Lena79 Lena79 komentáře u knih

Houbový mužíček Houbový mužíček Miloš Kadlec

Krásná knížka, zajímavý nápad sepsat pohádky na téma houby. Vše doplněno pěknými ilustracemi.

05.05.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Ačkoliv mám autora a jeho knihy ráda, musím se přiklonit k názoru většiny čtenářů. Na můj vkus zbytečně moc mrtvol, bohatě by stačila jen polovina. Jinak se to ale četlo rychle. Jsem zvědavá na další díl, protože konec knihy mě dost zaskočil.

27.04.2021 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Skvělý nápad, jak dětem přiblížit či vysvětlit historii a dějiny. Na knihu jsem se těšila a opravdu mě nezklamala. Myslím, že se k autorce ještě vrátím.

18.04.2021 5 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Mě se to líbilo, pěkná oddechovka, i když čtenář asi tuší, jakým směrem se příběh bude ubírat.

10.04.2021 5 z 5

Nevím, kde se stala chyba, ale dočítala jsem z donucení. Příběh jako takový špatný nebyl, ale rušily mě verše vložené do děje a já poezii prostě nerozumím. Knihu nehodnotím jako špatnou, jen to prostě není můj šálek kávy.

09.04.2021 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Nikdy jsem neměla důvěru v instituci zvanou církev. V jejím jménu se v minulosti konaly války, vraždy, upalování lidí a vzácných knih. Tato kniha můj dojem jen umocňuje. Otázka je, kde končí víra a začíná fanatismus.

06.04.2021 4 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Kniha nezklamala. Už jsem si i zvykla na Jiřího Adama z Dobronína. příjemná oddechovka.

06.04.2021 5 z 5

Český ráj známý i neznámý Český ráj známý i neznámý Petr David

Před lety jsem si prošla Zlatou stezku Českého ráje. Díky této knize jsem si ta místa připomněla. Krásná kniha plná pěkných fotografií.

28.03.2021 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Jednoduše napsaný příběh, který zaujme. Kniha mě mile překvapila, bavila mě.

04.03.2021 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Docela příjemná oddechovka, při které si vyčistíte hlavu. Není třeba nijak zvlášť přemýšlet nad složitostí knihy. Naopak je to jednoduchý, čtivý příběh.

28.02.2021 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

No musím uznat, že Medvědín se mi líbil víc. Tady mi přišlo, že zhruba polovina knihy opakuje události a fakta z prvního dílu. Víc by mě potěšilo, kdyby autor z větší části nastínil další osudy hlavních postav.

24.02.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Co napsat k díle, o kterém už bylo řečeno mnohé..? Kniha mi pomohla pochopit socialismus jako takový. Určitě stojí za přečtení.

24.02.2021

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Moje druhé setkání s Fredrikem Backmanem, začínám ho mít ve velké oblibě. Malá městečka mají své kouzlo, ikdyž si sousedé vidí do talířů. Na knize se mi líbily perfektně propracované postavy, hned mi bylo jasné, kdo kde stojí, na jaké straně. Povaha příběhu ještě jednání všech zúčastněných podtrhla. Navíc se vše točí kolem sportu, který miluju. Určitě se pustím do dalšího dílu.

20.02.2021 5 z 5

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Kniha se četla celkem dobře, je tu ale jedno velké ALE...Dobrodružství v přírodě ano, jenže je dost nepravděpodobné, aby typicky městský člověk, jakým je matka, najednou uměl řešit vše. Víc bych tomu věřila, kdyby v parku byl s dcerou otec. Vyrovnávání se s osobní tragédií bylo popsáno dobře, tady se člověk opravdu musí postupně smířit s faktem. A jednoduché to není. Taky musím vyzdvihnout krásnou obálku.

20.02.2021 4 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Nevím proč, ale knihu jsem dočítala spíše z donucení. Dost mě rušily básně, které jsou svým způsobem součástí příběhu, já na tu poezii prostě nejsem. Každopádně se jedná o první knihu (co jsem kdy četla), jejíž děj se odehrává v Ravensbrúcku.

07.02.2021 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Knihu jsem před několika lety odložila jako nedočtenou. Nyní asi uzrála doba, abych si svědectví těch hrůz dočetla. Zajímavý pohled dětskýma očima. Je dobře, že se deník podařilo uchovat, aby později mohl podat svědectví o životě v ghettu.

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Pěkně napsaný román o době, kdy vznikala nejznámější renesanční díla, socha Davida a Mona Lisa. Při popisu Michelangelovy práce jsem měla pocit, že mu doslova koukám pod ruku. U Leonarda mi to tolik nešlo. Nejspíš proto, že se mi chvílemi jevil jako protivný dědek zaujatý vlastní důležitostí. Knihu doporučuji, je skvěle napsaná.

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Příběh pravděpodobně inspirován osudy židovské dívky Heleny Citronové a příslušníka SS Franze Wunsche. To vše se odehrává na tom nejhorším místě planety- v Osvětimi. Několikrát jsem se přistihla při tom, že fandím Franzovi. Je obdivuhodné, že se na takovém místě ještě našel někdo (z řad SS), kdo byl ochotný pro lásku riskovat vlastní život a zůstala v něm lidskost. doporučuji, je to krásná kniha.

02.02.2021 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knihu jsem našla díky čtenářské výzvě a vůbec nelituji. Frantík je velice statečný, když se umí postavit takové nespravedlnosti....Divím se, že mi v dětství taková kniha unikla.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje první setkání s autorkou, vůbec nelituji. Příběh se jevil svižně. Manželka hlavního hrdiny mi dost lezla na nervy, ale asi to tak mělo být :-)