MirkaProk MirkaProk komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

No, co k této knize napsat. Určitě je čtivě napsaná, přečteno, jak se říká jedním dechem. Příběh velmi depresivní. Jak činy jednoho člověka dokázaly zničit spousty životů, ať už přímo, či nepřímo. Knihy paní Morštajnové mám moc ráda. Její knihy ve mně vždy vyvolají divoké emoce.

03.02.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha. Velmi čtivě napsáno. Je až neskutečné, jak jsou někteří lidé psychicky silní. Anna byla celý svůj život neuvěřitelně silná a obdivuji, jak vše zvládla. Doporučuji k přečtení.

16.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc krásná kniha. Velmi čtivě napsáno. Všechny osudy zajímavé, některé jsem četla se zatajeným dechem, jiné se slzami v očích. Doporučuji k přečtení.

15.06.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi krásná kniha, která je napsaná velmi čtivě, že se nedá od knihy odtrhnout. Krásně a smutně popsané osudy lidí, které zasáhla předválečná, válečná a poválečná doba. Určitě všem doporučuji k přečtení.

15.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pan Mareš pro mě velký sympaťák. Mám ráda lidi, kteří si nenechají s*át na hlavu a jsou přímočaří a pan Mareš je k tomu všemu ještě fakt inteligentní člověk. Je to borec. A hned jdu na další knihu rozhovoru a tentokrát mě čeká pan Beneš.

07.03.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Do knihy jsem se hned začetla a nešlo ji odložit. Barunky mi bylo moc líto. Na konci knihy došlo na slzy.

08.10.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Uf, uf a ještě jednou uf. Úžasná kniha. Určitě doporučuji k přečtení. Tolik emocí jsem během čtení cítila. Bezmoc, naději, která nepřišla, zlost, vztek, lítost, smutek a samozřejmě i na slzy několikrát došlo. Ať se mi nikdo neopovažuje říct, že za komunistů bylo lépe.

13.04.2024 5 z 5

Backmam, jako skoro vždy, nezklamal. Tenká knížka, která byla přečtena za hodinu a i za tak krátkou chvíli zaujala a i na slzy došlo.

09.04.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tato série se mi moc líbí a samozřejmě nezklamal ani tento díl. Příjemná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Určitě přečtu další díly a doporučuji k přečtení.

26.04.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tak Carter, to je taková jistota kvality. Kniha samozřejmě pecka, tak jako obvykle a jak jsem u tohoto autora zvyklá. A tentokrát jsem pro konání vraha měla pochopení, neschvaluji, ale chápu. A samozřejmě doporučuji k přečtení.

26.05.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha se mi moc líbila. Že je KLDR tak trochu jiná země, to ví asi každý. Ale, že je to až takový masakr. Velice zajímavé rozhovory. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a šílených věcí.

09.06.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná kniha. Příběh chytne a nepustí. Je šílené, kolik utrpení bylo a je na světě. Člověk si pak uvědomí, že si musí vážit toho, jaký má krásný život.

29.11.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak tato kniha byla bomba. Dvojice Lars Kepler prostě umí. Kniha se skvěle četla, hltala jsem každou stránku. Chvílemi jsem byla napnutá jak struna a některé pasáže o malých chlapcích byli strašidelné. Určitě doporučuji k přečtení a už se moc těším, až vyjde další skvělá kniha od této dvojice.

25.05.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá detektivka, která vtáhne do děje tak, že člověk hltá každou stránku. Doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu další díly z této série.

16.04.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tato kriminálka se mi fakt líbila. Lehce se četla, přečteno za jeden den. Zápletka fajn a od jisté chvíle je jasné, kdo je vrah, ale vůbec to nevadí. Doporučuji k přečtení

18.10.2018 5 z 5

Geniální kniha plná humoru. Setkala jsem se už i s názory, že je to stupidní kniha, ale vždy musím odporovat a všem knihu doporučuji

25.07.2018 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Jedním slovem, nádhera. Je tam vše. Něha, smutek, láska, radost, směs všech emocí. Strašně moc se mi kniha líbila. Doporučuji k přečtení.

18.12.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět další skvělá kniha s Erikou a jejím týmem. Celá série se povedla. Už se těším na další díly.

03.12.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jako vždy Carter nezklamal. Patří mezi mé úplně nejoblíbenější autory. Vždy jeho knihu zhltnu jako malinu:). Hunter a Garcia jsou velcí sympaťáci. Už se těším na další knihy od tohoto autora

27.11.2019 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha velmi zvláštní a zajímavá a laskavá. Přečteno jak se říká, jedním dechem. Kniha o poslání, o tom, že je možno i drobnostmi měnit směr života, že i obyčejný člověk může dokázat velké věci. Kniha se mi fakt strašně moc líbila a dlouho na ni budu myslet. Rozhodně doporučuji k přečtení a sama si ji určitě někdy přečtu znovu.

30.08.2019 5 z 5