Lucie426 Lucie426 komentáře u knih

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Když potřebujete dohnat za léto letní romanťárny, i když jste jich přečetli hodně, tak tohle je naprosto ideální.

Rychle se to čte, nemusíte u toho přemýšlet a můžete naprosto vypnout.
Pro mě to byla druhá kniha od autorky.

Všechny postavy mají problém s komunikací i když se nechají dětinsky, tak mě ta jejich nekomunikace někdy vytáčela to byl jediný problém, který mi skutečně vadil.

24.08.2024 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Já jsem si celou sérii neskutečně užila.
Tenhle díl je mistrovské dílo, nejlepší z celé série.
Jak já jsem se zamilovala do všech postav a jak bylo pro mě neskutečně těžké opouštět svět, který jsem si neskutečně zamilovala.
Moc se nesestává, že bych četla sérii hned za sebou, ale tady to byla nutnost, protože prostě potřebujete vědět, jak to dopadne.

Miluji poslední větu.
Teď budeme snít.

Snad někdy příště u další recenze

22.08.2024 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Co si myslím o pokračování série, u které se mi moc líbil první díl? Očekávala jsem hodně a autorka moje očekávání z velké části naplnila.

Plusy
+ nové postavy, které zase byly naprosto skvěle napsané
+ prostředí zámku
+ intriky
+ (Spoiler) zase skvělý zvrat na konci, který mě nutí číst dál

Mínusy
- ze začátku tam není plynulý navázání a za mě to bylo matoucí

22.08.2024 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Od téhle série mám strašně velké očekávání, protože v době, když vyšla, tak se to všem strašně líbilo. Hled jak jsem přečetla prvních pár stránek, tak mi bylo jasné, že tohle bude dobrý. Dokonce jsem půlku knihy přečetla za jeden večer a šla spát až ve čtvrt na dvě.

Plusy, které kniha má podle mě
+ skvěle vystavěný svět
+ postavy, které nejsou jednoduché a každá z postav je geniálně napsaná
+ rychle se to čte

Mínusy
- víte asi 10 stránek dopředu, co se stane, takže vás to neudržuje v takovém napětí (stejně, ale potřebujete vědět, jak to dopadne i když to tušíte)

Tak snad někdy u další recenze

06.08.2024 5 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Česká kniha, která byla výborná. Neskutečně jsem si jí užila a po tom, co jsem si myslela, že české knihy už číst nebudu, tak tahle my ukázala, že jim ještě dám šanci. Vlastě jsem jí četla, protože knihu od jedné za autorek už jsem četla a byla fakt dobrá. Přečetla jsem jí za tři dny mrknutím oka. Nemohla jsem se od toho odtrhnout.

Plusy, které v tom vidím.
+ Kocour, který všechno dělá zajímavější a taky všechno vyřeší
+ 2 pohledy hlavních postav
+ České prostředí
+ Psychické problémy a jejich následky, snaha se je nějakým způsobem řešit
+ Kavárenské prostředí - příprava kávy, ale i takové to kavárenské učení nebo naopak poflakování

Tak snad někdy příště u další recenze

16.07.2024 5 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Zase česká autorka a asi jsem od knihy původně čekala něco jiného než ve skutečnosti je. Celkově jsem byla dost zklamaná. Je to, ale taková jednoduchá jednohubka, kterou nemusíte moc vnímat.
Pár plusů to, ale mělo.
+ Krátké kapitoly
+ Hezké grafické zpracování
+ Rychle se to čte

Ale ději toho už taky tak pozitivního nemám.
- Nelogické chování většinou postav hlavně i najivita
- Pokus o milostný trojúhelník spíše mnoho úhelník
- Docela divné zakončení
- Hlavní zápletka se nijak extrémně nevyvíjí a hned odhadnete, co bude dál

09.07.2024 2 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Těšila jsem se na českou knihu, protože všechny knihy, co jsem zatím četla od českých autorů, tak byly skvělé. Tohle se tomu vyhlo obloukem. Do čtení jsem se celou knihu dost nutila. A dočela jsem to jen z principu, že už jsem byla daleko, když jsem chtěla přestat.
Jediné, co jsem našla jako plusové
+ Mluví se zde o psychických problémech a snaze je řešit
---
- Nulová zápletka
- Nezajímavé postavy
- Popisy celkem drhly
- Blbě čitelný (nemělo to kapitoly)

Tak snad někdy příště u další recenze.

09.07.2024 2 z 5

Wildcard Wildcard Marie Lu

Bylo to, tak skvělé, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Hned jsem dočetla první díl někdy v půl jedenácté v noci, tak jsem vzala tenhle a četla až do čtyřicáté strany. Autorka je naprostá bohyně a bylo to strašně dobře promyšlený.
+ Skvélé postavy
+ Rychle se to čte
+ Krásné grafické zpracovní
+ Je to přesně ten díl, co potřebujete
+ Nechcete to odložit, protože prostě potřebujete vědět, jak to dopadne

Tak snad někdy u další recenze

Warcross Warcross Marie Lu

Vlastě jsem od toho neměla žádná očekávání jen jsem všude slyšela, že je to dobrý. Bylo to tak dobrý, že jakmile jsem to dočetla, tak jsem vzala do ruky druhý díl a začla číst a nemohla se docela dlouho odtrhnout. Odtrhla jsem se jenom díky tomu, že bylo pozdě a já dočetla kapitolu.
Jedna věc mi trošku vadila, ale když to vezmu a kolem a kolem, tak se ta věc i sama vyřešila tím, jak byla skvělá.

