lencin lencin komentáře u knih

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Jedna z mých nejoblíbenějších.Bábi a Stařenka hledají třetí čarodějnici, a proto se vypraví za Anežkou Perditou Nulíčkovou do Ankh-Morporku.

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Jedna z mých nejoblíbenějších....
Bábi, Stařenka a Magráta se vydávají do Genovy zrušit sudbu.

Oblouk Oblouk Jiří Stránský

Osud několika generací dvou českých rodů. Inspirováno životem Stránského rodiny a ostatník MUKLů ( mužů určených k likvidaci). Částečně autobiografie, částečně fikce.

07.09.2020 4 z 5

Doly krále Šalamouna Doly krále Šalamouna Henry Rider Haggard

Alan Quantumine a jeho přátelé v dobrodružném příběhu z Afriky. Kmen Kukuánů.

07.09.2020 4 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

9 povídek od současných českých autorek. O ženách a pro ženy.

Netopýři Netopýři Ondřej Macura

Výpověď jedné (mladé) generace, odhaluje životy a nitra lidí žijících českou současnost.

Až odejdu za horu Až odejdu za horu Pavlína Brzáková

O šamanech,lidojedech a zapovězených lidech.
Buben není hudební nástroj,ale prostředek k vyvolávání duchů.
Povídky.

07.09.2020 5 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Příběh o proměně obyčejného člověka v kmenového léčitele. Přibližuje praktiky sibiřských šamanů.
Tajga je otevřená kniha. Nemá tištěná písmena, ale mluví řečí obrazů. Stačí jen se dívat a naslouchat.

Ještě se uvidí Ještě se uvidí Věra Nosková

Tři příběhy. Dva muži a jedna žena.

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Příběh sedmnáctileté Ósy a dvacetiletého Ivara. Ostrov Skan. Fantasy. Hledání odvahy a lásky.
Nebylo to špatná kniha,ale úplně mě neoslovila.

06.09.2020 3 z 5

Má nejmilejší kniha Má nejmilejší kniha Markéta Pilátová

Spletité vyprávění, kdy se nakonec všechny osudy spojí. Hadí institut.
Velmi čtivé.

05.09.2020

Kráčel po nestejně napjatých lanech Kráčel po nestejně napjatých lanech Olga Walló

Druhý díl ságy. 50.léta 20.století očima malého dítěte. Absurdní citová výchova v luxusní vinohradské vile i na zchátralém polabském ststku.

Jak jsem zabila maminku Jak jsem zabila maminku Olga Walló

Příběh o lidské bezmoci a nedorozumění. Prolínání reality a fikce. Volná součást rodinné ságy Věže Svatého Ducha.

05.09.2020

Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií Olga Walló

Rodinná sága tří Marií, od hradeckých rovin přes chorvatské slunce až do pražských Vysočan.
Tři generacebžen dokážou přestát mužskou hloupost a zlobu, aby postupně ztratily vše, o čem snily. Zlomit je nedokáže nikdo. Příběh začíná ve 30.letech 19.století.

Dva světy Dva světy Pavlína Brzáková

Volné pokračování knihy "Dědeček Oge". Výpivěď o šamanských centrech v jihosibiřské republice Tuva. Pátrání po skutečné duchovnosti, kterou se snaží postihnout Ogeho následovník Kuktyče. Ve třech šamanských centrech hlavního města Kyzylu hledá moudrost,které se dotkl díky Ogemu. Jeho cesta jo zavede i na tajemné místo v Sajanských horách.

05.09.2020 4 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Poetická próza o dvou pytlácích, Václavu Kalovi a Rudolfu Aksamitovi, kteří po úspěšném ulovení srnce jsou načapáni hajným, kterého zastřelí. Vydají se na útěk, ale svému odudu utéci nedokážou.
(24.10.2009)

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

První vydání z roku 1926.
Psychologický román o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami i žárlivostí. František Dozša-bývalý voják- traťový hlídač, který díky předstírané hluchotě spatří nelichotivý obraz, který o něm stvořily lidské pomluvy.

Pokojská Pokojská Markus Orths

Vtipný román o neurotické pokohské-voyerce-pozorující hosty pod postelí. Lynn Zapatkova uklízí v hotelu Eden a uklízí velmi důkladně.
Intimní portrét mladé ženy, která se snaží pochopit živit.

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Příběh Thomase Tracyho a Kaury Luthyové.
Kniha o lásce a hledání lásky. Tygr je láska.
"Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka neochvějná
stvořila jrádu tak děsivou?"

Víme svý Víme svý Věra Nosková

Závěečný díl trilogie. 70 léta 20. století v malé pohraniční vesnici.
Pavla se snaží najít životní jistoty,ale není ochotná zaplatit nepřijatelnou cenu.
Plnokrevný a bohatý jazyk.

04.09.2020 5 z 5