lenkabej lenkabej komentáře u knih

Na konci dne Na konci dne Claire Keegan

Moje první setkání s autorkou. Minimalistické, čtivé, úderné. Těším se na Takové maličkosti.

27.08.2024 4 z 5

Ignis fatuus Ignis fatuus Petra Klabouchová

Bohužel jsem se nemohla začíst a téma i jeho pojetí mi nesedlo. Po předchozích knihách autorky trochu zklamání.

26.08.2024 2 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Dobré, čtivé.

11.08.2024 4 z 5

Fušeři Fušeři Mikuláš Křepelka

(SPOILER) Knihu jsem četla na základě reklamy na internetu, těšila jsem se na zábavné historky z prostředí maloobchodu. Bohužel je to opravdu zbytečně vulgární, i když místy opravdu vtipné (což ale není až tak zásluha autora, který pouze popisuje situace, které život a práce v hobbymarketu přináší). Vyrozuměla jsem, že kniha je sestavena z nějakých postů původně publikovaných na facebooku, ale když se to čte jako ucelený text, vulgarita je pochopitelně daleko koncentrovanější než zřejmě byla v jednotlivě publikovaných "uplivnutích". Stejně tak mi velice brzy začalo lézt na nervy vše hobbyčejné a nehobbyčejné. V tomto směru jde podle mě o selhání editorky, která si to měla uvědomit a společně s autorem mohli text v tomto směru upravit. Zbytečné je i opakování jména autora, stačilo nechat datum, ale to už je drobnost. Grafické zpracování (zejména obálka) a ilustrace jsou za mě strašné.

05.08.2024 2 z 5

Pod rouškou šikany Pod rouškou šikany Blažena Hlasová

Velmi potřebná kniha, dávám průměrné hodnocení za formu.

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Caroline Criado Perez

V rámci "žánru" určitě zásadní, obsahově zajímavé, formálně mi to moc nesedlo.

30.07.2024 4 z 5

Mařka Mařka Adéla Marie Jirků

Toto byl rozhodně zajímavý počin.

30.07.2024 5 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Nemůžu si pomoct, pan doktor je zkrátka trochu arogantní. Je to kapacita, o tom žádná, ale ve srovnání s ostatními knihami rozhovorů pana Moravce je to prostě slabší.

Duše národa Duše národa Marek Prchal

A to bylo co, toto?

30.07.2024 odpad!

Křesťanská astrologie Křesťanská astrologie William Lilly

Určitě zajímavé, ale dnes nepříliš použitelné.

Velká učebnice astrologie Velká učebnice astrologie Frances Sakoian

Za mě jedna z nejlepších knih pro začátečníky.

Láska ve špatném znamení Láska ve špatném znamení Hazel Dixon-Cooper

Vtipné.

Karma z minulosti Karma z minulosti Judy Hall

Velice podrobně zpracováno, nelze ovšem doporučit těm, kteří s astrologií teprve začínají.

Pohled do tajů astrologie Pohled do tajů astrologie Josef Grumlík

Přehledně zpracované, vhodné pro začátečníky.

30.07.2024 5 z 5

Znamení lásky Znamení lásky Linda Goodman (p)

Je to podané tak, aby nikdo nebyl smutný, že se k někomu nehodí. Autorka se sice snaží poukazovat i na úskalí vztahů, ale ve výsledku je vždy optimistická.

30.07.2024 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Milé, i když trochu zjednodušené a zidealizované.

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Moje nejoblíbenější Agatha...

Pacanka Pacanka Klára Elšíková

Du forma mi zde přijde nešťastná a děj opravdu není o ničem jiném než o chlastu a o tom, že hlavní hrdinka oš*ká všechno, co před ní neuteče na strom. Já si svobodu představuju jinak, ale možná jsem už stará.