Martina1725 Martina1725 komentáře u knih

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Opět místa, kdy jsem se musela nutit do čtení, jindy docela zajímavé. Ale první díl se mi líbil víc

02.10.2020 4 z 5

Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Ilona Maria Hilliges

Občas dost překvapivý až neuvěřitelný dej, i když možné je všechno. Skvěle čtivé, ze začátku spíš černá komedie psaná s nadhledem, později zajímavosti, vážná témata to vše protkané místní magií. Celé jsem to skoro zhltla.

25.09.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nejdřív jsem měla problém se začít, ale zrovna jsem měla chuť na tu dobu i příběh, nakonec hezká kniha, odpočinková kniha.

19.09.2020 4 z 5

Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Sandor Ellix Katz

Zajímavá kniha plná receptů, ale i poutavého povídání o fermentaci.

11.09.2020 5 z 5

Júlia Júlia Anne Fortier

Jako odpočinková literatura dobrý, ale na mě to bylo přeci jenom trochu přeslazené, rozhodně příběh, o kterém nebudu dobu přemýšlet.

07.09.2020 3 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Po shlédnutí filmu jsem si chtěla knihu přečíst. Dalo se to, ale občas dost nuda.

23.08.2020 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha hezky psaná, ale opakuje již notoricky známé doporučení o zdraví.

18.08.2020 3 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Hezká odpočinková kniha o Francii a francouzské kuchyni až mám chuť některé recepty vyzkoušet.

18.08.2020 5 z 5

Zdravé střevo Zdravé střevo Jiří Kuchař

Z knihy jsem si napsala několik praktických typů, určitě doporučuji, na druhou stranu by se dala napsat stručněji a méně rozvláčně.

24.05.2020 4 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Tato kniha není pro každého. Přiznávám, chvíli jsem to nepobírala, některé časti knihy mi ale něco přinesly.

19.01.2020 4 z 5

Řeč emocí Řeč emocí Karla McLaren

Velmi zajímavá kniha, byla tam spousta uvědomění, která by měla přijít v obecnou patrnost pro šťastnější život, na druhou stranu se četla velmi těžko - těžko napsané a musela jsem si jednotlivé kapitoly rozplánovat, abych to vůbec byla schopná dočít.

16.01.2020 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Kniha pro lidi, co moc nečtou, pohodová, plná inspirace.

10.11.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

V knize se prolínají dva příběhy. První je chytlavý a napínavý a pak najednou čtenář spadne do druhého příběhu, krerý se ze začatku trochu táhne. Pak už se to trochu rozjede. Nakonec se oba příběhy propojí.

15.06.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásná obrázková bichle, která nabízí jiný pohled a zároveň tristní neznalost lesníků a městskýcj zelení i obecně lidí. Určitě stojí za přečtení, kniha dost ovlivnila, jak se dívám na stromy teď.

16.05.2019 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Kniha se krásně čte, odpočinková, ale i trochu k zamyšlení. Inspiruje tím, jak se postavy vyrovnávají se svou životní situací.

07.05.2019 5 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Dalo by se napsat stručněji, ale asi jedna z mála knih, která mě tak rychle ovlivnila. Začla jsem si hned malovat myšlenkové mapy pro srovnání myšlenek a mou tvorbu. V knize jsou krásné příklady. Určitě stojí za to si ji alespoň vypůjčit a prolistovat a rychle přečíst pro inspiraci.

07.05.2019 5 z 5

Čekala jsem miminko, ale... Čekala jsem miminko, ale... Lucie Lebdušková

Určitě je dobře, že tato kniha existuje. V knize najdete příběhy žen, ale i ručité kroky, jak se se touto životní situací vyrovnat. Je to vítaný pohled a snad pomůže dalším ženám tohle téma nezametat pod koberec, protože pak dále dělá v rodiném systému neplechu, když si to žena nezpracuje.

01.04.2019 4 z 5

Novodobé ženské rituály - Praktická příručka ceremonialistky Novodobé ženské rituály - Praktická příručka ceremonialistky Lilia Khousnoutdinova

Kniha stručně shrnuje základní přechodové i roční rituály. Čekala jsem ji trošku obsáhlejší, ale pro začátek stačí.

15.03.2019 3 z 5

Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Viktor Emil Frankl

Kniha se nelehce čte s těžkým tématem, ale stála za to, bylo tam několik zajímavých myšlenek.

09.03.2019 4 z 5

Bohové a bohyně v nás Bohové a bohyně v nás Zuzana Řezáčová Lukášková

Pěkná, čtivá knížka s pár krásnými ilustracemi, odhaluje blíže některé Slovanské bohy a radí, jak s jejich archetypy pracovat v rovině psychologické.

01.03.2019 4 z 5