medlovice medlovice komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Královna detektivek a taková slabota, byla moje první reakce. Než jsem si uvědomila, že to je román . A pak jsem začala cítit vůni lesa. Ty staré chalupy jejich tajemství ,jejich duši . Byli tu se mnou všichni, staří usedlíci , namyšlený zbohatlík, cítila jsem i psí srst, les voněl, vyprávěl. Nemusí být pořád jen detektivka když čtete Klevisovou, umí i jiný žánr. Krásná obálka a dobrý příběh, dobře napsaný, až jsem zatoužila do Jelení hory odjet na víkend a projít si ten prokletý kraj.

03.05.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Milý Ježíšku,
děkuji ti za tuto knihu , přečetla jsem ji za tři dny, zpestřila a prosvětlila mi ty zamračené svátky vánoční. Nedivím se , že je přeložena do 30 jazyků a jsem ráda a vděčná za to, že čeština je jeden z nich.
Silný příběh hodné holky , která milovala příliš brzy a příliš krátce, která ztratila své milé a blízké také příliš brzy. Přišla o domov a všechno zvládla , děj je je čtivý a nutí číst pořád dál. Měla jsem to štěští projet Colorado, viděla řeku Animas, prošla Durango a moc se mi zastesklo po krásné přírodě , rozkvetlých loukách a modrých horách, tak vysokých, že tam ještě v červnu ležel sníh.
Krásná obálka. Věřila jsem, že se Wil ještě objeví a proto se mi líbil i konec.

28.12.2023 5 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Chtěla jsem být poctivá, ale nevydržela jsem to. Začala jsem číst už 31. prosince. Prvních 50 stran bylo tak napínavých , nešlo přestat. Za okny létaly petardy a ohnostroje, stejně zbytečné jako ta střelba v padesátých . Poprvé jsem knihu zaklapla před půlnocí , manžel i kocour Richard Krauz to prospali . Těšila jsem se na čtení , děj je napívavý , Krauz umíněný a někteří jsou špatní lháři. Poslední věty se mnou zacloumaly. Štítivě jsem knihu zavřela , odhodila , zhasla a zírala do tmy.
Tak kruté to je. Svému osudu neutečeš.

04.01.2024 5 z 5

Psáno formou dopisů, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla kdo je kdo, kdo komu píše, ale pak už to bylo milé čtení z nelehké poválečné doby. Roztomile a nákažlivě anglické , optimistické , prosluněné , příjemné.

21.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Už po třetí ji beru do rukou a čtu. Nacházím místa, které si nepamatuji , objevuji nové věty, nové poznatky. připomínám si , to co si pamatuji.
Jednou jsem přemluvila manžela, aby jsme tam jeli. Otočena zády k naučné stezce , penzionu a komerci vychutnávám si krásu , která se mi otevřela. Kopce, strmé a neschůdné ,nekonečné lesy, výhledy za milion. Ta krása nedotčené přírody , vzduch plný něčeho , co v člověku zůstane. To vidím, to mě sem táhne a to je proč si tuto knihu brzy přečtu po čtvrté.

04.08.2022 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Venuše patři na nejvyšší příčku v dánovkách pro mě . Co do čtivosti , kombinaci zápletek, jak to do sebe pak zapadlo a strach o kolegy, kteří se stali i mými kolegy, no Venuše je hodně vysoko.A pak jsem četla Hřích náš každodenní a Reminiscenci a ty se dělí o horní příčky . Ted jsem si Venuši přečetla podruhé a je ještě lepší , dočetla v neděli o půl páté ráno a chtěla utíkat i v noční košili do knihovny pro Pohřbeni za živa.
Některé knížky jsou ještě lepší , když je čtu podruhé.

14.01.2024

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Jsem prý ukecaná. Dokážu mluvit před obecenstvem, dělala jsem rozhovory pro televizi a rozhlas, recituju a není problém dát se do hovoru s úplně cizími lidmi, třeba v autobuse. Mám velkou fantazii a představivost. Tato kniha mě však nechala beze slov, nevím co říct, snad jen to že se moc líbila a byla jsem nadšená, hltala to . Magický realismus a historie, na kterou nesmíme zapomenout.

28.03.2024 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Mám takový zlozvyk. Jím při čtení. Knihy, časopisy, letáky, prostě čtu a jím. Často při čtení jen tak něco přikusuju , pozobkávám a nebo popíjím .
Ale tato kniha bude čistá, neposkvrněná,ted jsem číst a jíst nedokázala. Příběh dobrý ale ty popisy kolem Niny, ne to je moc přesné.

03.12.2023 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Richard Krauz neni žádný darebák. Většinu dne prospí, v noci se ke mě tulí , sní co mu dám i když syrové maso nejraděj , je mi věrný , jen jeho fousky lechtají. Má nádherné velké oči a heboučkou pruhovanou srst a kdyby mu někdo chtěl ublížit nepřežije to. Jo jo pozor na divné kamarády z dětství.

25.11.2023 5 z 5

Dlouho byla na mém seznamu Chystám se číst a pak se mi najednou dostala do rukou jako audiokniha . Pavel Nový ji načetl energicky se stopou smutku v hlase a krásně vystihl náladu knihy . Je smutná a krásná zároven a já jen závidím tomu, kdo měl takové rodiče a prarodiče a něco tak lidského prožil.
Už budu mít spojenu vůni hyacintu s tímto příběhem. Koriandr také nemám ráda.
Audio kniha na CD má jako bonus ukázky z jiných knih a ty jsem si také užila.

