likaf likaf komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Ze začátku byl děj trošku víc nepřehledný. Velké množství postav, takže jsem chvilkami nevěděla kdo je kdo...proto o hvězdičku méně. Jinak ke konci napínavé, možná až trochu moc "divoké". Přesto doporučuji.

01.09.2024 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl stejně pěkný. Plný napětí. Vše dobře dopadlo a zlo bylo potrestáno... Doporucuji

09.06.2024 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

(SPOILER) Ach jo, to je drama. Jeden se nemůže odtrhnout od čtení. Harry to koupil. Jdu hned na další díl, musím vědět co s ním je....

24.05.2024 5 z 5

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Velmi dobrá kniha. Pročítala jsem ji tak jak šel čas ve skutečnosti i v knize. A protože je konec roku (na dohled), mám dočteno. Ale myslím si, že v lednu začnu znovu od začátku. Připomene mi kdy se mám na co zaměřit v přírodě :-)))

27.11.2022 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Dobré počtení. Na vraha jsem měla podezření ještě před rozuzlením. Doporučuji

27.11.2022 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Skvělé čtení. Z rodinného zázemí i od královského dvora. Rozhodně doporučuji. A už se vrhám na třetí díl.

12.08.2022 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Poslouchala jsem audioknihu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh Eleanory a její rodiny. Na pozadí skutečných historických událostí. Doporučuji.

04.08.2022 5 z 5

Dávám knize 3 hvězdy, protože si myslím, že i když je to celkem "slátanina" měla by si ji přečíst všechna děvčata, která se chtějí provdat za muslima.

30.07.2022 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od autora. Docela jsem se nemohla prokousat začátkem. Chvílemi děj letěl a chvílemi se táhnul. Trošku zamotané, nepřehledné. I přesto stojí za přečtení. Jsem zvědavá na další díl.

16.02.2022 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Krásné čtení, trošku jsem si představovala Přemysla jinak - milejšího (asi jsem ovlivněná přečtením románů od p.Vaňkové). Doporučuji k přečtení.

03.02.2022 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Báječné čtení. Král Václav velmi schopný a dobrý král. Těším se na další díl.

02.12.2021 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

(SPOILER) Páni, devátá kniha a stále takové napětí. Trošku otevřený konec. Dozvíme se jak to s prchající dvojicí dopadne? Přede mnou je už poslední díl - trošku se bojím, co budu číst až budu na poslední stránce posledního dílu....

23.10.2020 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Skvělá kniha. Každým dílem se mi tato série líbí víc a víc. Rozhodně každému doporučuji k přečtení. A jdu na díl č. 6 !

28.09.2020

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Já prostě tyto detektivky miluji. Napětí až do posledního listu. Velmi příjemné je sledovat i soukromý život Patrika, hlavního vyšetřovatele. A na závěr poodhalen námět příštího dílu. Jdu na něj :-)))

13.09.2020 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Druhý díl, opět skvěle napsané. Napínavé do samého konce. Doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Nádherné čtení. Plné akcí. I když se v ději objevuje hodně válčení, vždy se tam táhne nějaká nit osobních záležitostí našich hrdinů. No a to nejpodstatnější všichni jsou zase doma :-))

29.06.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tak jako ostatní knihy od Michaely Klevisové, velmi pěkně se četla. Pohodová kniha, i když se tam povalují ty mrtvoly.

13.02.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Holger a Mia opět nezklamali. Jednoho až mrazí, když knihu čte. Nelze se od ní odtrhnout. Skvělá detektivka, doporučuji.

02.02.2020 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Benešův hrad Vřesov je dostavěný, chov koní založený. Wolfram se oženil. Zdálo by se, že vše je růžové. Ale to ne, naši rytíři stále bojují a nasazují život za krále Jana.

26.11.2019 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Skvělé čtení. Mladý hrabě, zhýralý hejsek. Nakonec velmi kladná postava. Báječně popsaná stará Praha. Knihy pana Urbana mě hodně baví a Lodr Mord není výjimkou. Doporučuji k přečtení

03.05.2019 5 z 5