je ne vše stoprocentně dotaženo. Ale těším se na další.

13.05.2020 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

V poslední době mám pocit, že pokud se objeví román zasazený do padesátých let, existuje obecné povědomí, že musí být adorován, protože to byla těžká doba. Mě tenhle příběh příliš nezaujal, přišlo mi to takové zkratkovité, nepropracované. Asi jako studiová inscenace v TV, přičemž herci odříkávají repliky a neznají a netuší souvislosti doby a děje. A upřímně - ti sedláci tu a tam vypadali chudí duchem.
Takže - nebylo to špatné, ale chyběl tomu šmrnc a propracovanost hlavních osob. Takových padesát stránek navíc by knize jistě pomohlo.

No a ke zdejší odfláknuté anotaci - fakt je zavádějící a bývalý četník je Karel Bartoš, nikoli Karel Bednář...

02.05.2020 3 z 5

Tenčí než vlákno pavučiny Tenčí než vlákno pavučiny Jiří Raichl

Prvních pět povídek ve mně vyvolávalo spokojené vrnění blahem. Bezvadné odpočinkové čtení; chytré, vtipné, zábavné. Poslední povídka se z mého pohledu nepovedla a nelíbila se mi. Netuším, proč má chlap potřebu vcítit se do ženy. Tuhle blbku aby jeden pohledal.

Nadšená jsem byla z absence překlepů a chyb, to bylo bezva. Jen mě pobavila perla ze str. 161 - "...O dvě hodiny později jsem trůnila v jeho obýváku, cucaje ryzlink a zobaje oříšky. A čekaje na pokračování frašky..."
Trůnila, cucaje, zobaje, čekaje...? Pořád tam ten chlap zůstal, co...? :-D

15.03.2020 4 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Skvělá kniha. Myslím, že by se měla stát povinnou četbou, zejména pro dospělé. Je děsivé vidět dějiny takto zblízka, je ještě mnohem děsivější, že spousta lidí nevidí, co se kolem nich děje dnes.
Kniha si zaslouží plný počet hvězd, ale mám dvě celkem zásadní výhrady. Nekvalitní provedení knihy, rozpadla se po pár výpůjčkách. A za druhé, pro mě zcela nepřijatelná záležitost, tedy v psaném projevu použít výrazy "vypla, chytla", a to ještě opakovaně. Ano, v mluvené řeči to používáme všichni, ale vidět to v knize, to je pro mě zvěrstvo.

28.01.2020 4 z 5

Milé čtení. I když vím, že v reálu bych to nedávala - a za to má Martin můj obdiv.
A víno a Jesenka je skvělá samoléčba, vím to taky :-)

17.11.2019 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Jakákoliv knížka z 87. revíru je pro mě potěšení, blaho a jízda. Miluju McBainův styl psaní, kdy rádoby přeskakuje z děje do děje, z případu do případu, od detektiva k detektivovi. Na konci knihy to dává dokonalý smysl. Možná to může někoho rušit, ale po přečtení více knížek máte najednou pocit, že všechny ty chlapy důvěrně znáte, včetně jejich slabostí i horších stránek. Pro mě nejlepší detektivkář :-)

15.11.2019 5 z 5

Čuk a Gek (dvojjazyčná kniha) Čuk a Gek (dvojjazyčná kniha) Arkadij Gajdar (p)

Nostalgie :-). Přestože jsem knihu vlastnila už před nástupem do první třídy a pak ji přečetla mockrát, dnes jsem už vůbec netušila, oč tam šlo. A těší mě, že jsem ji dala v originále, byť zjednodušeném :-DDD

29.09.2019 5 z 5

Žít a nechat žít Žít a nechat žít Hendrik Groen

Absolutně skvělá kniha u které jsem se moc bavila. Že je autor skvělý spisovatel, skvělý psycholog i skvělý pozorovatel života, dokázal už u Tajných deníků. Ale tahle kniha je ještě mnohem lepší.
Jen zaryté feministky a čtenářky sladkobolných románků asi budou mít s knihou problém, pro někoho může být nestravitelné, co všechno dokáže chlap zrealizovat, aby se nemusel rozvádět a přitom se zbavil manželky :-)
Tiše doufám, že tak jako Tajný deník, tak i tahle kniha bude mít pokračování. Nakonec - i stojednaletý stařík měl ten správný drajv i šmrnc. Pro mě tedy jo :-)

22.09.2019 5 z 5

Maigret na dovolené Maigret na dovolené Georges Simenon

I po čtvrtstoletí (vydání z roku 1994) mě dostává, jak jsem úplně mimo a netuším, jak to ten starý morous mohl rozmotat :-)

16.08.2019 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Musím říct, že jsem se hodně bavila. S touto knihou jsem zahájila dovolenou - no a dovolená musela počkat, od knihy jsem se nemohla odtrhnout :-). Ilustrace byly zcela zbytečné, vůbec jsem je nevnímala. Absolutní mínus směřuje k vydavateli knihy, ta se mi bohužel rozpadla v ruce na jednotlivé listy ještě před polovinou, a to jsem byla první čtenář. Zavěšenou pizzu jsem (asi jako první) přirovnala k Hartlovým knížkám a teď jsem si v podstatě jistá, že Jarešovy knihy se mi líbí víc. Chtělo by to trochu píár... Co takhle oslovit pána Vonka? :-D

11.07.2019 5 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Vlastně je ten název zcela výstižný. A jen potvrzuje, že většina deníků by měla zůstat druhým skryta. Jinak je to směs sebelítosti, pocitu nadřazenosti, opovrhováním bulváru, přičemž vzápětí se dočtete, že markraběnka sama v bulváru pracovala. Šmarjá, tohle byl tedy extra přehmat. Ale aspoň jedna věc mě rozesmála, to když se markraběnka seznamovala se "šílenými FÍGLEMI" :-D

30.06.2019 odpad!

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

I třetí kniha autorky je skvělá. Postavy jsou dokonale propracované, situace graduje, před koncem jsem měla pocit, že už dál ani číst nechci. Že už nechci prožívat tu jejich bolest. Oni si to nějak vyřešili, já to dočetla a vše je jak má být... Smekám před autorkou.

19.04.2019 5 z 5

U prvního dílu jsem se smála nahlas... a to bylo v této sérii naposledy. Předpokládám, že autor má v plánu ještě tak nejmíň dvacet dílů, ale měl skončit u prvního.

03.11.2018 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Skvělé. Sice bych měla pár výhrad ke gramatickým chybkám a v jednom případě ujela i logika, ale propracovanost jednotlivých osob a jejich životů tyto nepatrné omyly s přehledem přebíjí. Asi moc záleží na tom, co od toho kdo čeká :-). A věta: "...Život je běh mezi padajícími hovny..." ta je dokonalá :-) Prostě - neberte se lidi tak vážně...

27.10.2018 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Za mě plný počet, líbila se mi už první kniha tohoto autora. Z odlehčeného tématu vzniká spousta otázek o bytí i nebytí, a to doslova. Naprosto souhlasím s předchozím komentářem, je to kniha, kterou chcete přečíst na jeden zátah. K - pro mě skvělému - prožitku jistě pomohl i prima překlad. Tedy až na výraz mÝrnix týrnix... Nic němečtějšího než mir nichts, dir nichts neexistuje, tak proč ten ypsilon?

03.09.2018 5 z 5

Vesmír je báječné místo pro život Vesmír je báječné místo pro život Jaroslav Veis

Po letech letoucích jsem se k této knize vrátila - a zdá se mi lepší než současné sci-fi. Například povídka Můžete to být i vy, tak ta by se z fleku mohla odehrávat právě teď. Vřele doporučuji.

19.08.2018 5 z 5