Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Mayday Mayday Thomas H. Block

První kniha tohoto autora kterou jsem četl na vojně ve slovenštině a dlouhou dobu vůbec jedna z nejlepších knih co jsem četl. Doslova jsem hltal každé slovo až do poslední stránky. Neuvěřitelně napínavé a velmi čtivě napsané. Výborná kniha na dlouhé cesty letadlem.

Šógun Šógun James Clavell

Jedna z nejlepších knih v mé knihovně. Na to jak je tlustá jsem ji přečetl jením dechem. James Clavell zde barvitým jazykem popisuje historii Japonska. Hned když jsem četl první knihu od tohoto autora „Král Krysa" a seznámil se z jeho mistrovským vypravěčským uměním jsem si řekl, že chci rozhodně jeho další knihy a druhá byla Šógun. Po přečtení jsem na knihu myslel ještě nejméně dva roky, takový to byl zážitek.

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Vynikající kniha od mistra hororů napětím srovnatelná s Intenzitou. Tyhle dvě knihy mám od něj nejraděj.

Les / Je těžké být bohem Les / Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

„Les" se mě nelíbil vůbec, za to „Je těžké být bohem "to vynahradil.

14.01.2012 3 z 5

Ničivá vlna Ničivá vlna Arkadij Strugackij

Knihu jsem četl v dětství a vzpomínám si jen, že se mě docela líbila, pokud ji někde vyhrabu, rozhodně si ji přečtu znovu.

14.01.2012 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Nejlepší sci-fi všech dob? Ani náhodou. Nadále pro mne zůstává Ráma. Nějak jsem se do knihy nemohl začíst, tak jsem s ní praštil. Hned od prvních stránek mě děsně nudila. Sci-fi typu Duna, Nadace apod. jak Hyperion tu někdo k nim přirovnává nejsou moje parketa. Samé nadšené komentáře a já se těšil, že se mě do rukou dostala zas pořádná sci-fi, raději si přečtu něco od Clarka. Výborná sci-fi dle mého názoru byl např. Nonstop od B.Aldisse.

14.01.2012 1 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Druhá kniha Richarda Bachmana co jsem četl a opět mě moc nenadchla. Napínavé? Ani trochu. Od samého začátku víte kam to spěje, spousta hluchých míst. S Bachmanem končím a vrátím se ke Kingovi, ale tam budu muset taky moc přebírat.

08.01.2012 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Velmi silná kniha, kterou jsem si nedávno musel přečíst znovu a už asi po čtvrtém čtení se mi stále víc líbí. Klenot v mé knihovně. V jistém slova smyslu se dodnes co se spravedlnosti, chamtivosti, intrik a politice týče nic nezměnilo. Kniha má i v dnešní době co nabídnout. Mezi středověkem a dneškem nevidím co se týká v myšlení některých lidí a hlavně lidí u moci žádný rozdíl.

07.01.2012 5 z 5

Sám sobě doktorem Sám sobě doktorem Jiří Cingroš

Kniha zaujme hned od první stránky, drží a nepustí, ať tomu věříte nebo ne, jelikož mě ani trochu nenudila tak hodnotím plným počtem, ale po vystřízlivění bych dal nejraději odpad. Je plná takových názorů, jako že mléko je velmi nezdravé a pro tělo je to doslova jed, pijte raději ranní moč, to je nejzdravější tekutina, čokoláda je nezdravá apod. Záleží čemu chcete věřit, když budete číst odbornou knihu o mléce jak je velmi prospěšné a zdravé a pití moči, urinoterapie je nezdravé a zastaralý názor, tak je na vás co si z toho vyberete. Proto pro mne nemají takové zastaralé knihy navíc z ruského léčitelství žádnou hodnotu. Ale hezky se to čte, pro zábavu a něco pravdy v ní přece jen je. Lékařům nevěřím. Když mě zhruba před x lety řekla zubařka, že musí stoličku okamžitě vytrhnout, jinak mě ji bude muset štípat po kouskách , tak ze samého strachu jsem k ní nešel a dones zub nebylo třeba vytrhnout. Jiná zubařka mě řekla, že zub je naprosto zdráv a co že to bylo za idiota. Praktická doktorka mě řekla, že mám ledvinové kameny a že brzy budu mít takové bolesti, že se zblázním. Posílala mě na různá vyšetření, kde mě všude říkali, která kráva vás sem posílá, že mám ledviny v naprostém pořádku. Jde jim jen o body a o peníze. Po doktorech už vůbec nechodím a jsem naprosto zdráv. Tím nechci házet všechny doktory do jednoho pytle, jsou dobří doktoři, ale najít takového to dá práci. Znám mnoho případů, kdy doktoři zničili naprosto zdravým lidem doživotně zdraví a pak dali od toho pak ruce pryč. Nebývám nemocný, nemívám ani rýmu, přesto na doporučení kamaráda a také ze zvědavosti jsem začal tuhle knihu číst. Hned od začátku mě velmi zaujala ale doslovně se řídit podle ni nebudu. Člověk si to svoje v knize musí najít sám., čemu chce věřit a čemu ne. Můj názor: Vše jsou jen genetické předpoklady. Někdo může jíst celý život samé maso, někdo nemůže mléko, jiný kouří 40 cigaret denně do sta let a je stále je zdravý,někdo může kombinovat vše a jiný zas ne. Někdo žije celý život zdravě a umře dřív než třeba nějaký pijan a kuřák. Vše je v genech. Neodsuzuji tuhle knihu, jde jen o to, zda tomu chcete věřit nebo ne. Klystýr a urinoterapii pravděpodobně nepodstoupím nikdy.Těším se na vaše komentáře a názory na tuhle knihu.

