mrs.jungova mrs.jungova komentáře u knih

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kniha Molly je velmi specifická a svým způsobem dějově velmi zajímavá. Sledujeme zde hodně silný příběh Melanie, která mě bohužel svým chováním opravdu neskutečně vytáčela.

Nedokážu si představit, jak jinak bych se chovala v její situaci, proto bych ráda zmínila, že se jejím činům a daným rozhodnutím nedivím a nechystám se knihu hodnotit negativně na základě toho, že mi Molly nesedla.

Hodně mě zajímalo, jak autorka tento příběh zakončí.
Závěrem mohu s čistým štítem říct, že se mi kniha jako celek líbila. I když mám jisté výhrady k samotné Molly, celkově bylo toto téma pěkně zpracované.

Žádná z polských autorek mě zatím vyloženě nezklamala a jsem ráda, že budu moci i tuhle knihu zařadit na seznam "doporučuji", ačkoliv se mi na ní něco nelíbilo. Myslím si, že důležitý je celkový pocit z příběhu, který podle mě osloví a dostane nejednoho čtenáře. :-)

Mé hodnocení: 3,8⭐/5⭐

30.08.2022 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Anotace nám slibuje totální masakr, kterého se v knize samozřejmě dočkáme. Jenže ve mě to vzbuzovalo pocit slabého béčkového hororu ve kterém jde jen o masakr a všude stříká taková ta falešná červená krev.

Kniha byla neskutečně čtivá, ale celou dobu jsem čekala na nějaké WOW a ono se nedostavilo. Při čtení jsem hodně vzpomínala na film The Babysitter, béčkový horor, u kterého se člověk neskutečně pobaví a přesně takhle na mě působila i tato kniha.

Rozhodně bych se ale nechtěla ocitnout uprostřed masakru, který se v příběhu odehrával. Kdybych byla na jejich místě, nadělala bych si do kalhot.

Na knize mě zklamala pouze zápletka, která byla jednoduchá a předvídatelná. Ve výsledku tedy knihu hodnotím jako dobrý průměr. Pro začátečníky v hororovém žánru tohle bude fajn počtení. :)

30.08.2022 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Kniha představuje dokonalou kopii klasického k-dorama. Kdo na podobný typ příběhů není zvyklí, můžou mu některé pasáže v knize přijít nelogické, jenže na tom je postavený princip těchto příběhů. Pokud už se čtenář do nějaké knihy pustí, musí počítat s tím, že některé scény budou nelogické a přitažené za vlasy. Stačí se podívat na jeden seriál a hned pochopíte, co tím myslím.

Suma sumárum, kniha se mi velmi líbila. Jedinou výtku bych měla k pravopisným chybám/chybějícím slovům. V poslední době je tohle velký kámen úrazu ve většině knih... a to je velká škoda.

Pokud máte rádi vtipné YA romance a ještě k tomu sexy korejce, věřím, že vás kniha osloví.

30.08.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Ani jedna z hlavních postav mi bohužel nesedla. Adam, Ella ani Henry pro mě nebyli ničím zajímavý. Jediné, co mě na celém příběhu bavilo bylo to tajemství okolo sídla Fenton House.

Většinu knihy si manželé a Henry hráli na happy rodinku v strašidelném domě, který ale vlastně nebyl zas tak strašidelný. Dům ve mě nevyvolával žádný pocit strachu.

Svým způsobem jsem vyuzlení příběhu odhadla, ale jedna skutečnost mě v závěru překvapila.

Suma sumárum - Konec byl moc unáhlený. Uvítala bych, kdyby jej autor více rozvinul a ubral tak z pasáží, které byly téměř zbytečné. Příběhově byla kniha zajímavá, ale šlo z ní cítit, že je to chabé "představení" série. Nejsem si jistá kolik dílů nás bude čekat, ale v zahraničí již vyšel druhý díl, který je hodnocen slaběji než ten první...nehážu flintu do žita a pokud na to nezapomenu, zkusím dát pokračování šanci.

Pokud s žánrem "strašidelné příběhy" teprve začínáte a nechcete do začátku opravdu nic děsivého, mohla by se vám tato jednohubka líbit. :-)

30.08.2022 3 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný, místy i vtipný příběh o dvojčatech Ester a Soni si mě neskutečně získal. Sonička mi padla do noty, zatímco s Ester jsem měla menší problém. Nicméně mám takové tušení, že se o ní ještě dozvíme spoustu zajímavostí.

Hodně se mi líbily vtipné pasáže, kterých bylo v knize tak akorát na odlehčení ne moc veselé doby. Bylo úžasné, jak Soňa vnímala situaci před válkou a jak se snažila s danými situacemi vypořádat. Snažila se být silná za všechny okolo, ale postupem času si uvědomovala, že je potřeba myslet víc na sebe než na ostatní – ačkoliv to společnost vnímá jako sobectví.

Kniha byla čtivá a velmi poutavá. Kromě anotace jsem knihu více nezkoumala a proto mě hodně překvapil její závěr. Už teď se těším na další knihu od autorky a tajně doufám, že na ni nebudeme muset dlouho čekat. :-)

Pokud máte rádi příběhy zasazené do předválečné doby, tahle kniha rozhodně stojí za pozornost. Barči se podařilo stvořit opravdu krásný, silný příběh, který by vás neměl minout. :-)

30.08.2022 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Skvěle napsané *.* bylo zde dost akce i všeho ostatního a už se nemůžu dočkat jak otevřu poslední díl, který mi leží na poličce. Žádné spoilery ani nic jsem si nečetla, takže absolutně netuším jak serie dopadne, ale jsem zvědavá jestli se jim na zem podaří pristat a nebo ne. A hlavně pokud ano, tak co tam bude. I když mám v hlavě jisté pochybnosti a myslím si, že se zase všechno nějak pokazí.

No nechám se překvapit :-)

09.01.2016 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Závěr mohl být trochu lépe promyšlený, ale jinak myslím, že to nijak špatné nebylo i kdyz existuje spousta lepších knížek na toto téma.
Občas mě zarážely i myšlenky hlavního hrdiny :D i když je pravda, že člověk v takové chvíli radši myslí na kraviny než na to co by se mohlo stát, nebo jestli vůbec přežije.

09.01.2016 3 z 5