Dobrodružství medvídka Pů Dobrodružství medvídka Pů A. A. Milne

Když to čtete jako dítě v češtině a vlastně nevíte, že jednou si to přečtete v angličtině asi za 10 let a budete to milovat stejně jako před lety.
Jednoduše řečeno
Zamilujete se.
Snad někdy u další recenze.

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha se mi v knihovně válela strašně dlouho. Asi před dvěma lety jsem jí rozečetla dostala jsem se na 50 stránku a nedočetla. Teď jsem se od toho nemohla odtrhnout a hned potom jsem si musela pustit seriál. PS Je to hodně odlišná a kniha je lepší, jako skoro vždy.
Já vlastně nemám knihu, co vytknout.
+ Kapelu jsem si zamilovala hned na prvních stránkách
+ Daisy Jones byla přesně člověk, co moc dobře věděl, co chce, ale nevěděl za jakou cenu.
+ Staré i aktuální problémy
+ Skvělá práce s postavami
Myslím, že to bude jedna z nejlepších knih, co jsem letos přečetla.
Tak snad někdy u další recenze.

09.07.2024 5 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

(SPOILER) Moje druhá kniha, kterou čtu od autory. Spoustu lidí se nelíbilo January a deset tisíc dveří to je autorčina první kniha a já jsem jí přečetla strašně rychle a zamilovala jsem si jí. Tohle jsem četla tedy dva měsíce, ale ne protože by to nebylo dobrý, ale protože jsem byla v čtecí krizi a tahle kniha mě z toho naprosto vytáhla. Je lepší než January.
Já nemám mínusy, tak napíšu jen plusy.
+ zajímavě vykreslené postavy
+ feminismus
+ sesterství
+ práce s novou magií
+ příběh je vyprávěn z více pohledů
+ je to jedna kniha, kde se vše vyřeší i ve správném načasování není to ani pomalé ani rychlé
SPOILER
+ nemá to tuctový konec, na který jsme všichni až moc zvyklí

Tak snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

13.04.2024 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Není to tak dlouhé. Dá se to zvládnout za jeden den. Já mám, ale s Boženou Němcovou nějaký problém netuším jaký, ale Babička se mi nelíbila a tohle mi taky úplně nesedlo. Já vím české klasiky to musí znát každý Čech. Do povinné četby je to super, není to dlouhé ani nijak složité max nějaké těžké slova, ale to je vše.

08.12.2023 2 z 5

Malý princ / The Little Prince Malý princ / The Little Prince Antoine de Saint-Exupéry

Tady u té knihy jsou jenom dva tábory a nic mezi tím. Jeden tábor to miluje - do toho spadám já a jeden tábor to nenávidí a nepochopil to. Za mě je to srdcovka. Už jsem to četla jednou v češtině a teď v angličtině to pro mě byla výzva, kterou jsem zvládla. Je to neskutečně dobře napsaná úvaha o životě.

08.12.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha z povinných knih, která se dá přečíst je celkem zajímavá a neztratíte se v tom. Neočekávala jsem mnoho. Přeci jenom je to maturitní četba, ale pokud potřebujete knihy do maturitní četby, tak je to fakt dobré

08.12.2023 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Dobrá kniha, když neradi čtete a potřebujete nahnat knihy do maturitní četby. Na povinnou četbu to nebylo vůbec špatné.

08.12.2023 5 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Jak dopadla kniha, která mě zaujala pouze obálku a nikdy jsem o ní neslyšela. Neskutečně jsem se na knihu těšila. Byla zajímavě propletená příběhy. Někdy mě až udivovalo, jak to autorka zvládla. Jednou jsem se v tom ztratila, protože jsem to déle nečetla a není to úplně kniha na dlouhé odkládání.
Jdeme na plusy

+ Zajímavé propletení všech příběhů v celé knize
+ Napínavé části
+ Zajímavě vystavěný svět
+ Skvělý jazyk knihy
A teď jdeme na mínusy
- Někdy strašně dlouhé a zbytečné pasáže, které nesedli do děje.
- Konec uspěchaný, ale přesto by kniha snesla méně stránek

Snad příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

08.12.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jak dopadla kniha, kterou jsem si chtěla přečíst a patří i do maturitní četby? Vlastně jsem se toho celkem bála, protože je to poměrně dlouhé a bála jsem se, že se budu nudit nebo že nezvládnu ten jazyk té knihy. Na povinnou četbu musím říci, že jsem si to velice užila
Udělám na to své klasické hodnocení
Začneme plusy
+ Krásně vykreslený svět
+ Skvělá práce s postavami
+ Napětí
A teď mínusy
- V nějakých částech se to táhlo

Nejoblíbenější citát
Co vlastně účast na přežití, nebylo snadné definovat.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

30.09.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

O knížce jsem věděla, že vyšla, ale neměla jsem moc velká očekávání. Což bylo dobře knihu jsem si neskutečně užila. Bylo to fantasy, které jsem ještě nečetla a bylo zajímavé čtení. Brečela jsem během děje i na konci, ale bylo to neskutečně skvělé.
Jdeme se vrhnout na plusy
+ Zajímavé prostředí
+ Styl psaní
+ Spoustu krásných myšlenek
+ Krásná romantická linka
+ Spousty akce
Jediné mínus, které k tomu mám
- Hodně jmen, ve kterých se snadno strací

22.09.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Druhý díl "série" musela jsem to přečíst. Bylo to skvělý. Další moje oblíbená autorka. Ta žena je skvělá. Chytla mě hned od první stránky jako Kroniky prachu.
Jdeme se vrhnout na plusy, ve kterých si to hezký vše shrneme
+Feminismus
+Silná hlavní hrdinka
+Práce s postavami
+V ději se objevovala i knihovna
+Propojení s první
Užila jsem si to tak moc nemám mínusy.
Čtěte to užijete si to.

Tak snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld