josefina_silena josefina_silena komentáře u knih

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Líbilo se mi zasazení příběhu v Čechách. Celkově se mi kniha četla dobře. Znovu bych se k ní asi nevrátila, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. Kdyby ovšem skončila někde kousek za půlkou, byla bych asi s příběhem spokojenejší.

01.01.2019 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Během čtení jsem měla pocit, že mi autor vypráví nějaký sen, který se mu v noci zdál - v jeho hlavě to bylo jistě skvělé, ale mě to nenadchlo.

01.01.2019 2 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Ilustrace byly hezké. Děj jsem očekávala trochu jiný - hlubší. Nemůžu být ovšem zklamaná, protože se jedná o knihu pro děti kolem 5 let věku :). Myslím, že malým dětem i rodičům se tato kniha zalíbí.

01.01.2019 4 z 5

Zdravý nemocný Zdravý nemocný Molière (p)

Divadelní hry a Moliéra mám prostě ráda. Téma je velmi nadčasové, knížka je útlá a dobře se čte. Přála bych si videt dílo i v divadle. Škoda, že většina lidí má tento typ literatury znechucen povinnou četbou.
Protip: Kniha se hodí do Čtenářské výzvy 2019 a určitě stojí za přečtení.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla dobře, ale ničím nevynikla. Byla to taková klasická oddechovka, kterou si jednou za čas ráda přečtu. Tuctové téma mezilidských vztahů je v dnešní době populární a rozhodně svoje publikum nezklame. Nic pro náročnějšího čtenáře.

01.01.2019 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

V první části jsem si říkala, že to asi není nic pro mě, ale když jsem se dostala do dalších částí, se kterými jsem byla schopna se víc ztotožnit, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Teď si ji nechám v knihovně a podle aktuální nálady budu vědět, kde ji otevřít. Momentálně jsem se nejvíce našla v poslední části odpoustění, ale věřím, že v průběhu času mi bude bližší nějaká jiná část.

Hotel Nostalgie Hotel Nostalgie Mikuláš Vochozka

Prvotina mladého autora. Je vidět velký rozdíl a vývoj stylu mezi první a druhou částí díla. Kniha je jednoduchá, ale čtivá. Autor má jistě potenciál. Není to žádný A. Doerr, ale na druhou stranu oceňuji autorovu odvahu splnit si sen a vydat svůj vlastní příběh.

01.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Moje třetí Orwellovka a jsem opět nadšená. Animovaný film také stojí za to. Skvělé čtení pro děti i dospělé.

01.01.2019 5 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Kdyby se nejednalo o knihu do výzvy a já neměla na její splnění tak málo času, musela bych knihu odložit. Ne proto, že by byla špatná, ale asi se momentálně nenacházím v tom správném časoprostoru, abych si ji náležitě užila. Mám Adamse ráda, jeho myšlenkové pochody nepobírám, ale neuvěřitelně mě fascinují. Ke knize se budu muset ještě někdy v budoucnu vrátit.

30.12.2018 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knihy od této autorky mě nikdy moc nelákaly. K této jsem se uchýlila na základě dobrého hodnocení, a proto, že se mi hodila do výzvy. Na začátku každé kapitoly mě rozčilovaly citáty, které sice často byly k věci, ale mě se tam absolutně nehodily. Používání citátů ve vlastním díle je podle mě dost nešťastné a nemělo by se to přehánět. Hlavní postavy mi byly velmi nesympatické. Kdyby byla Sylva moje kamarádka a všechno tohle mi vyprávěla, musela bych se s ní asi přestat bavit, kdyby nepřijímala moji pomoc. V rámci svého žánru asi dobré čtení, není to ovšem můj šálek čaje.

29.12.2018 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Ke knize jsem se dostala na základě doporučení od kamarádky a zároveň se mi hodila do čtenářské výzvy. Ačkoliv je kniha krátká, četla jsem ji poměrně dlouho. Coelhův styl mě nutil číst opravdu pomalu a pečlivě. Kniha jako taková mě moc nebavila, celková myšlenka mi ovšem přišla velmi zajímavá a ještě dlouho po do četní jsem o knize přemýšlela. Jen mi nevyhovoval ten styl.

19.12.2018 3 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Pro milovníky Říma naprostá nutnost. Anthony Doerr má neuvěřitelnou schopnost popsat i padající list stromu tak zajímavě a živě, že se od čtení jen těžko odtrhnete. Líbil se mi i způsob, jakým Doerr popisoval život v Evropě z pohledu Američana, pro kterého je to vše velmi nové, včetně jeho vlastní rodinné situace.

19.12.2018 5 z 5

Jedná se o cestovatelský deník jedné normální holky - a právě díky tomu je to pěkné čtení. Neočekávejte žádný literární skvost, ale upřímnou zpověď holky, která prostě ráda jezdí na motorce a během cesty poznává nové lidi a zažívá někdy až neuvěřitelné příběhy. Při čtení jsem nejednou měla pocit, že na té malé motorce sedím s Dominikou a vše to prožívám s ní.

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Úžasná vánoční pohádka, která není úplně klasickou pohádkou, ale stejně stojí za přečtení, ať už jste dítě nebo dospělý. Ilustrace Tima Burtona nezklamaly.

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Celá pohádka je neuvěřitelně kouzelná. Trochu mi připomíná Kuřátko a obilí, ale líbí se mi, že jsou v této knize vyobrazovány různé druhy ptactva a děti se tak mohou i něco naučit. Za mě plný počet hvězdiček v kategorii dětských knih a těším se, až je budu jednou číst svým dětem.

14.12.2018 5 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... * antologie

Některé povídky byly lepší, některé horší, ale celkově to bylo velmi milé tramvajové čtení. Dostala jsem k této knize jen kvůli Čtenářské výzvě, ale nelituju toho.

03.12.2018 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Asi bych na knihu měla úplně jiný názor, kdybych ji četla před deseti lety. Ovšem i přes to, že nejsem cílovka, jsem si knihu užila a neměla jsem ani jednou důvod či pomyšlení knihu odložit. Mělo to totiž všechno, co se dá od knih tohoto žánru očekávat.

28.11.2018 3 z 5