05.01.2012 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Jedna z nejlepších sci-fi co jsem kdy četl. Úplně jsem se vnořil do děje, barvitě napsané, jako bych tam sám byl. Už to mělo být dávno zfilmované. První čtyři knihy naprosto dokonalé, ale další dvě od Gentry Lee už nemusely vzniknout.

02.01.2012 5 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Knihu jsem kdysi dostal na ulici od nějakých křesťanů, abych si ji určitě přečetl, což jsem tenkrát vzápětí udělal. Hezky velmi čtivě napsaná, ale mě to nějak prostě nesedlo. Prý se příběh skutečně stal, možné to je, ale nevěřím, že doslova tak, jak je popsaný v knize. Jelikož jsem ateista, knihu jsem vzápětí daroval věřícímu.

02.01.2012 3 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Tak jak je to podáno v knize se tomu doslova a do písmene nedá věřit, ale trocha pravdy v něčem určitě bude. Nejlépe je to vyzkoušet.

02.01.2012 3 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Intenzita je velmi intenzivní thriller, který vás tak intenzivně vtáhne do intenzivního děje, že od stránek nemůžete odtrhnout oči. Intenzivní čtení u kterého pocítíte intenzivní strach. Četl jsem intenzivně i za bílého dne v létě na pláži a intenzita z Intenzity Deana Koontze přímo číší. Intenzivní zážitek, intenzivně doporučuji. Jedna z autorových nejlepších knih. Opravdová intenzita strachu.

01.01.2012 5 z 5

Magie a manipulace mysli Magie a manipulace mysli Derren Brown

Pokud si myslíte, že Derren Brown v knize prozradí své dovednosti, tak to raději nečtěte. Už na začátku uvádí, že nic vyzrazovat nebude, přesto něco málo co bychom už dávno neznali vyzradí. Kniha se ubírá jiným směrem, kde Derren zpochybňuje víru v Boha a odkazuje na nejlepší knihu co kdy četl od Richarda Dawkinse „ Boží blud" , kterou jsem si hned také přečetl a vřele doporučuji. Kniha začíná: Bible není historický spis...

01.01.2012 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jedna z prvních knížek díky které jsem se naučil číst a stal se ze mne knihomol.

30.12.2011 3 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Kniha, kterou by si měl přečíst každý křesťan a která mě posílila v ateismu. Výborné čtení do vánoční atmosféry. Číst knihu o tom, že žádný Bůh neexistuje což vím už od ranného dětsví a jsem si tím tak jist jako věřící, že existuje, pro mně nemá smysl. Nevím, proč jsem vůbec po téhle knize sáhl, abych si dokazoval to, co už dávno vím? Že veškeré náboženství je největší zlo páchané na lidstvu, vymívání mozků? Knihu by si měli přečíst především věřící, aby se už konečně probudili. Nejlepší dárek k vánocům, který můžete křesťanovi dát. Na náboženství mám naprosto stejný názor jako Richard Dawkins. Kniha, ve které nemá smysl nic zatrhávat, jelikož byste museli zatrhnout slovo od slova. Jako příklad uvedu pár ukázek z knihy:
- Spousta lidí by se náboženství ráda zřekla, jste-li jedním z nich tato kniha je určena právě pro vás. Jejím úkolem je zvyšovat povědomí o skutečnosti, že rozhodnutí stát se ateistou je realistické. Ateista se za to, že je ateista nemusí nikomu omlouvat. Právě naopak, všichni ateisté by na to měli být pyšní, jelikož ateismus téměř vždycky vypovídá o zdravém, nezávislém myšlení a vlastně o zdravém myšlení jako takovém.
- Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství.
- Křesťanství je nejzvrhlejší systém, který kdy spatřil světlo světa.
- Když se mě někdo zeptá, jestli jsem ateista, odpovím, že i on je ateista, jde-li o Dia, Apollona, Amón-Rea, Mithru, Baala, Odina, zlaté tele nebo létající špagetové monstrum. Já jen jdu o jednoho boha dál.
- Čím vyšší má člověk inteligenci či dosažené vzdělání, tím méně často vyznává jakoukoli víru.
- Ti, kdo mají pod kontrolou to, co se mladí lidé učí a co zakoušejí - co vidí, slyší, myslí si a v co věří - rozhodují o budoucnosti národa.
- Martin Luther King si byl dobře vědom toho, že úhlavním nepřítelem náboženství je rozum.
- Jak řekl nositel Nobelovy ceny, fyzik Steven Weiberg: Náboženství je urážka lidské důstojnosti.
- Náboženské přesvědčení je nebezpečné v tom, že jinak normální lidské bytosti mohou sklízet plody šílenství a považovat je za svaté.
- Když vás někdo přinutí věřit v nesmysly, dokáže vás také přinutit páchat zvěrstva. Voltaire.
atd. Už toho raději nechám nebo bych musel opsat celou knihu.

30.12.2011 5 z 5

Velká obrazová encyklopedie. Zvířata a ostatní živočichové Velká obrazová encyklopedie. Zvířata a ostatní živočichové David Burnie

Za tak nádhernou knihu jsem tenkrát neváhal dát 499 kč, ale když já mám tak rád zvířata, peněz rozhodně nelituji, ale dnes bych to asi nedal.

Dinosauři Dinosauři David Burnie

Po tehdejším pobláznění Jurským parkem jsem koupil tuhle skvělou bohatě ilustrovanou encyklopedii. Dinosaury jsem byl posedlý už od mládí.

Encyklopedie psů Encyklopedie psů Bruce Fogle

Nádherně ilustrovaná encyklopedie pro milovníky psů.

Nové pomazánky Nové pomazánky Zdeněk Roubínek

Spousta receptů na rychlou přípravu skvělých pomazánek. Jedna lepší než druhá, těžko si vybrat.