Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Okres Karviná Okres Karviná Otakar Káňa

Údaje už jsou dost zastaralé, ale ty fotky jsou úžasné před/po.

19.10.2018 3 z 5

Karviná - fajne město Karviná - fajne město Štefan Špic

Krásné fotografie

17.10.2018 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Moc hezký příběh. Důvod, proč lid neslyší, mě sice napadl hned, ovšem mýtické stvoření bylo překvapením. V této knize je i hezky zobrazeno, jak lidé ničí životy jiných lidí pro svůj vlastní prospěch.

07.10.2018 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Další krásný romantický příběh od poslední z tří sester. V této knize nejvíce magie a kniha se mi moc líbila. Jednoduché a pohodové čtivo

03.10.2018 5 z 5

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Pokračování příběhu z ostrova Tří sester. Příběh byl moc hezký, tentokrát o další z "sester", taková pohodovka.

29.09.2018 5 z 5

Hubnutí bez diet a cvičení Hubnutí bez diet a cvičení Martina Králíčková

Tak nějak psychologická kniha, která vás nutí přemýšlet o tom, jak se stravujete, co děláte špatně, poradí.

26.09.2018 4 z 5

Odsouzená Odsouzená Kamila Velikovská

Pořád nevím, jestli ji litovat. Sice si nedokážu představit být zavřená s tolika ženskýma, ale ona to popisuje tak, že se tam má vlastně dobře :-D Jen jídla kolik oni tam mají :-D Kroužky, knihovna, práce, procházky, televize...Kniha má sice 360 stran, ale pořád se opakuje to samé.

26.09.2018 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Líbí se mi, jak autorka píše. Je to čtivé, je to zajímavé a místy i napínavé. Příběh z okupované Francie se mi moc líbil, je těžké si představit, jaké bylo v té době žít. Příběh ze současnosti byl také moc krásný, jen se mi zdá, že v dnešní době by takhle nikdo nebojoval za obraz, aniž by ho nezajímala hodnota. Určitě tohle není poslední kniha od této autorky

26.09.2018 5 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Prostě Bukowski. Já ho prostě žeru :-) A po téhle knížce ještě víc. Jde poznat, že má kočky rád. V knize se objevují i fotky jeho koček spolu s ním, o to je knížka zajímavější.

13.09.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala podle názvu. Nějak mi padl do oka. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Jsem strašně mile překvapená, knížka se mi strašně líbila. Moc krásný pohodový příběh s trošičkou magické vložky :-)

11.09.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak jako většina tady, jsem pro tuto knihu sáhla z důvodu shlédnutí seriálu. Pouze jednou se mi stalo, že se mi film/seriál líbil více jak kniha, nyní je to podruhé. Kniha vůbec není špatná, líbí se mi, jak je napsána, vůbec mi přeskakování ve vyprávění nevadilo. Jen mi tam chybělo nějaké ztotožnění se s hlavní hrdinkou, vůbec ve mě nevyvolala emoce, jako například lítost či radost. Konec se mi líbil, jiné zakončení by mohlo téhle knize uškodit

09.09.2018 4 z 5

Základová deska svépomocí - krok za krokem Základová deska svépomocí - krok za krokem Pavel Tesárek

Moc užitečná kniha pro ty, kteří chtějí svůj domov stavět samy

09.09.2018 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

1. příběh - to snad napsala nějaká malá puberťačka, příběh mě vůbec nezaujal
2. příběh - hlavní hrdince bych dala pár facek za její chování, jinak příběh předem předvídatelný
3. příběh - co to sakra bylo? nesmysl... zmatené... nevysvětlené...
4. příběh - to už bylo jiný kafe. Příběh Mirandy, která má zvláštní schopnosti, které ještě neumí pořádně ovládat. Bylo tam příjemné napětí
5. příběh - také zajímavé téma: andělé vs. démoni.
Za poslední dva příběhy dávám 2 **

02.09.2018 2 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Příběh týrané ženy, která dokázala utéct. Jedno z nejaktuálnějších témat. Dokázala utéct a zařídit si moc krásný život na ostrově. Člověk jí to i závidí, jaké ji potkalo štěstí. Knížka mě moc bavila a rychle se četla. Jen jsem si říkala, kdy už konečně přijede na ostrov ten její manžel, že už se blížím na konec knihy a pořád nic. A teda dost mě překvapila na magie, bylo to sice hezké, knihy o magii mám velmi ráda, ale tady do tohoto příběhu mi moc nepasovala.

31.08.2018 5 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Dlouho jsem vybírala knihu do Čtenářské výzvy 2018-kniha vydána v roce narození. Nakonec jsem koukla mezi mé oblíbené autory a byla jsem nadšená, když na mě vykoukla kniha Sheldona.
Trochu jsem se ji bála z důvodu komentářů od zdejších čtenářů i z toho důvodu, že jsem nečetla první díl Půlnoční série. Děj mě však pohltil a intriky se mi moc líbily. Demirisovi jsem z nějakého důvodu fandila a byla jsem zklamaná z jeho chování na jeho lodi. O to větší zážitek, když to nakonec skončilo jinak. Děj knihy uzavřen tak nějak narychlo, ale naprosto ideálně.

29.08.2018 5 z 5

Moc krásný příběh novorozené upírky, která se mihla v sérii Stmívání. Jsem ráda, že autorka na své postavy nezanevřela a jednu oživila. Díky této knize můžeme novorozené vnímat trošku jinak. Knížka je velmi lehká na čtení a přitom velmi zajímavá.

23.08.2018 5 z 5

Viking Viking Edison Marshall

Příběh Ojíře, se kterým se život nemazlil, ale postupně se dopracuje ke svému cíli. V knize nechybí typická vikingská krutost, smrt, boje, ale také láska a zajímavý konec.

20.08.2018 5 z 5

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Kniha má trošku zavádějící název, protože příběh není tak o královně, ale o její ochránkyni Sítě. Příběh mě pohltil, kniha napsána velmi hezky.

05.08.2018 5 z 5

Posedlost Posedlost Emily Maguire

Popravdě mám smíšené pocity a netuším, jak knihu ohodnotit a popsat. Napsané je to hezky, jen to chování lidí mi přijde nereálné. Tento typ knih nevyhledávám, přesto jsem si ji z tolika knih v knihovně vybrala. Rozhodně nelituji, příběh mě pohltil. Příběh Sáry, která se zamilovala do svého učitele a láska trvala tolik let, než se opět setkali. Období, kdy spolu nebyli, vyplňovala sexem s jinými.

29.07.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha velmi čtivá a děj mě pohltil. Mrzí mě, že jsem ji přečetla tak rychle. Mohu jen doporučit.

26.07.2018 5 z 5