n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Třetí pokračování příběhů Tomáše Koska, kniha opět nabitá akcí, magií, skvělým humorem a nadsázkou. Tentokrát z Havany, Tokia, Ústí a Paříže. Všechny příběhy mě moc bavily a asi nejvíc povídka z Ústí, kdy místní politiky začne likvidovat cikánská bosorka. Pokud se chce jen pobavit a zasmát, nijak extra nepřemýšlet a odpočinout si, tak tahle kniha je k tomu ideální

02.06.2020 5 z 5

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Příběhy o partě kluků z Holešovic jsou podle mého názoru nadčasové. S hrdiny se dokáže ztotožnit každá generace, protože jsou psány s humorem a poutavě. Tentokrát se dobrodružství točí kolem holešovického přístavu, které se spolu Boříkem a jeho kamarády snaží pomoci vyřešit dva legendární detektivové Hugo a Kvído Lorencovi.

14.05.2020 5 z 5

Předčasný pohřeb (12 povídek) Předčasný pohřeb (12 povídek) Edgar Allan Poe

Naprostá klasika mezi hororovými povídkami. Snad každý zná dokonalou povídku Jáma a kyvadlo o uvěznění nevinného muže a jeho boj o přežití v cele, kdy je systematicky deptán, aby sám spáchal sebevraždu. Ale i ostatní povídky jsou neméně kvalitní např. Zánik domu Usherů o šílenství jedné rodiny či naprosto skvělá klaustrofobická povídka Předčasný pohřeb.

07.05.2020 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Stephen King je naprosto originální ve svých románech, kdy hlavní hrdina nechtěně přejede starou cikánku a její manžel jej díky staré kletbě odsoudí k pomalé smrti zhubnutím. Tento román se mi velice líbil hlavně díky této skvělé zápletce

21.03.2020 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka, kteří pátrají po záhadách v okolí Sázavy. U téhle knihy se člověk musí smát nahlas, humor pana Švandrlíka je naprosto jedinečný

30.10.2019 5 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

vzpomínky jednoho z nejlepších letců československé stíhací perutě, jeho sestřelení a hodně těžký návrat zpět do Anglie. Obdivuhodný a nelehký život generála Fajtla a jeho boj za svobodu, kdy všem těmto hrdinům se komunisté po válce řádně za jejich hrdinství a odvahu "odvděčili".

30.10.2019 5 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Další ze skvělých knih série o čarodějkách, kdy tentokrát to mají obzvláště těžké proti moderním upírům, kteří se usídlili na hradě. Ale když na pomoc přijdou Nac mac Fíglové a Mořihněv Ovísek, tak je hlavně o zábavu postaráno. Musím říct, že mě série s čarodějkami moc baví

01.01.2019 5 z 5

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

za dob svého mládí přečtená několikrát s nadšením, v pozdějším věku více braná jako propaganda a v knize nalezeno spousta řekněme nesmyslů, přesto dobře a napínavě napsaná

08.12.2018 4 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

tak u téhle knihy se budete zaručeně bavit a nejednou smát i nahlas. Strýček Pagáč a jeho historky vás velmi pobaví a k této knize jsem se mockrát vrátil a četl jí znova

20.05.2018 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Zrovna jsem dočetl knihu a co k ní říct. Kdo zná oblast okolo Sedmikostelí, tak si vše dobře dokáže představit. Děj i námět se mi líbil, hlavně to prolínání do minulosti. Co se mi bohužel dost nelíbilo bylo dlouhé až rozvleklé popisování věcí. Celkově lze říct, že to zas tak špatné nebylo

08.09.2017 3 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Poněkud netradiční kniha Mistra, ale z mého pohledu velmi zajímavá a dobře čtivá. Je jen na čtenáři, aby si utvořil svůj vlastní konec

10.08.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Skvělé zakončení trilogie, a konec dvojice Bill a Holly. King opět dokázal, že je Pan spisovatel a návrat k tématu s telekinezí, byl více než dobrý

21.02.2017 5 z 5

Hyeny Hyeny Jaroslav Pospíšil

výborně napsaná kniha, která mapuje odboj na zlínsku, ukazuje i odvrácenou tvář partizánského hnutí a odpornost komunistického režimu

18.12.2015 5 z 5

Železná Sparta Železná Sparta Vítězslav Houška

historie nejlepšího a nejslavnějšího klubu :)

18.12.2015 5 z 5

Vzpoura na Panteru Vzpoura na Panteru Zdeněk Pluhař

Příběh o chlapci, který žije v neutěšených domácích poměrech a rozhodne se utéci ke strýci do Polska a stát se námořníkem. Jeho cesta a protloukání se životem, kdy se stane členem party Panterů. S jejich násilnými a trestnými činy nesouhlasí a chce se od party odtrhnout, což ovšem parta nepřipouští. Dobrodružná kniha, která se vcelku dobře čte

14.09.2020 3 z 5

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

člověk by měl k literatuře, která je z 18. století přistupovat trochu s nadhledem a to i k tomuto dílu. Justýna a Jullieta jsou sestry, které jsou od sebe odloučeny a každá prožívá svůj život jinak. Ctnostná Justýna, která vždy věří v dobrotu a spravedlnost, je vždy za svou laskavost ztrestána a Jullieta, která život prožívá naplno, naopak využívá všech neřestných situací, ke svému prospěchu. Pokud by měl člověk brát za bernou minci, že taková byla tehdejší doba, tak byla vskutku hodně zvrácená. Ovšem je třeba zůstat nad věcí a brát tuto knihu jako klasické dílo určitým stylem poplatné své době

10.06.2020 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Mě Kingovi povídky prostě baví. V této sbírce se mi nejvíc líbil Prám a pak Zkratka paní Toddové. King vždy přichází s naprosto originálními nápady. "Olejová" skvrna na jezeře, která požírá vše, čeho se dotkne anebo skvělý nápad se zkratkou do města, z které se nemusíte vůbec vrátit

26.04.2020 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Bridget Jonesová není moc úspěšná žena, která navíc bojuje se svou váhou a špatným výběrem partnera. Kniha psaná formou deníku mě bavila, hlavně jsem si užíval ten správně suchý anglický humor autorky, neboť tento mám moc rád. Životních trapasů Bridget je v knize hodně, ale nejsou nějak přehnané. Celkově mě tahle kniha příjemně překvapila

06.04.2020 4 z 5

Lišáci, Myšáci a Šibeničák Lišáci, Myšáci a Šibeničák Věra Plívová-Šimková

Krásná kniha popisující tehdejší život na vsi, kamarádství, nenávist, láska. Dobře popsaný tehdejší život lidí na vsi, který určitě nebyl jednoduchý

12.02.2020 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

King je pro mě prostě Pan spisovatel a povídky má neméně dobré jako jeho romány. Hlavně co na něm oceňuju, že se nevykrádá a že prakticky všechny jeho povídky, jsou vážně dobré. Za mě skvělá Blokáda Billy

12.02.2020 5 z 5