JancaMia JancaMia komentáře u knih

Obejmi mě, lásko Obejmi mě, lásko Šárka Jínová

Hlavní hrdinka měla štěstí na "pohádkovou babičku" ale i tu jí osud po krátké době vezme, Danka bohužel nemá mnoho životních zkušeností a tak jí potká pár nepěkných věcí ale ve výsledku vše dopadne tak jak má , jako v každé pohádce kde dobro zvítězí nad zlem ..

22.09.2018 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Nezklame, fajn povídky s příslovím k dané věci na konci a člověk si uvědomí ledasco ..
Byť jsem pouze "okolo čtyřicátnice" v mnohém se poznávám ...

21.09.2018 5 z 5

Speciality na grilu Speciality na grilu Vojtěch Artz

Kniha potěší začátečníky kteří se grilovat teprve učí, provede základy . Čtenáře kniha naučí tekuté marinády,kořenící směsi, různé tipy opékání na ohni (přímo i nepřímo) , dále v knize najdeme recepty na různou úpravu mas, příloh a dezertů z grilu, roštu .

21.09.2018 3 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Nejoblíbenější knížka mého dětství :) ¨

13.09.2018 5 z 5

Opuštěná panenka Opuštěná panenka Josef Bor

Hodně dojemná kniha, četla jsem jí v šestnácti letech a objevila jsem ji ve školní knihovně , nečetla jsem nic tak autentického a dojemného, některé stránky se musely vyloženě obrečet a řekla bych že kniha je srovnatelná se vzpomínkami pana Vrby (Utekl jsem z Osvětimi) .. nicméně musím dodat že je pouze pro "milovníky" holocaustu a že je místy opravdu hodně syrová až bezbranná , zoufalá ...

12.09.2018 5 z 5

Mateřský jed Mateřský jed Renata Šindelářová

Vzhledem k tomu že se v podobné situaci nacházím už téměř 4 roky, jen s nepatrným rozdílem že tchyně je v našem domě a je tu coby nájemnice ..
Nicméně co se děje týká, na drobné odchylky bohužel vše sedí jako s prominutím "prdel na hrnec" .. chvílemi až mrazí jak moc je to autentické .. pořád řeším co zase bude .. ať udělám co udělám stejně je vždy vše špatně ..

28.08.2018 5 z 5

Kniha o čokoládě Kniha o čokoládě Dagmar Broncová-Klicperová

Seznámí Vás jak probíhala výroba čokolády na českých luzích a hájích od dob rakouska-uherska až po současnost a také nabídne technologické postupy výroby čokolády a kompletní historií čokolády od úsvitu dějin .

25.08.2018 5 z 5

Putování s oslem Putování s oslem Josef Fousek

O několika puťácích s partou přátel a nezapomenutelných zážitcích.

13.08.2018 3 z 5

Knížka po které sáhnu vždy když se chci rychle pobavit anebo si spravit náladu :)

13.08.2018 5 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Asi nejkrásnější vydání La-Fointanových bajek :)

01.08.2018 5 z 5

Lada Lada Josef Lada

Ucelený přehled díla .

31.07.2018 5 z 5

Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Vladimír Straka

jako malá jsem z ní byla celá paf :)

27.07.2018 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

další z knih které jsem měla ráda jako malá

27.07.2018 5 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Hlavní hrdinka se potýká se spoustou problémů , disharmonická rodina, špatná finanční situace, neúspěch u druhého pohlaví , zamilování do nepravého a následná interupce ... jako -náctiletou v 90. letech by mě tohle hodně poučilo , teď jako okoločtyřicítka si říkám že čím starší Lanczová tím kvalitnější čtení ... ale stejně mezi nejoblíbenější patří mokrá louka, blbej fór, oranžové blues a lucky luk I. a II. a z novějších nebe plné hvězd a potížistka .

27.07.2018 4 z 5

Velká obrázková knížka pro malé děti Velká obrázková knížka pro malé děti Milena Lukešová

Moje nejoblíbenější knížka ve školce ..

25.07.2018 5 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Životní krize anebo dobře situovaný příběh úspěšné autorky .. těžko říct, ale od začátku baví až do konce , chvílemi máte pocit že se hlavní hrdinka totálně zbláznila aby jste jí na další stránce hořce litovaly ... + všelijaké vrtochy hrdinky Evy , ale co je asi nejzajímavější vyjímečně autorka nenechá vůbec čtenáře vydechnout .. nutno dodat že k této knize se musíte pročíst ..

23.07.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velký bratr Tě vidí ... a neschováš se před ním ... krutá socializační novela v Orwellovském autentickém stylu ..

21.07.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Poměrně ponurá bajka o tom jak funguje komunismus ve svojí malosti a jak se tomu , někteří staví ... syrové, pravdivé,smutné

21.07.2018 5 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

V mládí se tomu nedalo odolat.

18.07.2018 5 z 5

Deset dnů s Jolanou Travolovou Deset dnů s Jolanou Travolovou Charles Bourke

Pokračování "jak jsem se stal gigolem" nevíte jestli se máte smát anebo eroticky navnadit :)

18.07.2018 5 z 5