05.11.2023 5 z 5

Konečně normální vražda Konečně normální vražda Dominik Dán

Když mě něco baví, bývám pečlivá. A DD mě baví.
Takže 37 díl serie, ale chronologicky 33. Jsme v roce 2008 , Krauzovi táhne na padesátku a začíná lenivět, ne tak Chosé a jejich špičkování je vybroušené jako diamanty. A diamanty jsou věčné. Další čtyři už vydané díly jsou všechny z roku 2009 ale je tu ta mezera mezi roky 2003 až 2008 . A letos se snad můžeme těšit na další dva díly. Máme tu mezeru , která nám může dopřát i deset dalších výborných příběhů.
I Když se tu řeší smutná smrt mladé dívky tak jsem se několikrát smála nahlas a upřímně, protože tito chlapi se baví mezi sebou opravdu jako naši chlapi.

10.05.2024 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Proč máš tolik stejných knížek ?

co jsem si to vzala ? Škvarky nejí , Metallicu nezbožnuje a co je nejhorší nečte ! Neví že dánovky nejsou stejné, není stejného nic , nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, nejsou stejné případy ani ten modus operandi, každá, opravdu každá dánovka je jiná , příteli a tahle dlouho chyběla na mém seznamu přečtených knih ale ted už nechybí v mé poličce knih se stejným obalem, který je také pokaždé jiný a navíc na sebe ten předek a zadek navazují.
Dobře se to rozjelo , dobře se to četlo , ješte mi chybi Reminiscence a ta nová a jsem komplet.
NA CO SE PAK BUDU TESIT ?

14.12.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Bylo mi tak dvacet a tuto knihu jsem přečetla několikrát.Vžila jsem se do té doby dokonale. Na internetu jsem používala nick bathory. Poslouchala metalové Bathory a Xiii století a toužíla navštívit Čachtice. Po mnoha letech mě kniha pořád baví, od autora jsem přečtla i jiné, metal pořád poslouchám a Čachtice navštívila také. To jediné mě zklamalo, zakonzervovaná zřícenina a žádný genius loci...

04.05.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Milá Kyo, mýlila jsi se, když sis myslela, že jsi sama. Byla jsem s tebou, ty jsi to nepoznala ? Od té chvíle kdy tvá matka odešla po cestičce v botách na podpatcích, stála jsem s tebou za sítovými dveřmi. Byla jsem s tebou, když jsi se bála otce ,i když jsi se ním učila chytat ryby. Běžela jsem s tebou , plavala , sbírala jsem s tebou peříčka a mušle a učila se poznávat ptáky. Všechny ty zvuky a vůně bažiny a moře jsem cítila , mokré oblečení , bosé nohy , věčný hlad a strach, radost z volnosti a smutek ze samoty, Kyo prožila jsem s tebou tvou první lásku , probrečela s tebou zklamání , když přijde zrada a byla jsem s tebou až...až do poslední stránky. Měla jsi krásný život , díky za krásný příběh.
Kniha má krásnou obálku a desky , nelituji , že jsem si ji koupila.

04.12.2020 5 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Jsem podvodník, přiznávám se.
Když jsem před skoro 5 lety, jak zvláštní náhoda psala komentář , poslouchala jsem rozhlasovou hru na YT. Ta je dokonalá , napínavá a návyková. Užila jsem si jí už víckrát. Ted jsem našla knížku a přečetla si ji a jsem potěšena ještě víc i když hra je dokonalá knižka je trošičku obsáhlejší. Nádhera, klenot.

05.03.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Konečně jsem se dostala k něčemu co napsal Jiří Březina i když to byla audiokniha a já poslouchala . Hledám dobrou detektivku a dobrého detektiva bych nemusela číst pořád dokola dánovky a tento Tomáš Volf mi byl sympatický . Zakousnul se do případu a hledal důkazy. Samo, že jsem fandila i svojí jmenovkyni Veronice. No další knihy určitě vyhledám, už váhat nebudu-

27.04.2024 5 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Divím se, že mi Liška Bystrouška celý život unikala . Ještě jsem ji nečetla. To jsme ji neměli v povinné četbě nebo jsem tenkrát podváděla a opisovala ? Moje chyba, moje škoda, je to tak krásné a milé čtení, které jsem si vychutnala.
Díky za e knihu zdarma.

11.01.2024 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Netušila jsem, že knížka tak známá a tedy tak velká je formátově tak maličká , že se dá schovat do mužské dlaně. Psaná archaistickýcm jazykem , na kteý se ale rychle zvykne potěší svou náladou. Dnes venku sněží, pak prší a fouká od hor a já si s hrnkem čaje čtu o létu a lidech na slunci.

19.11.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Knižka mě lákala svým obalem. A také ten mnohoslibný název, co všechno může chalupa někde na valašské louce skrývat. ? Fanoušek Klevisové a žítkovských bohyní je zklamán. Já si děj zařadila do nedávné minulosti a ona to žhavá součastnost .Velmi hezky a pravdivě napsaný jako z mé hlavy komentář od Isew, už nemám co dodat.

03.04.2024 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Věděla jsem to.
Ta kniha si mě našla, nabízela se mi a já si ji musela koupit, protože jsem po ní toužila. Věděla jsem , že se mi bude líbit a že mě nepustí . Přesně ta kniha, která mě tak vtáhne do děje , že jsem cítila látky , slyšela nůžky stříhat a šicí stroje šít, ale i smutek a prázdno lidí , kteří měli strach i z těch, co byli jejich kolegové, kamarádi a příbuzní.
Krásná obálka , vyhledávala jsem si životopisy a další knihy autorky.

23.11.2023 5 z 5